Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » Ricordi Arte ''La Maja vestida'' 1000 Parça (Panorama)

Ricordi Arte ''La Maja vestida'' 1000 Parça (Panorama)

Yazar Puzzle Master on 29 Nisan 2013 Pazartesi | 16:11


Ricordi Arte ''La Maja vestida'' 1000 Parça (Panorama)

İspanyol Ressamları arasında triumvira “Üç Büyükler” şeklinde ifade edilen sanat dâhilerinden biridir Goya. (diğer iki “büyük” El Greco ve Diego Velázquez kabul edilir.)  Romantizm akımının önde gelen isimlerinden olan İspanyol ressam ve gravür sanatçısıdır.Daha çok portreleriyle ün kazanmıştır.Güney İspanya’ya gezmeye gittiği 1792 senesi Goya’nın hayatında bir milat oluşturur. 

Bu puzzle yapım aşamasında...Çok yakında tamamlanmış fotoğraflar eklenecektir.

Ricordi Arte 1000 Parça La Maja vestida
Bu yolculuk sırasında ardı ardına geçirdiği ciddi hastalıklar işitme duyusunu tümüyle kaybetmesine yol açmıştır ve içine düştüğü derin karamsarlık hissi eserlerinde işlediği konulara da yansımıştır“Kara Tablolar” olarak anılan eserleri Goya’nın sanatında eriştiği doruk noktalarıdır. Siyah, gri ve kahverenginin ağırlıklı kullanıldığı bu karanlık eserlerin hiç birisine isim vermemiştir, zaten evinin duvarlarına yaptığı bu resimler herhangi bir ticari amaç gütmemiştir. 


Kara Tablolar’ın isimleri, daha sonra kimi sanat tarihçileri tarafından müştereken uygun görüldü/uyduruldu.Yaşamının son zamanlarını,“Sağır Adamın Köy Evi” olarak adlandırılan toplumdan uzak bu ücra evinde geçirmiştir.


Ölümünden çok sonra, 19. yüzyılın sonlarında “Sağır Adamın Köy Evi”nin duvarları yetkililerce sökülerek Madrid’deki del Prado Müzesi’ne götürüldü ve bu resimler plasterlerle özel bir teknik uygulanarak tuallere (canvas) geçirildi.Geride beş yüze yakın yağlı boya tablo ve fresko, üç yüz kadar litograf ve yüzlerce çizim bırakmış olan Goya’nın sanatsal çizgisini takip eden çıkmadı ancak sonraki yüzyılda pek çok sanatçı, özellikle Picasso kendisinden ilham aldığını itiraf etti.

Puzzle Künyesi:
Tamamlanmış,çerçevesiz,hazır puzzle
Marka Adı: Ricordi Arte
Seri: Panorama
Puzzle Adı: La Maja vestida
Sanatçı: Francisco GOYA
Parça Sayısı: 1000
Ölçü: 30 x 90 cm
Üretim Yılı: 2006
Üretim Yeri: İtalya


www.puzzleteacher.com                                                                   @ Puzzle Master

0 yorum :

Yorum Gönder

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status