Educa ''Guernica'' 3000 Parça

Educa ''Guernica'' 3000 Parça Pablo Picasso Guernica Tablosu Sevgili puzzleseverler,puzzle ile ilgili yazıma geçmeden ...

Educa ''Guernica'' 3000 Parça

Pablo Picasso Guernica Tablosu
Sevgili puzzleseverler,puzzle ile ilgili yazıma geçmeden önce guernica tablosunun acıklı hikayesine kısaca değinmek istiyorum.
Hemen sonra,size son zamanlarda karşılaştığım zorlayıcı bir puzzle'dan  ve başka birinin başına kolay kolay gelmeyeceğini düşündüğüm ilginç bir olaydan bahsedeceğim..

Guernica Tablosu; İspanya İç Savaşı sırasında Nazi Almanyası'na ait 28 bombardıman uçağının 26 Nisan 1937'de İspanya'daki Guernica şehrini bombalamasını anlatan, 7,76 m eninde ve 3,49 m yüksekliğinde anıtsal tablodur. 
Pablo Picasso'nun orjinal tablosunun renkleride tıpkı puzzle'da olduğu gibi siyah-beyaz-gri tonlarındadır.

Madrid'bulunan Reina,Sofia Müzesinde sergilenen, tuval üzerine yağlıboya çalışması olan orjinal tablonun boyutları,349cmx776cm'dir.

Yapımı devam eden Educa Guernica
İspanyol hükümeti,Pablo Picasso'ya büyük bir duvar resmi sipariş etti. O sırada gerçekleşen hava saldırısından etkilenen Picasso, saldırıdan sonraki 15 gün içinde bu duvar resmini tamamladı.Tabloda,ölüm,şiddet,gaddarlık ve çaresizlik sahneleri,bunların asıl sebebi gösterilmeksizin işlenmiştir.

Tablonun siyah-beyaz oluşuyla,o dönemdeki gazetelerde yayımlanan fotoğraflara yakınlık sağlanmış,ayrıca savaşın yarattığı cansızlık vurgulanmıştır.Guernica'da acı çeken insanlar ve hayvanlar ile kaos içinde yıkılmış binalar betimlenmiştir. 

Pablo Picasso, Guernica üzerinde çalışırken şunları söylemiştir: 
 "İspanya'nın mücadelesi, insanlara, özgürlüğe yapılan saldırıya karşıdır. Ressam olarak hayatım boyunca sürekli sanatın ölümüne karşı durmaya çalıştım. Benim gericilikle ve ölümle anlaşma içinde olduğumu kim bir an için bile olsa düşünebilir? ... Üzerinde çalıştığım ve Guernica ismini vereceğim resimde, ve son zamanlardaki tüm eserlerimde, İspanya'yı acı ve ölüm okyanusuna batıran askeri sınıfa duyduğum nefreti açıkça göstermekteyim."

Çerçeveleri oluşturulmuş  2 Guernica yan yana

Tablo ufak bir dünya turu kapsamında çeşitli ülkelerde sergilendi ve beğeni topladı,böylece İspanya'daki iç savaşa diğer ülkelerin dikkati de çekilmiş oldu. Guernica, savaş trajedilerinin ve savaşın bireyler üzerindeki acı verici etkilerinin bir özetidir. 

Bu tablo zaman içinde, savaşın yarattığı trajedilerin anımsatıcısı, savaş karşıtı ve barış yanlısı düşüncelerin sembolü haline gelmiştir.

Gelelim Educa Guernica 3000 Parçanın hikayesine;
Böylesine anlamlı kübik siyah beyaz bir puzzle bana geldiğinde,biraz zorlanabileceğimi düşündüm ama ayda 12.000 - 18.000 parça birleştirdiğim için fazla üzerinde durmadım.
Daha fazla başıma ne gelebilir ki diye düşünürken..Ne mi geldi?
Ertesi gün başka bir puzzlesever tarafından tamamen tesadüfle ikinci bir Guernica gönderildi,ben daha birinin zorlayıcı olabileceğinin tahminlerini yaparken,ikincisinin gelmesi,insanın karşılaşılabileceği nadide durumlardandır herhalde.

Educa Guernica 3000 Parça

Merak edenler için daha fazla ayrıntıyı
İki adet 3000 Parça Educa Guernica arasındaki ilginç kesim farklılıkları Başlıklı yazımda bulabilirsiniz..!!

 
Peki dedim,ikisi de Educa,ikisi de 3000'lik.Çift koldan çalışırım,birinde bulduğum parçayı diğerinde de bulurum dedim.İkisinin de çalışacağım alanını hazırladım,tam ortalarına oturdum.Tam planladığım gibi yapmayı düşünürken,ikinci bir şok dalgası ile sarsıldım.O da ne diyeceksiniz???


