Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!

YERLİ PUZZLE FİRMALARI
PERRE GROUP ANATOLİAN;

Perre group Çatısı altında üretilen Anatolian markasıyla,yurt içi ve yurt dışında adını duyurmuş olan firma,Türkiye’de  bir ilki gerçekleştirerek yıllık 1.000.000 adet kutulu ürün kapasitesine ulaşmıştır.Şirket, her zaman ürün çeşitliliğine önem vermiştir. 

Bunu dünyanın önde gelen lisans firmaları, yerli ressamlarımız ve çeşitli sanatçılarla çalışarak sağlamaktadır. öyle ki, oryantalist ürünlerden, dünya klasiklerine kadar birçok farklı tür 750 adetlik ürün gamında yer almaktadır.
Perre group puzzle'larında olduğu kadar kutularının kalitesinde de iddialı bir firmadır.


Fikrimi soracak olursanız,gerçekten görsel olarak çok albenili,şık kutular üretiyorlar. Puzzle kutusunu elinize aldığınızda zaten kalite farkını hemen anlıyorsunuz.

Perre Group, 2003 yılında Ankara'da kuruldu. kendi tesislerinde kendi markaları olan Anatolian Puzzle, Perre Puzzle ve 2-8 yaş çocuklar için  Kırkpapuç markasıyla eğitsel oyuncakların tasarım ve üretimini yapmaktadır.


Kataloğunda 260 parçadan 3000 parçaya kadar puzzle'ları mevcut olup yerli puzzle firmalarımız arasında 3000 parçalı puzzle üretimi yapan tek markadır.

Kargo ücreti karşılığında kayıp parça desteği bulunmaktadır.
Anatolian kataloglarında yer alan eserlerin %90'ı teliflidir.Şirket bu eserleri puzzle olarak basabilmek için,%8 ila %12 arasında telif bedeli ödemektedir.8 ülkeden 17 lisans firmasıyla bu eserlerin lisansları için ödeme yapmaktalar.


Perre group ünlü fotoğraf sanatçısı Şefik Bayram'ın objektifinden yansıyan çalışmalarla ürün yelpazelerini genişletmektedir.

                                                         ----O---- ART PUZZLE;
 
Şirket 1983 yılında Yenimahalle,Ankara'da kurulmuş olup, şu anda 3000 metrekarelik kapalı alanda çalışmalarını sürdürmektedir.1992 yılına kadar oyuncak sektöründe ithalat ve toptan olarak faaliyet göstermiştir. 


1992 yılından günümüze kadar yaklaşık 22 yıldır, puzzle'da dünya markası olan ispanyol EDUCA BORRAS firmasının Türkiye Distribütörlüğünü yapmaktadır.
Ayrıca firma, resimlerin tüm hakları şirkete ait olmak üzere özel seri EDUCA Puzzle’ ları ürettirmektedir.

Kendi tasarımı ve markası olan Art puzzle'ın da üretimini yurt dışında kendi adına yaptırıp ihracatını ve yurtiçinde satışını gerçekleştirmektedir. 2011 yılı itibari ile de Japonya menşei ve dizaynı olan ihracatçı Belçika firması Eureka 3D Puzzle'ın Türkiye Distribütörlüğünü yapmaktadır.

Firma puzzle kayıp parça desteğini kutu üzerinde belirtilmişse ve stoklar dahilindeyse 10 parçaya kadar vermektedir.


Art puzzle kataloğunda 500-2000 parça arası puzzle'ların yanında 570 parça Art saat
puzzle'lar mevcuttur. Puzzle bittikten sonra kutu içinden çıkan saat mekanizmasıyla saatinizi oluşturup duvarınıza asabilirsiniz.

                                                           -----O-----

GOLD PUZZLE ;
 
2005 yılında kurulmuş,İzmir Karşıyaka'da faaliyet gösteren yerli firmadır. 500-2000 parça puzzle üretimi vardır.Tescilli markaları olan İskenders' Puzzle ve Gold Puzzle Collection markaları ile üretim yapmaktadır.


Kişiye özel foto puzzle üretimide yapan Gold Puzzle .Tüm ürünlerde ithal ve orijinal mavi renkli puzzle kartonları kullanmaktadır.

Gold puzzle parçaları kendine özgü ince bıçak kesimleri sayesinde birbirine mükemmel bir şekilde geçer. Monoblok kesim kalıpları ile kesilen parçalar birbirinden farklıdır.

Kutunun içinden ücretsiz toz puzzle yapıştırıcısı çıkan Gold puzzle'da kayıp parça desteği bulunmaktadır.
                                                        -----O----- 
 

GORDION PUZZLE;
 
1989 yılında kağıtçılık sektöründe yerini alarak faaliyetlerine başlamıştır. Kısa zamanda sektörde adından güven ve kaliteli hizmetleriyle söz ettirdikten sonra 1999 yılında, tamamı kendi öz sermayesi ile kurduğu karton ambalaj fabrikası ile ambalaj sanayinde de farklı bir çizgi ile yerini almıştır.


Kalite,hız ve güven prensipleriyle sürekli gelişmeyi hedefleyen Anıl kağıtçılık, 11.500 m2 kapalı olmak üzere, toplamda 37.000 m2'lik yeni fabrika alanında 25'i idari, toplam 122 personeli ile modern,verimli bir çalışma ortamı ve her gün daha da ilerlemekte olan baskı ve ambalaj teknolojisi ile müşterilerine hizmet vermektedir.


