Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » Dünyanın En Pahalı Puzzle'ı..!!

Dünyanın En Pahalı Puzzle'ı..!!

Yazar Puzzle Master on 30 Nisan 2013 Salı | 02:12

Cam Puzzle..!

Dünyanın En Pahalı  Puzzle'ı  (250.000 $ Cam Puzzle )

Yapımı iki yıldan fazla süren dünyanın en büyük Cam Puzzle'ının  her bir parçası elle yapıldı kırık cam parçaları ve değerli taşların birleştirilmesinden oluşan çeyrek milyon dolarlık bu puzzle'ı "Chris Chamberlain" büyük emeklerle 28 ayda tamamladı.

Bigisayar programcısı, 49 yaşındaki Chris Chamberlain, 333.000 minik kare kesme cam parçalarını oluşturmak için ekstra zaman ayırarak,"Jewel of the Universe" adını verdiği bu puzzle'ı ortaya çıkarttı. (Evrenin Mücevheri) 
Cam ve değerli taşlardan yapılmış puzzle'da ana tema,dünyanın derinlik haritasıdır.


Cam Puzzle (mozaik puzzle) 333.000 parça

 

Mozaik puzzle kırık cam parçaları topaz,safir,ametist gibi değerli taşları içeren tam 1238 mücevher kullanılarak oluşturulmuştur.

Örneğin topaz taşların yoğunlaştığı bölge,New York şehri olurken,Londra'da safir,Hong Kong'da ametist kullanılmıştır.Thames,Nil, Amazon, Ganj nehirleri için turkuaz kullanılmıştır.

Cam puzzle açık arttırma sitesi E-Bay'de tam 250.000 dolardan satışa konulmuştur. Mr.Chamberlain'nin kestiği bu minik mücevher ve taş parçaları uc uca eklense tam 3,5 km bir çizgi oluşturuyor.

www.puzzleteacher.com                                                                  @ Puzzle Master

2 yorum :

  1. Bende 1000 parçalık cafe in cassis puzzle aldım içinden toz yapıştırıcısı çıktı nasıl yapıcam yardımcı olur musunuz

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. sevgili takipçim,nasıl yapacağım derken puzzleı mı nasıl yapacaksınız yoksa toz yapıştırıcıyı mı nasıl kullanacaksınız,tam olarak belirtirseniz sevinirim,toz yapıştırıcının kullanım talimatı aslında gerekli sayfamızda ve yorumlarda mevcut idi.

      Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status