Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » WORLD PUZZLE DAYS (WPD) 2016 Puzzle Etkinliği Kayıtları Devam Ediyor.!!

WORLD PUZZLE DAYS (WPD) 2016 Puzzle Etkinliği Kayıtları Devam Ediyor.!!

Yazar Puzzle Master on 20 Aralık 2015 Pazar | 22:32

WPD 2016 WORLD PUZZLE DAYS Puzzle Etkinliği kayıtları Devam ediyor.
 
Sevgili Puzzleseverler;
Türkiye'nin doğusundan batısına  başta bloğumuzu takip eden takipçilerim olmak üzere,içinde puzzle aşkı olan tüm puzzleseverlere buradan sesleniyorum;


Elinizde bir kutu puzzle ve de bir fotoğraf makinesiyle evinizin konforunda,dünya çapında bir puzzle etkinliğine katılabileceğinizi artık birçoğunuz biliyorsunuz.
Bu yıl 4.kez düzenlenen World Puzzle Days ( Dünya Puzzle Günleri) PuzzleTeacher moderatörlüğünde sizlere dolu dolu bir eğlence vaad ediyor. Nasıl mı?
 

WPD Etkinliği nedir?
Tüm dünyadan puzzle tutkunlarının biraraya gelerek tek çatı altında birleştirdikleri her puzzle parçasıyla eğlenceli saatler geçirdiği, gönüllü puzzleseverlerin katkılarıyla toplanan bağışların 3.dünya çocuklarının bir veya birkaçının yaşam şartlarını iyileştirmek için kullanıldığı dünya puzzleseverlerinin buluştuğu, Günther Simetsberger önderliğinde
bu yıl 4. kez düzenlenen bağımsız bir organizasyondur.

WPD Etkinliğine giriş ücretli midir? 

Hayır,etkinliğe kayıt ve sonrası için herhangi bir ücret alınmıyor.

WPD etkinliği kayıtları nerede yapılıyor?
Facebook üzerinde "World puzzle Days 2016" sayfasıdır.


WPD'ye kimler,nereden katılabilir?
Facebook hesabı olan
1000 parça puzzle yapabilecek her puzzle meraklısı dünyanın neresinde olursa olsun katılabilir.

Wpd etkinliği ne zaman başlıyor?
Yeni yıla girdiğimiz 1 Ocak 2016 tarihinde başlayıp  29 Şubat 2016 tarihleri arasında 60 gün süreyle etkinlik çerçevesinde puzzle'larımızı yapabiliyoruz.


Wpd bir yarışma mıdır?
Hayır,Wpd bir yarışma değildir,tüm dünyadan puzzleseverlerin bir araya geldiği keyifli zamanlar geçirmeyi amaçlayan bir puzzle birleştirme etkinliğidir.

Amaç yarışmak değil,eğlenmek,puzzle'ın birleştirici gücünü hissetmek,hissettirmek.
Zamanla yarışılmıyor,birinci,ikinci gibi bir derecelendirme yapılmıyor.
En az 1000 parçalık puzzle'ı 60 gün içinde tamamlayabilen herkes katılabiliyor.

Yabancı dil bilmiyorum.bu konuda çekincelerim var yine de katılabilir miyim?
Kesinlikle katılabilirsiniz,"WPD" de konuşulan ortak dil İngilizcedir,fakat dil yetersizliği  katılıma kesinlikle bir engel değildir,yeter ki ortak dilimiz puzzle olsun.
Çalışma hayatınız yoğun olabilir,
az veya hiç yabancı dil bilmeyebilirsiniz,hızlı bir puzzle'cı olmayabilirsiniz ,60 günde 1000 parça puzzle birleştiririm demeniz"WPD"oyuncusu olmanız için yeterli.

Kendi puzzle takımımı kurup wpd'ye katılabilir miyim?
Ailenizle veya arkadaşlarınızla grup kurup "takım" olarak da etkinliğe katılabilirsiniz. Ayrıca okul olarak sınıf arkadaşlarınızla da katılabilirsiniz.


18 yaşından küçük geleceğin büyük puzzle'cıları öğretmenlerinizin öncülüğünde sınıf arkadaşlarınızla oluşturduğunuz takım dayanışmasıyla birleştireceğiniz 1000 parça ile bu etkinliğe  katılabilirsiniz.


WPD etkinliğinde dilediğim kadar puzzle yapabilir miyim? 

Herhangi bir marka yapsam olur mu? kolay mı zor mu puzzle yapmalıyım?
Wpd etkinliğinde kurallar çerçevesinde bu sene 1000-2000-3000-4000 parça puzzle belirlendi.

Bu tercihlerden dilediğiniz kadar yapabilir,istediğiniz zorlukta tema seçebilirsiniz. stoklarınızı eritme yolunda karışık olarak yerli yabancı markalardan yapma özgürlüğünüz tabi ki var.

