YERLİ PUZZLE FİRMALARI

Yerli Puzzle Markaları

puzzle marka


PERRE GROUP ANATOLİAN;

Perre Group2003 yılında Ankara'da kuruldu. kendi tesislerinde kendi markaları olan Anatolian Puzzle, Perre Puzzle ve 2-8 yaş çocuklar için  Kırkpapuç markasıyla eğitsel oyuncakların tasarım ve üretimini yapmakta.

Perre group çatısı altında üretilen Anatolian puzzle markasıyla,yurtiçi ve yurt dışında adını duyurmuş olan firma,Türkiye’de  bir ilki gerçekleştirerek yıllık 1.000.000 adet kutulu ürün kapasitesine ulaşmıştır.
Dünyanın önde gelen lisans firmaları, yerli ressamlar ve çeşitli sanatçılarla çalışan Perre grup, oryantalist ürünlerden,dünya klasiklerine kadar birçok farklı görsel ile 750 adetlik ürün gamına ulaşmıştır.

Kataloğunda 260 parçadan 3000 parçaya kadar puzzle'ları mevcut olup yerli puzzle firmalarımız arasında 3000 parçalı puzzle üretimi yapan ilk markadır.

Anatolian markalı ürünler; Amerika Birleşik Devletleri, Güney Afrika, Kanada gibi uzak kıtalardaki ülkelere ihraç edildiği gibi, aynı zamanda birçok Avrupa ülkesinde de yabancı rakipleriyle birlikte aynı raflarda satılmaktadır.

Kutu içinden yapıştırıcı bulunmuyor.

Anatolian puzzle'ın kayıp parça desteği bulunmaktadır.
                                                     

ART PUZZLE;

Şirket 1983 yılında Yenimahalle,Ankara'da kurulmuş olup,1992 yılına kadar oyuncak sektöründe Türkiye’nin önde gelen ithalatçı ve toptancıları arasında yer almıştır.

1992 yılından itibaren bir dünya markası olan İspanyol, Educa Borras firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapan Heidi oyuncak  2019 yılı itibariyle ilgili firmanın distribütörlük faliyetine son vermiştir.
2006 yılından beri, kendi tasarımı ve markası olan Art Puzzle’ı kendi adına yaptırıp yurt içi ve yurt dışında satışını gerçekleştirmektedir. 

Heidi oyuncak,Eureka 3D Puzzle'ın ve Polonya merkezli Trefl puzzle markasının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.

Geniş ve modern bir ürün yelpazesine sahip Art Puzzle kataloğunda 500-3000 parça arası standart  yetişkin puzzle'ların yanında diğer markalarda olmayan 570 parça saat ve 850 parça ayna puzzle'lar mevcuttur.
Firmanın çocuklar için Art Puzzle Kids serisinde 3-9 yaş aralığına hitap eden puzzle'ları bulunmakta.


''Art Puzzle kayıp parça desteği kutu üzerinde belirtilmişse ve stoklar dahilinde 10 parçaya kadar vermektedir.''


BLUE FOCUS PUZZLE ;

Mavi Lale yayınları tarafından puzzle piyasasına giriş yapmış olan Blue focus markasının mini puzzlelar'ında özellikle Atatürk serisi çok cezbedici.
Firmanın puzzle ürünleri Mini puzzle kategorisinde, en çok parçalı puzzle'ı 204 parçadan oluşuyor.

Blue Focus markalı bu ürünlerde, çocuklar için baby puzzle ve baby round puzzle serisi,çerçeveli 30,72 ve 130 parçalı puzzle'larının yanında 50,100,200,230,54,104,204 parçalı kutulu puzzle'lar ve çeşitli parça sayılarında Türkiye haritası modelleri de beğeniye sunulmuş.       
                                         

GOLD PUZZLE ;

Şirket 2005 yılında,İzmir Karşıyaka'da İskenders' Puzzle ismiyle kurulmuştur. 900 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren, ürünlerini 25 ülkeye ihraç eden yerli puzzle firmasıdır. 
Tescilli markaları olan Gold puzzle markası altında 500-2000 parça puzzle üretimi bulunan iskenders puzzle aynı zamanda promosyon puzzle,sublimasyon transfer için boş puzzle üretim ve satışını yapmakta.

