Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Puzzle Dünyasında Türkiye için bir ilk..!!

Puzzle Dünyasında Türkiye için bir ilk..!!

Yazar Puzzle Master on 11 Kasım 2013 Pazartesi | 10:13


Puzzle dünyasında Türkiye için bir ilk.
 
Sevgili arkadaşlar,ülkemiz puzzle dünyasından bir yeniliği hemen sizlere duyurmak istiyorum.

Türkiye'de ilk 3000 parçalı puzzle üretimine Anatolian-Perre başladı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da CNR-EXPO fuar merkezinde benimde davetli olduğum çok gitmek istediğim halde yoğun puzzle trafiğim nedeniyle gidemediğim 'Toyzeria Oyuncak Fuarı' düzenlenmişti.

100'den fazla katılımcıya ev sahipliği yapan Toyzeria'ya yerli puzzle firmalarından Anatolian-perre group,Onur oyuncak (KS Games,Neon puzzle),

Distribütörlerden Castorland'in dağıtıcısı,CC Oyuncak ,Piatnik dağıtıcısı Özensan ve Sunman Oyuncak ,Trefl dağıtıcısı Vardem Oyuncak,İtalyan Clementoni firması da fuara iştirak etmişlerdi.


 


 KS Games yeni nesil bir makine ile bundan sonraki puzzle'larını keseceğini,daha özellikli bir kağıt kullanmaya başladıklarını,eski ile yeni puzle farkını göreceğimizi belirtmişti.

Şimdi de Perre grup Anatolian firması puzzleseverler için sürpriz bir yenilik duyurdu Türkiye'de ilk kez 3000 parçalı seri puzzle üretimine Anatolian başladı.
Daha önce ülkemizdeki yerli puzzle firmalarında 2000 parçadan daha büyük puzzle üretimi bulunmamaktaydı.Anatatolian-Perre bu konuda ilk adımı attı.

Toyzeria'da,72 yeni modelini ilk kez tanıtan Perre-Anatolian Puzzle, karikatür, panoramik şehir manzaraları, oryantalist resimler, kare puzzle gibi farklı görsel ve boyutlardaki alternatifleriyle Türk puzzle'larına yeni pazarların kapısını da açmış oldu.Kanada'dan Güney Afrika'ya onlarca ülkeden sipariş alan anatolian firması Genel müdürü Hakan Karlar şu değerlendirmelerde bulundu:

"Asıl sürprizi ise yeni üretmeye başladığımız 3 bin parçalık puzzle'larda yaşadık. Kanada'dan Güney Afrika'ya ve ABD'ye kadar özellikle uzak dediğimiz pazarlardan büyük miktarda sipariş aldık. Sipariş hedeflerimiz ikiye katlandı" dedi. Yurtdışından da ilginin büyük olduğu bu fuarın ardından Nurnberg, Hong Kong ve New York'ta düzenlenecek fuarlara da katılacaklarını hatırlatan Karlar, "Bu fuarlarda kazandığımız başarılar ve deneyim uzun vadede puzzle sektöründe dünya markası olmamızda büyük katkı yapacak"

Biz puzzleseverler olarak çok memnun olduk.Darısı diğer yerli firmalarımızın başına diyelim.

Sürprizleri ve yenilikleri hep beraber bekleyelim 3000 parça yeni koleksiyonu görmek isteyenler Anatolian resmi sitesinde İnceleyebilirler.

www.puzzleteacher.com                                                                  @Puzzle Master

4 yorum :

 1. Ne güzel bir haber... Yerli üreticilerimizin de yabancı rakipleri kadar geniş ürün yelpazesi sunabilmesi ve kaliteyi artırmaları çok sevindirici... Özellikle Göl Evi manzarasına bayıldım :) Satışa çıksa da alsak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet çok sevindim ben şahsen...dediğiniz manzarayı ben de çok beğendim..

   Sil
 2. Yerli bir marka için güzel bir gelişme ancak karton kalitesi üzerinde biraz daha çalışmaları gerek bence.2014 koleksiyonundan bir tane yaptım ikincisinede başladım parçaların kenarlarında soyulmalar oluyor çok belirgin olmasada beni rahatsız etti açıkçası.

  YanıtlaSil
 3. merhaba,anatolianda,educada olduğu gibi,parçaları takıp çıkartırken poster soyulması olmaz aslında...karton kalitesinin de tatmin edici olduğunu düşünüyorum..Bazı kutularda da parçaların üzerinde bazı çatlamalara,kırılmalara rastladım ben de.ama hepsinde değil tabi ki.anatolianda,benim memnuniyetsiz olduğum taraf kesim kalitesi aslında.baskı ve karton kalitesi yeterli geliyor bana..tabi ki genel anlamda yerli firmalarımızın varsa kusurlarını her zaman için ele alması gerek...umarım çok daha iyilerini de görürüz..

  YanıtlaSil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status