Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » Dünyadan Puzzle haberleri; Filipinli Gina'nın hikayesi

Dünyadan Puzzle haberleri; Filipinli Gina'nın hikayesi

Yazar Puzzle Master on 16 Nisan 2013 Salı | 21:08

Filipinli Gina'nın Puzzle hikayesi:

61 yaşında Filipinli yüksekokul mezunu emekli bir iş kadını olan Gina Gil-Lacuna sahip olduğu 1.028 adetlik çerçeveli puzzle koleksiyonuyla Guinness rekorlar kitabına girmeyi başardı.


Aslında sadece 35 yaşındayken puzzle yapmaya başlayan iki çocuk annesi,ilk puzzle'ına da çocuğuna hediye olarak aldığı  Disney karakterlerinden oluşan tam 5000 parça ile başlamış.


Gina ve puzzle kolleksiyonu

2010 yılında Brezilyalı Luiza Figueiredo tarafından 238 adetlik koleksiyon rekoru kırıldığında bile Gina'nın daha fazla puzzle'ı birikmiş.27 yıldır puzzle yapan Gina,puzzle'larını ailesinin sahip olduğu 1 hektarlık alanda "Puzzle Mansion" adlı bir nevi puzzle köşkünde sergilemektedir.

Tagaytay,Filipinler'de bulunan bu konak,aynı zamanda her yıl turistlerce ziyaret edilen,400 misafir ağırlayabilen 10 odalı Bed and Breakfast (Yatak-kahvaltı) hizmeti veren küçük bir konukevi işletmesi.

Puzzle müzesinin içerisinde,Gina'nın 2012'de layık görüldüğü Guinnes rekor ödülünü alma törenini içeren videoyu dev ekrandan izleyebiliyorsunuz.Gina'nın koleksiyonu her yıl hızla büyüyor.Kendisiyle yapılan röportajında,ömrünün son 26 yılı boyunca,vaktini hergün düzenli olarak 4-5 saat  puzzle yapmaya ayırdığını ve bazı puzzlelarını,kanserli hastalara bağışlamayı hedeflediğini ifade etmiştir.

Puzzle tutkunları için ülkemizden de acentalar aracılığıyla turlar mevcut.
www.puzzleteacher.com                                                                @ Puzzle Master

3 yorum :

  1. inanılır gibi değil müthiş!!

    YanıtlaSil
  2. Bu Filipinli puzzle rekortmeninin internette bulunun diğer fotoğraflarına bakmanızı öneririm..Eşime de şimdiden diyorum,beni Filipinlere götür diye....çok görmeyi istediğim yerlerden biri..

    YanıtlaSil
  3. bencede kesinlikle görülmeli..

    YanıtlaSil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status