Kişiye özel foto puzzle üretiminde ülkemizde lider konumda bulunan Gold Puzzle  tüm ürünlerinde kaliteli,ithal ve orijinal mavi renkli puzzle kartonları kullanmaktadır.
Fransız Grafika markasının kataloğunda yer alan modellerin büyük bir kısmını izmir'deki kendi tesislerinde üreten firma,
aynı zamanda Grafika markasının rekortmen puzzle'ı Travel around the World 48.000 parçalık dev puzzle'ının üretimini de ülkemizde kendi tesislerinde yapmaktadır.

Kutunun içinde toz puzzle yapıştırıcısı var. 

Gold puzzle'da kayıp parça desteği bulunmaktadır.


                                                

GORDION PUZZLE;

1989 yılında kağıtçılık sektöründe yerini alarak faaliyetlerine başlamıştır. Kısa zamanda sektörde adından güven ve kaliteli hizmetleriyle söz ettirdikten sonra 1999 yılında, tamamı kendi öz sermayesi ile kurduğu karton ambalaj fabrikası ile ambalaj sanayinde de farklı bir çizgi ile yerini almıştır.

Kalite,hız ve güven prensipleriyle sürekli gelişmeyi hedefleyen Anıl kağıtçılık, 28.000 m2 kapalı olmak üzere, toplamda 37.000 m2'lik yeni fabrika alanında toplam 138 personeli ile modern,verimli bir çalışma ortamı ve her gün daha da ilerlemekte olan baskı ve ambalaj teknolojisi ile müşterilerine hizmet vermektedir.


Gordion puzzle kataloğunda yetişkinler için 1000 parça ilginç temalı ürünlerinin yanında 24,32,48 parça çocuk puzzle'ları ve kutu,kart oyunları bulunmakta.
Aynı zamanda zincir marketlerde 1000x2 şeklinde ,bir kutuda 2 farklı temanın yer aldığı gordion puzzle modelleri puzzleseverlerin beğenisine sunuluyor.

Ankara'da kurulan firma, Hello kitty, Arı maya, Tom ve Jery v.b.. çizgi karakterlerin yer aldığı çocuklara yönelik lisanslı puzzle ürünlerinin üretiminide yapmaktadır.

Yetişkinlere hitap eden puzzle modelleri şu an için 1000 parçadan oluşan Gordion Puzzle firmasının. Kayıp ve eksik parça desteği vardır.


''Anıl kağıtçılık, Gordion Puzzle markasıyla yaptığı puzzle üretimini 2019 yılında sona erdirmiştir.''                                           

KS GAMES;

1990 yılında bir aile şirketi olarak Beylikdüzü'nde kurulan KS Games oyun, oyun aletleri, oyuncak, kutu oyunları ve puzzle imalatı alanlarında faaliyet gösteriyor.

Yerli puzzle üretimi yapan az sayıda firmadan biri olan KS Games 350’yi aşkın modelde 2 parçadan 4000 parçaya kadar tamamen yerli teknoloji ile "AB" kalitesinde hizmet vermektedir.


7000 m2 kapalı alanda 75 çalışanı ile tam otomasyon tekniğiyle üretim yapan KS games Carrefour, Tesco Kipa,  Real, Toyzz shop, İnkilap, Özdilek gibi zincir mağazaların yanı sıra Discount marketler ve ülkemizin belli başlı toptancıları ile çalışmaktadır.

