World Puzzle Days (Dünya Puzzle Günleri) 28 Şubat Tarihinde Sona Erdi..!!

World Puzzle Days (Dünya Puzzle Günleri) 28 şubat Tarihinde Sona Erdi..!! Sevgili arkadaşlar,Avusturya'dan Günther Simetsberger önderl...

World Puzzle Days (Dünya Puzzle Günleri) 28 şubat Tarihinde Sona Erdi..!!

Sevgili arkadaşlar,Avusturya'dan Günther Simetsberger önderliğinde düzenlenen World Puzzle Days (Dünya Puzzle Etkinliği) 28 şubat tarihinde sona erdi.Her yıl dünyadan yüzlerce puzzleseverin katıldığı bu etkinliğin 1 Ocak 2014 - 28 Şubat 2014 arasında süreceğini sitemizde de duyurmuştuk.


World Puzzle Days, 1 ocak-28 şubat arasında düzenlenen etkinlik 28 şubat tarihinde sona erdi

Benim de 2 ay boyunca yakından takip ettiğim puzzle etkinliğinde zaman zaman çok heyecanlandığım durumlar olsa da,üzüldüğüm şeyler de oldu....

Bu etkinlik çerçevesinde ,32 ülkeden yüzlerce puzzle sever tek çatı altında  birleşip binlerce parça puzzle yaptı, hem de cüzi de olsa dünyadaki yoksul çocukların ihtiyaçları için bağış yaptı.........Bu anlamda Günther'i tebrik etmek lazım.

Cep telefonunun saatini katılımcıların ülkelerinin saatlerine göre kurup 2 ay boyunca gelen 208 konuğuyla gece gündüz demeden neredeyse tek tek ilgilenen Günther iştirakçilere ve yapılan puzzle'lara verdiği önemi göstermiştir.


İki ay süren etkinliğin sonunda çok yorulduğunu ama çok da mutlu olduğunu ve katılımcı puzzleseverlerle gurur duyduğunu ikili diyaloglarımız sırasında özellikle belirtti.

Günther'e bu etkinlikle ilgili görüşlerini sorduğumda kendi ağzından dökülen samimi cümleleri burada paylaşayım arkadaşlar:

"Çok mutluyum gururluyum ve de yorgunum..Hayal etmesi bile güç olan 500.000 parçalık iş yaptık beraber.Bu yaptığımız parçaların kapladığı alan Castorland markasının minik parçaları da dahil 198,73 metrekare....Ve 28 şubat'a yetişmeyen yarım kalmış 48 puzzle'ı da saymıyorum...Katılımcılar geçen yılki etkinliğe göre Şubat ayında daha faaldiler.


1 Ocak'tan 10 Şubat'a kadar,geçen yıl yaptığımız parça sayısına neredeyse yakındık.Fakat 11 Şubat'tan sonra geçen yılki rakamı geçtik ve inanılmaz şekilde geçen yıla oranla 113.713 daha fazla parça yaptık.Katılımcılar,bu sene harikaydılar ve yorulmak bilmeyen bir efor sarfettiler.Son dakikaya kadar yüksek motivasyonluydular.Bu etkinliği düzenlediğim için mutluyum ve her bir katılımcıma tek tek teşekkür ediyorum.

Her bir katılımcıdan duyduğum heyecan ve mutluluk,ne kadar doğru bir iş yaptığımı her seferinde hatırlattı bana.Vaktimin çoğunu pc'de online olarak geçirdiysem de biliyorum ki,hiçbir dakikasını boşa geçirmedim amacım sadece dünya çocuklarını desteklemek ve beraberce eğlenmekti."

Günther,ayrıca seneye yapılacak etkinlikte birtakım kural değişikliklerine gideceğini, yeni düzenlemeler yapacağını,vakti zamanı gelince bu değişiklikleri katılımcılara duyuracağını da bizzat kendisi söyledi.

 
World Puzzle Days 2015
Örneğin ilk kural değişikliğini ben söyleyeyim önümüzdeki sene yapacağımız parça sayısı 2000 ve 4000 parça olacak.Ve başlangıç fotoğraflarında sergileyeceğimiz obje bu sefer fincan olmayacak arkadaşlar...:-)


Şimdi gelelim üzüldüğüm konuya,

 
Sevgili arkadaşlar bu seneki etkinlikte biz Türk katılımcılar rakamsal olarak pek sönük kaldık...Etkinliğe kayıtlı Türk arkadaşlardan maalesef puzzle'ına hiç başlayamayanlar oldu...Bu da haliyle üzücü oldu...."Nerede dedim bizim puzzlecılar kendi kendime."