"Fakat PuzzleTeacher olarak sizlerden yine bir ricam olacak.Wpd etkinliğini ülkemizdeki yerli puzzle markalarını ve temalarını dünya puzzleseverlerine tanıtmak için bir fırsat olarak düşünerek Türk katılımcıların yerli markalarımızla etkinliğe katılmasını rica ediyorum"

Wpd yolculuğuma çıkarken kafamda tek bir hedef vardı,yerli puzzle üretimlerimizi tüm dünyaya tanıtmak,ülkemizin puzzle sevgisini göstermek kendini dünya puzzleseverlerine kanıtlamış ve global olmuş Türk puzzle markalarının altını bu vesileyle tekrar çizmek. 
İşte bu noktada WPD bizler için daha bir anlamlı oldu.
Geçen yıl tek yürek olarak  yerli markalarımızın kolleksiyonlarında yer alan birbirinden güzel temaları dünyaya tanıttık,pek çok övgüler aldık.
Etkinlik bittikten aylar sonra bile yabancı puzzle'cı arkadaşlardan çok güzel olumlu geri dönüşler aldık.
 İstanbul'dan "Esenyurt Osmangazi okulu 1/b sınıfı" ve sevgili öğretmenimiz "Zeynep Can Çabık" ve 36 minik 1.sınıf öğrencisi wpd etkinliğinin en renkli oyuncuları oldular.

TPG (Türk Puzzle Gücü) fırtınasının geçen yıl wpd üzerinde bıraktığı etkileri okumak için  ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Puzzlelarımı önceden alıp yapsam,etkinlik başladığında da albümüme yüklesem olur mu?
Hayır,puzzle fotolarımızın güncel olması gerekiyor.Ocak ayından önce yapılmamış olması gerekiyor.

Yükleyeceğimiz fotoğrafların güncel olup olmadığını 31 aralık gecesi belirlenecek bir obje ile beraber fotoğraf çekerek saptayabileceğiz. evlerimizde sıklıkla kullandığımız kupa,kalem,anahtarlık gibi bir ev eşyası ile puzzlelarımızı birlikte fotoğraflandıracağız.

Kutular açılmış olabilir,poşeti bile açılmış olabilir.Parçalar dağınık şekilde başka bir kutuda muhafaza ediliyor olabilir,sadece başlanmamış olsun yeter.

Etkinlik sonunda yine PuzzleTeacher çekilişi olacak mı?
Evet geçtiğimiz yıl olduğu gibi etkinlik içinde yerli markalarımızı tercih edip tamamlayan puzzleseverler arasında sponsor firmalarımız eşliğinde yine hediye puzzle çekilişlerimizi yapacağız.

Hediye puzzle çekiliş ve katılım hakları ile ilgili detaylı bilgiyi ayriyeten duyuracağım. 
Geçen yıl nasıl bir PuzzleTeacher çekilişi düzenlendi incelemek isterseniz buyrun

İlk defa katılacağım,yabancı dilim yok,yapmam gerekenler hakkında bana yardımcı olur musunuz?
Tabi ki memnuniyetle yardımcı olurum.Türkiye ayağının moderatörlüğünü bizzat yürüttüğüm bu eğlenceli etkinlikte istediğiniz her an yanınızda olacağım.

Yardımcı olmamı istediğiniz konular için bana sitenin iletişim bölümünden ulaşmanız yeterli.

Geçen yıl WPD 2015 nasıl sonuçlandı?
WPD dünya genel istatistiklerini merak edenler geçen seneki yazımı buradan inceleyebilirler.
Konuyla ilgili aklınıza gelen tüm soruları sayfanın altında yorumda bulunarak veya iletişim formunu kullanarak yada facebook üzerinden bana ulaşarak sorabilir,tarafımdan dilimize çevrilmiş katılım koşulları ve kurallarını "WPD facebook" sayfasında okuyabilirsiniz.


www.puzzleteacher.com                                                                  @ Puzzle Master 

6 yorum :

 1. Bu etkinliği ilk defa duyuyorum ve çok heyecanlandım :-) elimde art puzzle ın neon serisi astroloji isimli görseli var.yeni aldım indirimdeydi :-) ilk neon puzzle ım olacak.ama bunu etkinlik için saklamayı dusunuyorum ocağa kadar.sizce bu gorselle katilmam uygun mu? Birde benim ingilizcem yok maalesef.dediginiz facebook sayfasını inceledim.etkinliğe gidiyor kısmı var isaretleyecektim önce bir size sorayim dedim :-) sadece ocaktan itibaren yaptığımız puzzle ı aşama aşama fotografliyoruz değil mi başka birşey yok yani.60 gün içinde birde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ayyy sevgili Dilekcim,gel gel...beni facebook üzerinden puzzleteacher olarak bul..derhal kaydını yapalım....evet,etkinlik şartları aynı anladığınız şekilde.İngilizceyi kesinlikle dert etme...tercümanın yanıbaşında :)))

   Sil
 2. Etkinliğe gidiyorum dedim gruba girdim. Sizi faceden, pinterestten takip ediyorum. Ne yapmam gerek daha başka Nasıl kayıt oluşturacağım ? Sevgiler 😄

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nasıl da puzzle yapacak bir enerjiniz olduğunu hissediyorum..kaydınızı hallettik..hoşgeldiniz aramıza...

   Sil
 3. 2 gun okdu baslayali katilmam mumkunmu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yasemin hanım hemen bana iletişim bölümünden ulaşın...ne yapabileceğimize bir bakalım...

   Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status