Üretiminin ciddi bir bölümünü ABD, Mısır, Lübnan, Fas, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Ürdün, Romanya, İspanya ve Irak gibi ülkelere ihraç etmekte.
Uluslararası sedex,fsc ve ce normlarına uygun olarak çalışmalarını sürdüren KS games çocukların sevdiği birçok animasyon karekterinin lisansıyla çocuk puzzle'ları üretimi de yapmakta. 
Ks games puzzle kutularında toz veya sıvı yapıştırıcı bulunuyor.

Markanın  kayıp parça desteği vardır.                                                      

NEON PUZZLE;

Neon puzzle,bir onur oyuncak organizasyonudur.Ks Games bünyesinde,İstanbul merkezli yerli bir puzzle markasıdır.Piyasada genellikle A.101 marketlerde çok uygun fiyatlı kampanyalar dahilinde bizlere ulaşmaktadır.
Kutu içinde yapıştırıcı yok.

Ücretsiz kayıp ve eksik parça desteği vardır.

ZOE PUZZLE;

Zoe puzzlelar,tıpkı neon puzzlelar gibi Onur oyuncak bünyesinde discount marketler için üretilen cep dostu ekonomik puzzle'lardır.
Ücretsiz kayıp ve eksik parça desteği vardır
Kutu içinde yapıştırıcı yok. 

NOVA PUZZLE;

Nova Puzzle'lar Puzmo oyuncak tarafından 2018 yılında puzzle dünyasına kazandırılmış yepyeni bir markadır. Oldukça geniş ürün yelpazesiyle,kaliteli görselleriyle sevilen markalar arasında yer almıştır.markanın 1000,1500  ve 2000 parça seçenekleri mevcut. 
Nova puzzle üretiminde orijinal mavi renk yüksek kalite puzzle kartonu ve çevre dostu geri dönüşümlü malzemeler kullanılmaktadır. 
Nova puzzle ürünlerine puzzledepo.com adresinden ve diğer online puzzle satış sitelerinden ulaşabilirsiniz.

-Kutu içinden toz puzzle yapıştırıcısı çıkıyor.
Nova puzzle kayıp parça desteği için novapuzzle.com.tr adresinden talep formu doldurabilirsiniz.
Nova puzzle'ın 10 adetle sınırlı kayıp parça desteği var.                                              

PUZZ KESKİN COLOR;

Naci Keskin’in 1960’lı yıllarda Pendik Lisesi’nde Fransızca öğretmenliği yaparken çektiği siyah/beyaz İstanbul manzaralarını turistlere satarak başlattığı yolculuk,bugün Keskin Color’un 4000 metrekarelik matbaası 2500 metrekarelik deposu ve 150’yi aşkın çalışanı ile Kırtasiye,Gelişimi Destekleyici Ürün Grubu,Turistik Yayınlar ve Hediyelik Ürünler ile sürüyor.

1984 yılında faaliyetlerini daha profesyonelce yürütebilmesi amacıyla Keskin Color Kartpostalcılık Sanayi ve Pazarlama A.Ş kuruldu.
1995 yılında Güneşli’de yaptırdığı matbaasına taşınan ve makine parkını yenileyip genişleten Keskin Color, aynı yıl kağıttan kırtasiye ürünlerinin üretimine ve pazarlamasına başladı.

Keskin color "puzz" 2000 yılında Lisanslı Kağıttan Kırtasiye grubu’na, 2011 yılında ise ilk Türk çizgi film karakteri olma özelliğini taşıyan Pepee ile gelişimi destekleyici ürünlere adım attı.

Ve son olarak 2011 senesinde “Puzz” markası altında sahip olduğu görsel tecrübeden faydalanarak 500-2000 parça puzzle satışına da başladı.


Puzz markasının,kutu içinden toz puzzle yapıştırıcısı çıkmaktadır. 

Puzz puzzle'ın ücretsiz kayıp parça desteği vardır.                      

İKİ KEDİ;

İzmir'de ilginç tasarımlı uygun fiyatlı hediyelik eşya satışı üzerine faaliyet gösteren ikikedi markası Hon Kong'da 2014 yılında kendi tasarımı olan puzzle'ların üretimini yaptırarak sektöre ilk adımı attı. 

