Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » Educa ''Life'' Frenchtown Senior Center Puzzle etkinliği

Educa ''Life'' Frenchtown Senior Center Puzzle etkinliği

Yazar Puzzle Master on 23 Mayıs 2013 Perşembe | 22:45

Frenchtown Senior Center derneğinin puzzle etkinliği;

Amerika'da bulunan Frenchtown Senior Center 30'dan fazla üyesinin katılımıyla,14 Haziran 2007 günü başlanan Educa "Life" adlı 24.000 parçalı puzzle, 10 Ağustos 2007 tarihinde tamamlandı.Yapımı tam 57 gün 11 saat sürmüştür.

Önceleri az sayıda üye ile başlanan puzzle'ın ilk bölümünün tamamlanması 21 gün sürmüş,puzzle'ın ikinci bölümünde,daha fazla üyenin katılımıyla,2.bölüm 14 günde tamamlanmış.Ve aynı şekilde 3.bölüm de 14 günde tamamlanmış.

Puzzle'ın 3.bölümünün tamamlanma sürecinde,o bölgenin yerel gazetesi olan "The Monroe Evening News" puzzle'ın haberini yapmak için merkeze gelmiş ve gazetelerinin ilk sayfasında şu anda okuduğunuz habere yer vermişler.

Fotoğrafta dernek üyelerin sadece  bir kısmı yer almıştır.
Haber 25 Temmuz 2007'de yayınlanmış.Haberin okunmasıyla  sadece yapılan puzzle değil,derneğin çalışmaları da dikkat çekmiş.Birçok insan merkezi arayıp puzzle'ı yakından görmek istediğini ifade etmişler.Hatta çocuklarıyla gelen anneler olmuş.

Dernek üyeleri,çocukların olduğu kadar,yetişkinlerin de yüzlerinde gördükleri takdir ve saygı ifadeleriyle,puzzle'ı yapmak için gösterdikleri çabaya değdiğini düşünmüşler.

Puzzle'ın 4. ve en zor bölümü ise, sadece 8 günde tamamlanmış.Çünkü puzzle'a katılan üyeler çoğalmış.Sıkı bir çalışmayla son bölümü tamamlamışlar.

Üyeler,bunun sadece bir yaz projesi eğlence anlamında değerlendirilmesini, puzzle'ı hızlı bitirmek gibi bir amaçları olmadığını özellikle vurgulamak istemişler.Eğer ilk amaçlarının puzzle'ı hızlı bitirmek olsaydı,onu da başaracaklarının altını çizerek ifade etmişlerdir.

Puzzle Master notu:Dernek üyesi Joe Hess'in kendi anlatımından Türkçe'ye uyarladığım çeviridir. 

www.puzzleteacher.com                                                                     @ Puzzle Master

0 yorum :

Yorum Gönder

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status