Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » Educa ''Life the Greatest'' 2007-2010 Guinness Rekoru Sahibi

Educa ''Life the Greatest'' 2007-2010 Guinness Rekoru Sahibi

Yazar Puzzle Master on 14 Mayıs 2013 Salı | 21:23

Educa Life the Greatest 24.000 Parça
 
Educa'nın Life adlı 2007 yılında biz puzzleseverlerin beğenisine sunduğu ve 2007-2010 yılları arasında Guinness Rekorlar kitabına girerek 3 yıl boyunca dünyanın en büyük puzzle'ı ünvanını elinde tuttuğu 24000 parçalı Royce B. McClure imzalı puzzle'ın tasarımcısının aşağıda kendi ağzından dökülen cümlelerini okuyalım.

Aslında bu puzzle'ın oluşturulması düşünüldüğü kadar zor olmadı.Çünkü neredeyse mevcut sanat çalışmaları,bu Educa Life adlı puzzle'ı oluşturdu diyebiliriz. 
The great challenge Life , aslında bugüne kadar tamamladığım diğer resimlerden meydana geldi.
Educa'nın Life 24000
  
Yıllar içinde havalı boya tabancası ile püskürtülerek yapılan orjinal akrilik çalışmalarım scanner'da tarandı ve tabakaların içine çeşitli elementler dahil edildi.

Bu maddeler, yeni kompozisyonlar oluşturmak için bilgisayarda düzenlendi puzzle'ın tüm tasarımı bu şekilde yapıldı. 

Zaten başka türlü de yapılamazdı,başka türlü,bu puzzle'ın ortaya çıkması yıllar alırdı.

Educa'nın Life 24000

En basitinden puzzle'ın sağ alt köşesinde bulunan "Lost City-Kayıp Şehir" in yapımı orjinalde sadece 400 saatlik bir çalışma sonucunda oluşturulurdu."

Bu figürlerin puzzle'da nasıl durduğunu görebilirsiniz.Örneğin Alice Harikalar Diyarı'nın Dodo'su gibi bazı imajların puzzle'da yerini saptamak oldukça zor.!!!


Educa'nın Life 24000 kutusu ve içinden çıkan 6000 parçalık 4 paket


''Educa bu puzzle'ın oluşturulması sırasında verdiği özeni şu satırlarla belirtiyor''

"İmajı basma işini mükemmel yaptık.Öyle ki,tasarımın sahibi Royce,resimin netliğinden ve renk kalitesinden oldukça memnun kaldı.Kesim kalitesi zaten mükemmeldi.Educa her zaman iyi kalite malzeme kullanır.

Fabrikada puzzle kesildikten sonra her bölümü titizlikle kontrol edilir ve eksik parça olmadığından emin olunur,sonra her puzzle bölümü hemen otomatik ayırma ve paketleme bölümüne gider.Fabrikanın bu bölümü özellikle tasarlandı neredeyse eksik parça çıkma olasılığı imkansız hale getirildi.Parçalar,polietilen poşetlere konuldu ve sıcak mühür basılarak kapatıldı."
 
Educa bu puzzle'la müthiş bir duvar resmi oluşturmuş oldu: Özellikle okul,hastane,spor klüplerinin sergileyebileceği muhteşem bir duvar resmi ortaya çıktı..!!


 


Bu puzzle'ın ilk dağıtımı ,Educa'nın Barcelona'daki fabrikasından,2007 yılında mart ayının ilk haftasında yapılmaya başlandı.Mart'ın 10'u itibariyle raflarda yerini aldı.Kutu içeriği 4 ayrı poşetten oluşuyor...Her poşet 6000 parça.Her bölüm 107cm genişliğinde 157cm uzunluğunda. Puzzle'ı 4 ayrı bölümde bitiriyorsunuz.

1. poşet puzzle'ın sol kısmını oluşturuyor. 2.ve 3. poşet tamamlandığında puzzle'ın orta bölümünü oluşuyor...4. poşet de,puzzle'ın sağ sınırını oluşturuyor....Ve tabi ki yakından incelemeniz için büyütülmüş posteri var. Posterin ölçüsü:36 cm x 98 cm

Eğer duvarınızda yeteri kadar yer yoksa,aynı imajın panaromik Educa ''Life'' Panorama 3000 Parça olanı da Educa'da mevcut
Educa Life Guinness Belgesi

Puzzle Künyesini inceleyelim :
Marka Adı: Educa
Puzzle Adı: Life the Greatest Puzzle
Parça sayısı: 24.000
Ölçü:4.28m x 1.57m
Sanatçı:Royce B McClure
Üretim Tarihi: 2007
Kutu Ölçüsü:57x34x25.5cm.
Kutu ağırlığı: Yaklaşık 12 kg.


Özelliği: Dünyanın en büyük puzzle'ı ünvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabına girdi. (2007-2010)


Educa Life temasını ortaya çıkartan Royce B McClure Yeni Zelanda doğumlu olup, 12 yaşından bu yana özellikle dalma sporu ve tropik balıklara karşı olan tutkusunu her defasında belirtmiştir.Yeni Zelanda'da karısı ve 4 çocuğuyla beraber,stüdyo tipi evinde  yeni çalışmalarını yürütmektedir.Royce'un çalışmaları oldukça cesurca,soyut tasarımlar olup,eşsiz renk ahengi içindedir.

www.puzzleteacher.com                                                                     @ Puzzle Master

0 yorum :

Yorum Gönder

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status