Puzzle dünyasına farklı bir bakış açısı getiren, İkikedi, markası İzmir’ de yerleşik, küçük hediyelik eşyalar üretimi ve ithalatı yaparak toptan pazarlayan bir işletme.

Puzzle'lar firmanın kendi tasarımlarıyla ve İkikedi markasıyla Hong Kong’da üretilmekte.
Piyasaya sunduğu ilk ürünler, 500 ve 1000 parçalı normalden  küçük parçalı (minyatür) puzzle'lar.


500 parçalar A4 (297x210mm), 1000 parça olanlar ise A3 (420x297mm) boyutlarında.

Her puzzle kutusu bir yapıştırıcı ve spatula içermekte.

İkikedi puzzle'ın kayıp parça desteği bulunmuyor. 

KİNG of PUZZLE;

King of Puzzle markası lazer kesim ahşap puzzle tasarımlarını 2017 yılı sonlarında projelendirip üretim hazırlıklarını tamamladı. 2018’de sektöre merhaba derken 333 çeşit puzzle ile hobi tutkunlarıyla buluştu. 
Ürün gamını Klasik, Sürpriz Parça, Junior ve Mega parçalı serilerini ekleyerek kısa sürede 809 çeşide ulaştıran markanın ürünlerinin arasında dünyanın ilk 10 bin parçalı ahşap puzzle'ı da bulunuyor.

Çocuklara yönelik üretilen Junior serisinde 35 ve 54 parçalı ahşap modellerinde sevimli karakterler yer alan King of Puzzle özgün tasarımlarını etkin yatırımlarla çeşitlendirip 2020 yılında 1000 farklı puzzle modelini yapboz tutkunlarıyla buluşturmayı hedefliyor. 

King of Puzzle markasında parçalar ahşap malzeme olduğu için yüksek mukavemete sahip. Karton parçalara oranla deformasyon olasılığı daha düşük. Ayrıca 1/5 lazer kesim hassasiyeti sayesinde bütün parçalar birbirine mükemmel şekilde uyumlu birleşiyor. 

10 parçadan 10 bin parçaya kadar çeşitliliğe sahip King of Puzzle, 100, 200, 500, 1000, 2000, 3000 ve 10.000 parçalık kutu seçenekleriyle puzzle severlerin tercihine uygun olarak satışa sunuyor.

Yetişkinlere ve çocuklara yönelik ürün çeşitliliğiyle ahşap puzzle konusunda Türkiyede tek olan firma, puzzle hobisine gönül verenler için yeni bir tecrübe olacak gibi görünüyor.

 500 parça ve üzeri kutularda puzzle yapıştırıcısı mevcut.

''King of Puzzle, satın alma tarihinden itibaren bir yıl süresince kayıp parça desteği sağlıyor''
 
 

Magnolia Puzzle;

Magnolia puzzle  2020 yılında puzzle üretimine başlayan yerli bir puzzle markasıdır,Magnolia ürün kataloğunu oluşturan görseller arasında daha önce karşılaşmadığımız sanatçılara ait ilgi çekici ve özenle seçilmiş 1000,1500,2000 parça temalar mevcut.

Özellikle David Martiashvili, Raen, Ewa Mazur, Valikos, Dmitry Sladkov, Elena Schweitzer lisanslı kaliteli görseller Magnolia puzzle koleksiyonunu öne çıkartıyor.
Magnolia puzzle ürünlerini bilinen tüm alışveriş sitelerinde ve markanın kendi online satış sitesi olan puzzlekolik.com adresinde bulabilirsiniz.

Aynı zamanda magnoliapuzzle.com adresi üzerinden firmanın kayıp&eksik parça formuna ve koleksiyonunda bulunan tüm ürün görsellerine ulaşabilirsiniz.
 
