Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » WPD 2016 Puzzle Etkinliği Sona Erdi

WPD 2016 Puzzle Etkinliği Sona Erdi

Yazar Puzzle Master on 11 Mart 2016 Cuma | 22:39

WPD 2016 Puzzle Etkinliği Sona Erdi 

World puzzle days puzzle etkinliği sona erdi,bu yıl dördüncüsü düzenlenen WPD 1 Ocak-29 Şubat arasında toplam 60 gün sürdü.puzzleteacher olarak Türkiye ayağının moderatörlüğünü yürüttüğüm bu etkinlikte 141 Türk puzzleseverle birlikte hep beraber oynadık,eğlendik,anılar biriktirdik.

WPD etkinliğinin istatistiksel verilerini iki ayrı başlık altında toplayalım istedik,bu nedenle yazımızın konusu WPD Dünya sonuçları olacak.


Dünya genelinde 47 farklı ülkeden 883 kişinin kayıt yaptığı etkinlikte toplam 739 kişi aktif olarak oynadı.481 (%65) kişi WPD ile ilk kez tanıştı.574 bayan oyuncu (%78), 120 erkek oyuncu (%16) ve 45 takım (%6) olarak yer aldık.


Avrupa'dan 377
Asya'dan 220
Amerika'dan 137
Avustralya'dan 5 oyuncu katıldı.
Afrika'dan bu sene de oyuncumuz olmadı.
Birleştirdiğimiz toplam parça sayısı: 4,742,203 oldu.
3508 adet 1000 parça
328 adet 2000 parça
130 adet 3000 parça
46 adet 4000 parça yaptık.


Eğer bu yaptığımız puzzlelar halı gibi yere serilseydi 1,564.34 m² olacaktı.
 

Marka sıralamamızda ilk üçü Ravensburger,Castorland ve Educa paylaştı.Geçen yıl 1.liğe oturan Heye bu sene listeye 4'den giriş yaptı.Geçen yıl ikinciliğe oturan KS Games bu sene 5.oldu. Anatolian Perre Group ilk 10'a girmeyi başardı.Art puzzle 12.sıradan yer aldı.
Toplam 248 markadan puzzle yapıldığını düşünürsek Gordionun 31.sıradan Gold'un 37. If markasının 47.den girmesi sevindirici oldu.

En aktif ülkeler sıralamasında ilk üçü,Rusya,Türkiye,Polonya paylaştı.Geçen yılın öne çıkan ülkesi Tayvan 71 oyuncusuyla en aktif 4 ülkeden biri oldu.


Geçen yıl Türkiye Tayvanlılarla tatlı bir rekabet içindeyken bu sene ulus olarak bize en yakın ülke Rusya oldu.108 aktif oyuncusuyla Rusya,141 aktif oyuncusu olan Türkiye'ye adeta kafa tuttu.Sonraki sırada en aktif ülke 75 oyuncusuyla  Polonya olurken,
Kendi markalarımızın yabancılar tarafından yapılması bizler için ayrı bir övünç kaynağı oldu.Amerika'da Ks games  puzzle'ın yapılması,taa Tayvanlarda Art puzzleı, Gold'u görmek, ya da Balkanlarda Anatolianla karşılaşmak bizleri çok mutlu etti.


Wpd etkinliği bitiminde
puzzle'ını tamamlayan 710 katılımcı arasında yapılan uluslararası çekilişte geçen yıl tek bir ödül kazanamayan Türk oyuncuların bu yıl talihi döndü 4 Türk oyuncu çeşitli hediyeler kazandı.

Etkinliğe katılan sadece katılmakla kalmayıp albümlerini boş bırakmayan herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

 

www.puzzleteacher.com                                                                      @ Puzzle Master

4 yorum :

 1. Merhaba puzzle teacher
  Böyle haberlerle bizi bilgilendirmen ne güzel. Türkiye'nin adını duymak bizi gururlandırıyor.

  Bir sorum olacak. 12 yaşında bir yeğenim var. Puzzleları çok seviyor ve yapıyor. Şimdiye kadar hep çocuk puzzleları yaptı. A101 in sattığı puzzlelar onun yaşı için ağır gelir mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili full moon, her ne kadar neon puzzlelar biz yetişkinler için kolay statüsünde sayılsa da 12 yaşında bir çocuk için birazcık ağır gelebilir.fakat deneyip görmekte de fayda var...çocuktan çocuğa değişebiliyor...madem seviyor ve tecrübeli..Anatolianın 260 parçalı çok cici temaları olan modelleri var.onlara da bir bakın..

   Sil
 2. a101 de 31 mart ta 3 çeşit puzzel olucak bilginize

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili emel,konu 10 gündür bilgim dahilindeydi,firmadan görselleri bekliyordum...ancak gönderebildiler bugün...hemen yayına aldık....siz yine de bu küçük sırları benimle paylaşmaya devam edin.:)))

   Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status