Bugüne kadar düzenli klasik kesimiyle bilinen Educa, beni öyle bir şaşırttı ki,iki aynı puzzle ama iki farklı kesim,biri inanılmaz zor kesim...diğeri orta zorlukta klasik educa parçalarının olduğu grid kesim.
Ve normalde 2000'lik puzzle'ı 48 saatte tamamlayan ben,bu iki adet 3000'liği bir ayda tamamladım,ama ne tamamlama, parçalarda standart yok,parçaların arasında hatırı sayılır sayıda asimetrik kesim mevcut.

Bir parçanın yanına gelebileceği parçayı asla tahmin edemiyorsunuz, düz beyaz renkli bir parça,puzzle'ın içinde herhangi üç farklı yere uyabiliyor.zaten renk de monoton olduğu için,iç karartıcı şekilde yapıyorsunuz.

guernica 3000 parça
Educa Guernica 3000 parça


www.puzzleteacher.com                                                               @ Puzzle Master

COMMENTS

BLOGGER: 17
 1. Merhaba size bu puzzle ile ilqili ulaşmak istiyorum. Bu puzzle cok beqeniyorum ve bende olmasını cok istediqim bir puzzle. Siyah beyaz 2 tane yaptım ama bu puzzlennın zorluk derecesinin farkıdayım :) lütfen bana ulaşının bu adrese cewap atarsanız bana arkadasım iletecektir. İlqiniz için şimdiden tesekkur ederim. Didar:)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba; Öncelikle olumlu yorumlarınız için ben teşekkür ederim, Educa Guernica zorluğu siyah beyaz olmasının yanında farklı bıçak izlerine sahip olmasından kaynaklanıyor şu anda dördüncü 3000 parça Guernica tamamlamak üzereyim, her biri birbirinden farklı bıçak kesimlerinde karşıma çıktı...Sitenin İLETİŞİM bölümünden sizinle irtibat kurabileceğim mail adresinizi bana yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.........Saygılar.

  YanıtlaSil
 3. benim hala elimin gittiği ama yapamam korkusuyla her seferinde almaktan vazgeçtiğim ama bir o kadar da çok beğendiğim puzzle bu:))) boşuna korkmamışım. tebrik ederim. Ebru

  YanıtlaSil
 4. sevgili Ebru hanım,evet zor bir puzzle kabul ediyorum ancak insan 8 tane yapınca ihtisas yapıyor adeta...yapılmayı bekleyen de 4 adet Guernicamız var...Artık Guernica yaparken ben erme modunda yapıyorum desem yeridir...haydi azıcık cesaret ve sonuç müthiş bir tablo...

  YanıtlaSil
 5. Merhaba öncelikle çerçeve oluşturmakla ilgili,bir sıkıntı var üst kenar oluştupunda 75 parça elimde açık renk 5 parça kalıyor ama o açık renkleri kullanabileceğim başka alan yok ve sayı onlarla tam olacak silahlarda bi sıkıntı var ki devamlı bozmak ve tekrar birleştirmek zorunda kalıyorum bi öneriniz olursa sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. elçin hanım,guernicanın çerçeve dahil her yeri sıkıntılı,siyahlar ayrı bir sorun,beyazlar ayrı,,çerçevede elinizde birkaç parça kalması çok doğal...guernicada üst uzun sırada köşeler dahil toplam 75 parça diziyorsunuz...dar olan en kısmında da 40 parça....yani toplam 226 parça diziyorsunuz...ayrıntılar için foto isterseniz bana iletişimden ulaşın yardımcı olayım..

   Sil
 6. merhaba, bu puzzle'ı yapmak istiyorum. ancak kesim farklılıklarından bahsetmişsiniz. profesyonel olmadığım için belirttiğiniz bir uzun bir kısa modeli satın almak istiyorum. satın alma esnasında bunu anlamak mümkün mü acaba ? veya başka bir yerden görülebilir mi? iyi çalışmalar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Mehmet bey,puzzleların bıçak kesimlerini maalesef kutuyu açmadan hiçbir şekilde anlayamazsınız.kutunun üzerinde kesimine ipucu veren hiçbir emare yoktur.puzzlelar fabrikalarda kesilirken bıçaklar köreldikçe,bıçak değişimi yapılır...bu yüzden aynı temadan bir puzzleı farklı bıçak kalıplarıyla görme olasılığınız vardır....Educa ravensburger,Anatolianda bu durum bizzat benim karşıma çıkmıştır....Educa guernica'dan 15 kutu yaptığımı düşünürsek sadece 2'si sizin bahsettiğiniz kesimde çıkmıştır...yani nadirdir..bu bakımdan tüm guernica kutularını da alsanız ihtimal çok düşüktür...Size büyük ihtimallle ikili eşleşen parçaların bulunduğu bilindik klasik educa kesimi çıkacaktır.

