Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » Educa ''Guernica Picasso'' 3000 Parça

Educa ''Guernica Picasso'' 3000 Parça

Yazar Puzzle Master on 11 Nisan 2013 Perşembe | 04:54

Educa ''Guernica Picasso'' 3000 Parça

Educa Guernica;

Biri İzmir'den biri Ankara'dan ard arda gelen iki 3000'lik Guernica tablosu...O günlerde dünyayı, geometrik şekilli olarak algılıyordum...Neyse ki fazla uzun sürmedi bu durum...
Adını yazarken bile içimin ürperdiği yegane puzzlelardan.


Ey Guernica,seni tamamlayamasaydım mağlup hissedecektim kendimi...:-) Ben bir puzzle'dan sıkılsam bile asla ve asla onu yarım bırakmam.

Tıpkı okuduğum kitaplar gibi...Ne kadar zor olsan da,ne kadar monoton renklere sahip olsan da,ne kadar kübik olsan da,ben seni yenerim  Guernica.
Bir ayda 12.000 parça tamamlayan bendeniz,bu 3000 parça panorama puzzle altından ancak 1 ayda çıkabildim.

'Educa 3000 Parça Guernica'


Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Educa
Seri: Panorama
Puzzle Adı: Guernica
Sanatçı: Pablo Picasso
Parça Sayısı: 3000
Ölçü: 144x68cm
Üretim Yılı: 2002/08
Üretim Yeri: İspanya
 

 
Ressam Pablo Picasso`nun , İspanyol İç Savaşı sırasında O dönemin Nazi Almanyası ve Faşist İtalya'dan destek alan General Franko ordusunun Guernica şehrinde yaptıkları katliamı anlatan (veya protesto eden) eseridir bu.Orjinalde bir duvar resmidir.7.76m X 3.49 metre boyularında anıtsal bir tablodur. 

Tamamlanmış Educa 3000 Parça Guernica

Site içinde  Guernica'ya oldukça geniş yer verdim....Tabloyla ilgili daha detaylı bilgileri İz bırakanlar  bölümünde puzzle kariyerimin en zor puzzle'ı başlıklı yazımda bulabilirsiniz.
 
Orjinalin renkleri, tıpkı puzzle'da olduğu gibi siyah-beyaz-gri tonlarındadır.Tual üzerine yağlıboya tablosunun orjinal boyutları,349cmx776cm'dir.Ve günümüzde,eser,Reina,Sofia Müzesi,Madrid'de sergilenmektedir.

Picasonun Guernica Tablosunun Orjinali Reina Sofia Müzesi,Madrid'de sergilenmektedir.

www.puzzleteacher.com                                                                     @ Puzzle Master

3 yorum :

 1. En çok beğendiğim puzzle lar arasındadır fakat ben 1500 parçalı olanını aldım :): 3000 lik için çok daha erken benim için ):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok şahane bir tablodur gerçekten...tabi ki parça sayısı yükseldikçe,duruş da o kadar muazzam oluyor...bendeniz şu an 7.kez 3000 parçalı guernicayı yapmaktayım.Umarım bir gün 3000 parçalısını da yaparsınız...

   Sil
 2. 2 gün önce raflarda görünce kaçırmak istemedim, muazzam bir tablo gerçekten. 3 ana renk arasından 3000 parça birleştirmek çok zor olsa gerek.. Allah kolaylık versin çok zor :):)

  YanıtlaSil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status