Magnolia puzzle üretiminde orijinal mavi renk yüksek kalite puzzle kartonu ve doğa dostu geri dönüşümlü malzemeler kullanılmaktadır. 

-Kutu içinden toz puzzle yapıştırıcısı bulunuyor.

Magnolia puzzle'ın kayıp ve eksik parça desteği vardır.


Star Puzzle - Star Game;

2022 yılında puzzleseverlerle buluşan Star puzzle'ları firmanın kendi tesislerinde üretiliyor. 
Firmaya kurumsal olarak baktığımızda  Star Game Sets'in tarihçesi 1977lere kadar uzanıyor.

Esenyurttaki tesislerinde Star Games Sets markası altında satranç, oyun kağıdı gibi çeşitli oyun aletlerinin üretimini yapan şirket,müşteri memnuniyetini esas alan yüksek kalitede ürünlere sahip.
2022 yılında ürün portföyüne puzzle'ları da ekleyen Star Game yetişkin puzzle kategorisinde 300 parçadan 2000 parçaya kadar ,çocuk puzzleları kategorisinde de ise 30 parçadan 200 parçaya kadar çeşitli puzzle modellerinin üretimini ypmakta.
Star  puzzle'ın ücretsiz kayıp parça desteği vardır. 
Yukarıda bulunan yerli puzzle markalarına ilave olarak bazı kitap ve puzzle satış sitelerinin farklı ad ve parça sayılarıyla mini puzzle kategorisinde piyasaya sürdükleri ürünlere de rastlamak mümkün.

Puzzle 99:  Ada yayınevinin kendi bünyesinde çıkarttığı 99 parçalık mini puzzle serisini Ada kültür veya puzzle galeriden temin edebilirsiniz.

Zen Puzzle: İstanbul Kadıköy’de bulunan puzzle ve hobi mağazası hobbygaleri için üretilen bu 70 parça mini puzzleları websiteleri puzzlegaleri.com dan satın alabilirsiniz.

L & Z İstanbul Puzzle: 1000 parça L & Z İstanbul Puzzleları Kitap yurdu.com adresinde bulabilirsiniz.

Piyasada bulunabilen ancak üretimi devam etmeyen yerli puzzle markaları ise şunlardır:

İki kedi,Gordion puzzle ,Karma puzzle,Puzzle Company,If puzzle,Puzzle Adam,Sirocco,Odi Toys puzzleları,Biggdesign puzzleları,Krtnkl ahşap puzzleları,Magic Toys ahşap puzzlelar,Tesco.


www.puzzleteacher.com                                                         @ Puzzle Master
Ad

DUYURULAR,13,EDUCA ''Life'' 24.000,3,EDUCA WildLife 33.600,2,GUERNICA,15,İLK PUZZLE,7,İZ BIRAKANLAR,4,KARGO VE PAKETLEME,1,KAYIP PARÇA,2,MERAK ETTİKLERİNİZ,15,NEON PUZZLE,40,NOSTALJİK PUZZLE'LAR,19,PUZZLE AKSESUAR,2,PUZZLE HABER,199,PUZZLE PEDIA,10,PUZZLE VİTRİNİ,182,RAVENSBURGER 32000,2,SİZDEN GELENLER,98,TAMAMLANMIS PUZZLE,18,
ltr
static_page
Puzzle Teacher : YERLİ PUZZLE FİRMALARI
YERLİ PUZZLE FİRMALARI
Puzzle Teacher
https://www.puzzleteacher.com/p/blog-page_7394.html
https://www.puzzleteacher.com/
https://www.puzzleteacher.com/
https://www.puzzleteacher.com/p/blog-page_7394.html
true
3289592439223607449
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Hepsini Göster Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil By Home Sayfa POSTS Hepsini Gör Sizin İçin Tavsiye Edilenler ETİKET Arşiv SEARCH Tüm Gönderiler İsteğinizle eşleşen herhangi bir gönderi bulunamadı Back Home Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy Table of Content