Üstelik Günther bu sene gözü 3000'den korkanlar veya yeri olmayanlar için kolaylık olsun diye 3000 parça yerine  2 adet 1500'lük puzzle yapabileceğimizi bile belirtmişti. Puzzle tutkunları için 1500 parça puzzle nedir ki? değil mi arkadaşlar?


Efendim ben de sizlerden bir ricada bulunayım,bu metni okuduktan sonra linkteki adresi ziyaret edip World Puzzle Days 2015 organizasyonuna dahil olalım Türk puzzle severler olarak,gösterelim kendimizi.!!


''World Puzzle Days 2015 etkinliğine Yerli puzzle markalarımızı tercih ederek katılalım yerli puzzle markalarımızın tanıtımına katkıda bulunalım''
 
Şimdi Günther tarafından bana gönderilen istatislik bilgilerini buradan paylaşalım:

 
Etkinlik düzenlenme tarihi: 1 ocak-28 şubat 2014
Katılımcı sayısı: 208 kişi
Katılımcı ülke  : 32  ülke
Katılımcılarda cinsiyet oranı: %73kadın, %18 erkek %7 takım olarak oynadı.
Katılımcı kıtaların yüzdesi: Kuzey Amerika (%5,8), Güney Amerika (%19,3), Avrupa (%61,8) ve Asya (%13,1).
Avustralya ve Africa yine  % 0,0


Katılımcı ülkeler alfabetik sıralamayla:ABD,Almanya,Arjantin, Avusturya Brezilya, Bulgaristan, Endonezya,Ekvador,Fransa, İngiltere,İran,İspanya, İtalya,Kolombiya, Litvanya,,Macaristan,Meksika,Romanya,  Paraguay, Polanya, Portekiz,Rusya, Singapur,Tayland, Türkiye, Ukranya, Yunanistan ve VenezuelaEtkinliğe katılan puzzleseverlerin ülkelere göre dağılımını görüyorsunuz, ilk sırada rusya yer alıyor

Katılanlardan kaçı faal olarak oynadı?

Kayıtlı 208 kişiden 149 kişi faal olarak puzzlenı yaptı.(28 farklı ülkeden)

Katılan oyunculardan kaçı puzzlelarını vaktinde bitirdi?
149 oyuncudan 114'ü puzzlelarını yarım bırakmadan bitirdi. (Yarım kalan 48 puzzle oldu)

114 oyuncu toplamda 210 puzzle bitirdi...(yani birden fazla puzzle yapanlar hatırı sayılır derecede vardı)
Oyunculardan 108'i 3000'lik,102'si 1500'lük puzzle tamamladı.


Toplamda tamamlanan parça sayısı: 475,713,parça sayısının küsuratlı çıkmasının sebebi bazı puzzlelar 1536 parçalıydı,bazıları,3114 parçaydı.24.300 parça da kayıptı.yani eksik parçalar,8 adet 3000 parçalık puzzle'a tekabül ediyor arkadaşlar.


Eğer yarım kalan 48 puzzle da tamamlansaydı 600.000 rakama ulaşacaktık.

Güntherin bu yılki hedefi yarım milyonu görmekti ve dediği gibi de oldu.
Şimdi Günther'in  seneye 1 milyon parça sayısı gibi bir hedefi var.

Facebook'ta çok büyük bir potansiyel bulunduğunu belirten hedeflenen rakamlara Facebook yardımıyla ulaşılabileceğine inanan Günther'e ben de katılıyorum....

Etkinlik içinde tercih edilen popüler puzzle markaları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Umarım önümüzdeki yıl Türk katılımcıların çabalarıyla yerli puzzle markalarımız da bu tabloda yer alır.

Organizasyon süresince tamamlanmış puzzle'lardan oluşturulmuş 26 dakikalık slayt gösterisini buradan World Puzzle Days izliyebilirsiniz.

ilk üç sırada Castorland,Ravensburger,Educa yer alıyor

Puzzle gönül veren tüm arkadaşlara sesleniyorum.

Haydi gelin birleşelim,hep beraber bu etkinlik için puzzle yapalım,hem'de Türk puzzle markalarının tanıtımına katkıda bulunalım.