Gordion puzzle kataloğunda yetişkinler için 1000 parça ilginç temalı ürünlerinin yanında 24,32,48 parça çocuk puzzle'ları ve kutu,kart oyunları bulunmaktadır.

Anıl ambalaj (Gordion puzzle) uluslararası kalite standartlarına uygun üretim yapmaktadır

Ankara'da kurulan firma, Hello kitty, Arı maya, Tom ve Jery v.b.. çizgi karakterlerin yer aldığı
çocuklara yönelik lisanslı ürünlerin üretiminide yapmaktadır.

Yetişkinlere hitap eden puzzle modelleri şu an için 1000 parçadan oluşan Gordion Puzzle firmasının. Kayıp ve eksik parça desteği vardır.
                                                      -----O-----KS GAMES;
 
1990 yılında bir aile şirketi olarak Beylikdüzü'nde kurulan KS Games oyun, oyun aletleri, oyuncak, kutu oyunları ve puzzle imalatı alanlarında faaliyet göstermektedir.

Aynı zamanda Schmidt Puzzle markasının dağıtım ve distiribütörlüğünü'de yapmakta.

Yerli puzzle üretimi yapan az sayıda firmadan biri olan KS Games 150’yi aşkın modelde 10 parçadan 2000 parçaya kadar tamamen yerli teknoloji ile "AB" kalitesinde hizmet vermektedir.

4000 m2 kapalı alanda 35 çalışanı ile tam otomasyon tekniğiyle üretim yapan KS games Carrefour, Tesco Kipa,  Real, Toyzz shop, İnkilap, Özdilek gibi zincir mağazaların yanı sıra ülkemizin belli başlı toptancıları ile çalışmaktadır.

Üretiminin ciddi bir bölümünü ABD, Mısır, Lübnan, Fas, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Ürdün, Romanya, İspanya ve Irak gibi ülkelere ihraç etmektedir.

Onur Yıldırım yönetiminde uluslararası "CE" normlarına uygun olarak çalışmalarını sürdüren KS games kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet vermektedir. 
   
Ks games puzzle kutularından toz ve ya sıvı yapıştıcı çıkmaktadır,ücretsiz kayıp parça desteği vardır.
                                                        -----O----- 

 

NEON PUZZLE;

Neon puzzle,bir onur oyuncak organizasyonudur.Ks Games bünyesinde,İstanbul merkezli yerli bir puzzle markasıdır.Piyasada genellikle A.101 marketlerde çok uygun fiyatlı kampanyalar dahilinde bizlere ulaşmaktadır.    Ücretsiz kayıp parça desteği vardır.
                                                       -----O----- 

 

PUZZ KESKİN COLOR;

Naci Keskin’in 1960’lı yıllarda Pendik Lisesi’nde Fransızca öğretmenliği yaparken çektiği siyah/beyaz İstanbul manzaralarını turistlere satarak başlattığı yolculuk,bugün Keskin Color’un 4000 metrekarelik matbaası 2500 metrekarelik deposu ve 150’yi aşkın çalışanı ile Kırtasiye,Gelişimi Destekleyici Ürün Grubu,Turistik Yayınlar ve Hediyelik Ürünler ile sürüyor.

1984 yılında faaliyetlerini daha profesyonelce yürütebilmesi amacıyla Keskin Color Kartpostalcılık Sanayi ve Pazarlama A.Ş kuruldu. 1995 yılında Güneşli’de yaptırdığı matbaasına taşınan ve makine parkını yenileyip genişleten Keskin Color, 1995 yılında kağıttan kırtasiye ürünlerinin üretimine ve pazarlamasına başladı.

Keskin color "puzz" 2000 yılında Lisanslı Kağıttan Kırtasiye grubu’na, 2011 yılında ise ilk Türk çizgi film karakteri olma özelliğini taşıyan Pepee ile Gelişimi Destekleyici Ürünler’e adım attı.

Ve son olarak 2011 senesinde “Puzz” markası altında sahip olduğu görsel tecrübeden faydalanarak 500-2000 parça puzzle satışına da başladı.

Kutu içinden toz yapıştırıcısı çıkmaktadır. Ücretsiz kayıp parça desteği vardır.
                                                         -----O----- İKİ KEDİ;

İzmir'de ilginç tasarımlı uygun fiyatlı hediyelik eşya satışı üzerine faaliyet gösteren ikikedi markası Hon Kong'da 2014 yılında kendi tasarımı olan puzzle'ların üretimini yaptırarak sektöre ilk adımı attı. 

Puzzle dünyasına farklı bir bakış açısı getiren, İkikedi, markası İzmir’ de yerleşik, küçük hediyelik eşyalar üretimi ve ithalatı yaparak toptan pazarlayan bir işletme.

Puzzle'lar firmanın kendi tasarımlarıyla ve İkikedi markasıyla Hong Kong’da üretilmekte.
Piyasaya sunduğu ilk ürünler, 500 ve 1000 parçalı normalden  küçük parçalı (minyatür) puzzle'lar.


500 parçalar A4 (297x210mm), 1000 parça olanlar ise A3 (420x297mm) boyutlarında.

Her puzzle kutusu bir yapıştırıcı ve spatula içermekte....İkikedi puzzle'ın kayıp parça desteği bulunmuyor. www.puzzleteacher.com                                                                      @ Puzzle Master
 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status