Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » World Puzzle Days 2014 (Dünya Puzzle Günleri 2014)

World Puzzle Days 2014 (Dünya Puzzle Günleri 2014)

Yazar Puzzle Master on 23 Aralık 2013 Pazartesi | 20:58

World Puzzle Days 2014 (Dünya Puzzle Günleri 2014)

Sevgili arkadaşlar,2014 Dünya Puzzle Günlerinin 2.oturumu 31 Aralık gecesi başlayacak.....İki ay sürecek olan puzzle etkinliğine katılma kuralllarından bahsedelim biraz

 1-Dünya vatandaşı olmak....(Hangi milliyetten olduğumuz fark etmiyor)
2-Facebook hesabınızın olması (Etkinlik facebook üzerinden gerçekleştirilecek)
3-Herhangi bir temada 3000 parça veya iki adet 1500 parça bir puzzle satın almak
4-3000 parça puzzle'ı 2 ay gibi bir sürede bitirebilecek sabır ve azime sahip olmak...Facebook grubuna üye olup Google drive üzerindeki listeye bilgilerinizi ekledikten sonra  31 Aralık gecesi başlayacak bir maceraya dahil olmuş oluyorsunuz...

Etkinlik 1 Ocak-28 Şubat arasında düzenlenecek...Puzzle yapımına kesinlikle 1 Ocaktan önce başlanmayacaktır.Fakat illa 1 Ocak günü  puzzle'a başlanacak diye de bir kural yok arkadaşlar.Örneğin 7 Ocakta da start verebilirsiniz puzzlenıza.


Parça sayısı olarak da kurallar şöyle:500-1000-2000 hariç sadece ya 3000 parça ya da iki adet 1500 parça ile katılabilirsiniz.


Amaç burada birbirimizle yarışmak değil arkadaşlar,dünyanın neresinde oturursak oturalım,hangi dili konuşuyorsak konuşalım "hepimiz kardeşiz" mesajıyla toplamda 3000 parça yapabilmek.

Bu yüzden en hızlı olmak diye bir kural yok.En başta kendimize ve grubumuza dürüst olarak sadece güncel fotoğrafları yükleyerek yapım aşamalarını paylaşmak birinci önceliğimiz.

Eğer 3000 parça gözünüzü korkutuyorsa kendinize takım kurabilirsiniz,örneğin,eşiniz,çocuğunuz,anneniz ile de yapabilirsiniz.Tek katılımcı olarak sayılacaksınız takım olsanız da. 
Hergün veya her gece puzzlenızın güncel durumunu fotoğraflayarak sizin için açılan albüme yükleyeceksiniz.

Puzzlenızı ilk elinize aldığınızda vereceğiniz ilk fotoğraf kutu olmadan sadece dağınık şekilde parçalardan oluşan bir görsel olmalı.Ve sonra vereceğiniz görsellerde temanın ne olduğu kesinlikle paylaşılmayacak.

Yani kutusunu bir kenara koyacağız öyle fotoğraf çekeceğiz arkadaşlar...Kimin ne yaptığı sonradan ortaya çıkıcak ve heyecan her zaman sabit  korunacak böylelikle.

Dikkat edilecek bir husus da,sahte fotoğrafın önüne geçebilmek için her bir üyeye,evlerimizde bulunan bir obje ile puzzleın fotoğraflandırılması istenilecek.


Böylelikle puzzleın güncel mevcut durumu korunacak...31 Aralık gecesi ilk fotoğraflar o gün söylenecek olan bir obje ile paylaşıma sunulacak..Böylelikle sahte bir start verilmemiş olacak.

Her fotoğraf sadece  üye adına açılan kendi albümüne yüklenmesi istenecek.Diğer arkadaşların da aşamalarını kendi albümlerinde görebilecek yorum bırakabileceksiniz fakat asla bir kıyaslama içine girilmeyecek..Fotoğraflar,yanlış albüme yüklendiği takdirde yorumsuz olarak direkt silinecektir.


Diğer bir konu ise,bir vazife olmamakla beraber,karışıklığa mahal vermemek,gruplanma olmaması için ortak dil olarak İngilizce yazışmak.


Haydi arkadaşlar kurallar basit,eğlenceli bir etkinliğe hep beraber katılalım...Listeye kayıt olmak için sadece 8 gün kaldı.....Katılmak için link aşağıdadır.


https://www.facebook.com/groups/World.Puzzle.Days.2014/


www.puzzleteacher.com                                                          @ Puzzle Master

8 yorum :

 1. Sizden de hiç bir şey kaçmıyor üstadım :) Ben de üye oldum, elimdeki yarım puzzle'ları bitirdim ve heyecanla 1 Ocak gününü bekliyorum. Tabii ki 3000'lik puzzle'ım da hazır. Ravensburger Oceanic Wonders :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hayatım puzzle olmuş sevgili çiğdem hanım....O yüzden puzzle gündemini sıcak tutmak lazım...çok sevindim etkinliğe katılmanıza,üstelik de "Okyanus harikaları" ile katılmanız son derece cesaret işi....kutlarım...sizi oradan da takip etmeye çalışacağım...

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim :) İlk 3000'liğim olacak. O nedenle iyi bir marka ve tema olsun diye düşündüm. O zaman World Puzzle Day'de görüşmek üzere diyorum :) Sevgiler...

   Sil
  3. ben sizi orada yalnız bırakır mıyım hiç???? hem de ilk 3000liğinizde yanınızda olmak isterim....görüşürüz o zaman orada...

   Sil
 2. heyooo yaşasın inşallah bende bu vesileyle ilk 3000liğimi yapıcam :)) uzun bi aradan sonra tekrar merhabalar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. oooo....nadide çiçeğimiz yine açmış kardelen gibi....ilk 3000liğinize vesile olursak ne mutlu bize....hep beraber orada olacağız...sizi de aramızda görürsek memnun oluruz sayın melekcim..

   Sil
 3. selam ben World Puzzle Days geçen sene katıldım bu sene katılamadım
  türkiyeden katılanlara başarılar dilerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. selamlar,hoşgeldiniz,keşke katılsaymışsınız bu sene de..Türkiye'den puzzlecılarda artış bekliyoruz..Seneye orada buluşalım olur mu? takipte kalınız..

   Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status