   Sil
 7. 4-5 sene olmuştur. bu puzzle'ı almıştım. vakit bulamadığımdan dolayı internette bulduğum bir arkadaşa yaptırmak istedim. kutusu ile beraber teslim ettim. öğrenci idi. derslerinin yoğunluğundan dolayı devamlı uğraşamadığını belirtmişti. ben de süre sıkıntımız yok rahat rahat yaparsın demiştim. en son görüştüğümüzde (5-6 ayın sonunda) tamamlayamadığını söyledi. ilerleyen zamanlarda kendisine ulaşamadım. irtibatımız kesildi. elimdekinden de olmuştum. o gün bugündür aklımda kaldı bu olay :))
  Zor kesimde çıkarsa tavsiyelerinize ihtiyacım olacak. şansımıza artık. bilgiler için teşekkür ederim.. saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mehmet bey,her zaman için yardıma hazırım..bana iletişim bölümünden direkt ulaşabilirsiniz...başınıza gelen bir talihsizlik olmuş.üzüldüm,böyle bir karakteristik puzzleın kesinlikle ortada kalmasını istemem...sevgiler.....

   Sil
 8. Merhaba, bu puzzle ı herkes gibi bukadar zor olacağını düşünmeden aldım. Yaklaşık 1 senedir yemek masamı esir aldı. İlk önce hevesle başlayıp sonra yıldım. Uzun bir aradan sonra tekrar başladım. Çerveleri dahil yaklaşık %35 i bitti. Bir puzzle master olarak lütfen söyleyin bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Biraz daha hızlanmak istiyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili kowloon,değerli yorumunuz için tşk ederim..mümkünse bana direkt iletişimden ulaşınız...guernica üzerine konuşalım..sevgiler....

   Sil
 9. merhaba bizim 3,000lik bi puzzlemız var ancak yapamıyoruz bize teknik hakkında bilgi verebilir misinz. önce köşe parçaları cıkardık renklere ayırdık ama olmuyo tüm parcalar okdr birbirine benziyo ki bitmesi mumkun diil gb görünüyo yardmcı olabilir misnz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bana iletişimden ulaşabilir misiniz? puzzleınızın temasını paylaşın..mail yoluyla irtibat kuralım destek için..sevgiler..

   Sil
 10. merhaba yaklaşık 10 puzzle bitirdikten sonra 2000parça ravensbugr guernica aldım ancak çerceve olusturduktan sora devam edemedim nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

  YanıtlaSil
 11. sevgili lostera sanırım iletişim bölümünden de ulaştınız bana.mail üzerinden devam edelim..

  YanıtlaSil
 12. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

Ad

DUYURULAR,13,EDUCA ''Life'' 24.000,3,EDUCA WildLife 33.600,2,GUERNICA,15,İLK PUZZLE,7,İZ BIRAKANLAR,4,KARGO VE PAKETLEME,1,KAYIP PARÇA,2,MERAK ETTİKLERİNİZ,15,NEON PUZZLE,40,NOSTALJİK PUZZLE'LAR,19,PUZZLE AKSESUAR,2,PUZZLE HABER,199,PUZZLE PEDIA,10,PUZZLE VİTRİNİ,182,RAVENSBURGER 32000,2,SİZDEN GELENLER,98,TAMAMLANMIS PUZZLE,18,
ltr
item
Puzzle Teacher : Educa ''Guernica'' 3000 Parça
Educa ''Guernica'' 3000 Parça
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgIsS3My1MeEtM7dTAdYrDzuQdbYFEFj3JvxTmPtV022IPQGDyfZ5sdUGmKctTLH00iuFhubu66mBYlftLanZdvhmfcJ4R-rG3_cGyh2zCj8MQwy2otrFRR-PmdmM47BHOipHprPzMYwH1k/s1600/guernica600-horz.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgIsS3My1MeEtM7dTAdYrDzuQdbYFEFj3JvxTmPtV022IPQGDyfZ5sdUGmKctTLH00iuFhubu66mBYlftLanZdvhmfcJ4R-rG3_cGyh2zCj8MQwy2otrFRR-PmdmM47BHOipHprPzMYwH1k/s72-c/guernica600-horz.jpg
Puzzle Teacher
https://www.puzzleteacher.com/2013/04/erhaba-sevgilipuzzle-severler-kendimi.html
https://www.puzzleteacher.com/
https://www.puzzleteacher.com/
https://www.puzzleteacher.com/2013/04/erhaba-sevgilipuzzle-severler-kendimi.html
true
3289592439223607449
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Hepsini Göster Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil By Home Sayfa POSTS Hepsini Gör Sizin İçin Tavsiye Edilenler ETİKET Arşiv SEARCH Tüm Gönderiler İsteğinizle eşleşen herhangi bir gönderi bulunamadı Back Home Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy Table of Content