Yabancı dil bilip bilmediğiniz gerçekten önemli değil, Ortak dilimiz puzzle olsun

Puzzle'a ilgi duyan herkesi seneye World Puzzle Days 2015 (Dünya Puzzle Günleri)
bekiyorum ve bu yıl etkinliğe katılan arkadaşlarımıza da gösterdikleri ilgi için tek tek teşekkür ediyorum.

www.puzzleteacher.com                                                                   @ Puzzle Master

YORUMLAR

BLOGGER: 9
 1. Çok keyifli ve heyecanlı bir etkinlikti. İlk defa bu etkinlik sayesinde 3000 parça puzzle bitirdim :) Seneye de aynı heyecanla katılacağım :) Dediğiniz çok doğru; yerli markalarımızla katılmalıyız ki onları dünyaya tanıtalım. Ben bu sene Ravensburger ile katıldım. Ama seneye yerli markalarımızdan biri ile katılacağım. Bilgiler için teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gösterdiğiniz ilgi ve hassasiyete çok teşekkür ederim çiğdem hanımcım...seneye inşallah gümbür gümbür geliriz...

   Sil
  2. Yazınızı cok begendigimi oncelikle belirteyim, haklisiniz listelerde ulkemizin adini ve urunlerini siralamaya sokmaliyiz.
   Bu sene ki pasif katilimcilardan biri olarak yaziniz uzerine cok utandigimi acikca belirteyim.
   ama seneye size soz yogun bir katilimci potansiyeli hazirliyorum.

   Sil
  3. sevgili Daisy,sizi gönülden kocaman tebrik ediyorumm,hiçbirşey için geç kalmış sayılmazsınız,metindeki linkten lütfen gruba katıl butonuna basınız.Sizi aramızda görelim..sadece küçük bir ricada bulunabilir miyim,biz seneye yerli markalarımızla katılmaya karar verdik...sizin puzzle seçme özgürlüğünüze tabi ki karışamam,sadece minik bir istek..hassasiyet gösterirseniz çok memnun oluruz..

   Sil
 2. Etkinlige katilmasam bile son 3 ay icinde yaptigim puzzlelarin sayisi 9 adet ve toplam 11500 parca. Seneye size soz bu potansiyeli o tabloda yer almak icin kullanacagim. Elimde 2 tane 2000lik puzlle var ozamana saklayacagim demekki. Etkinlikle ilgili dlger ipuclarini dort gozle bekliyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Daisy,şişşt kimseler duymasın aramızda kalsın,bendeniz şubat ayı içersinde toplam 20 bin parça çıkardım...:-))) Sizin de maaşallahınız var..Harikasınız...Haaydi o zaman daha da büyüyelim inşallah..

   Sil
 3. Size katılıyorum dünya çapında çok keyifli bir etkinlik ve yerli markalarla bir adım öne çıkmak ülkemiz adına çok gurur verici olacaktır. Geçen yıl iki tane 2000lik yapmıştım bir tanesi yerli markaydı bu yılki etkinlik puzzle ım yerli marka değildi ve maalesef yarım kaldı :( benim adıma pek verimli geçmedi yani. Önümüzdeki yıl daha iyi geçer umarım.

  YanıtlaSil
 4. Sevgili melekcim,aşkolsun siz de mi ordaydınız? paslaşırdık niye haber vermediniz? seneye sizi de bekliyoruz yerli markalarımızı öne çıkartalım inşallah..

  YanıtlaSil
 5. Burda yorumlarda bahsetmiştim diye hatırlıyorum ama gözden kaçmışta olabilir.. seneye inşallah bol bol paslaşırız :)

  YanıtlaSil
E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

Ad

DUYURULAR,35,EDUCA ''Life'' 24.000,4,EDUCA WildLife 33.600,3,İLK PUZZLE,10,İZ BIRAKANLAR,6,KARGO VE PAKETLEME,1,KAYIP PARÇA,2,MERAK ETTİKLERİNİZ,25,NOSTALJİK PUZZLE'LAR,23,PUZZLE AKSESUAR,2,PUZZLE HABER,113,PUZZLE VİTRİNİ,247,RAVENSBURGER 32000,2,SATILAN PUZZLE'LAR,31,SİZDEN GELENLER,144,TAMAMLANMIS PUZZLE,35,YAPIMI DEVAM EDEN,5,
ltr
index
puzzle blog
| Puzzle Master
Puzzle hakkında bilmek istediğiniz hersey Puzzle Teacher-Puzzle Master sayfalarında.
Puzzle Teacher
https://www.puzzleteacher.com/
https://www.puzzleteacher.com/
https://www.puzzleteacher.com/
https://www.puzzleteacher.com/
true
3289592439223607449
UTF-8
Tüm Haberler Herhangi Bir Yazı Bulunamadı HEPSİNİ GÖR Devamını oku Reply Cevabı iptal et Delete By ANA SAYFA PAGES POSTS View All SİZİN İÇİN ÖNERİLEN LABEL ARCHIVE ARAMA ALL POSTS Not found any post match with your request Geri Dön Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy