Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Ravensburger Keith Haring 32.000 Parça ''Dünyanın En Büyük Puzzle''

Ravensburger Keith Haring 32.000 Parça ''Dünyanın En Büyük Puzzle''

Yazar Puzzle Master on 11 Mayıs 2013 Cumartesi | 15:22

Keith Haring 32.000 Parça ''Double Retrospect''

Bu Puzzle Gerçekten Büyük!!!
 
Puzzle'ın tamamlanmış  ölçüleri yaklaşık olarak 544 cm X 192 cm, duvarda kaplayacağı  alanı bir düşünün arkadaşlar.

Dev oyun şirketi Ravensburger'in katı Alman kurallarıyla ve mükemmel bir teknolojiyle ürettiği bu puzzle'ın kalitesiz olması beklenemezdi.

Ravensburger firması,  32.000 parça bu puzzle'la kazandığı dünyanın en büyük puzzle'ı ünvanını 2014 0cak ayında ispanyol puzzle üreticisi Educa'ya tekrar geri vermek zorunda kaldı.

Educa 2014 ocak ayında nürmberg fuarında tanıtımını yaptığı "Wildlife" isimli 33.600 parça yeni bir puzzle'la rekoru tekrar geri aldı

Ravensburger fabrikasında bir puzzle nasıl üretiliyor başlıklı yazımı Puzzle pedia bölümünde bulabilirsiniz.Yazı, Ravensburger'in resmi websitesinden bire bir çeviridir.İsteyen arkadaşlar oradan orjinaline ulaşabilirler.
Ravensburger Keith Haring 32.000 Parça
Gelelim bu devasa puzzle'a. Her ne kadar Ravensburger 32000 parça olarak lanse ettiyse de aslında tam 32.256 parça.Puzzle'ın imajı 32 farklı resimden oluşuyor.

Kutunun içeriğinde 4000'er parçalı 8 ayrı poşet( aslında 4032 parça)ve bir de imajın posteri var.

Renk skalasını gözümüzün önüne getirdiğimizde sadece 6 renkten oluşuyor.Bu renklere siyah ve beyaz dahil.Bu puzzle'ın başka bir özelliğide Yer darlığı çekenler için her bir imajı ayrı ayrı yapıp daha sonradan birleştirebiliyorsunuz.

Ya da 4000 lik poşeti açıp sadece 4000 parçasını da tamamlayabiliyorsunuz. Veyahut yeriniz var,ben bu puzzle'a meydan okuyorum deyip, 8 ayrı 4000lik poşetin tamamını karıştırabilirsiniz.

Bloğumda her yerde ifade ettiğim gibi,burada da yazmadan geçmeyeyim,Ravensburger dünyanın en kaliteli puzzle'larını üretiyor ve  "Softclick Premium Teknolojisini" Kullanıyor.

Bu teknolojinin (softclick) ne olduğunu Ravensburger'in resmi sitesinden bire bir tercüme ederek yazdım arkadaşlar,bu yazımı yabancı puzzle markaları bölümünde bulabilirsiniz.


''Double Retrospect 17KG kutusu,Taşıma arabası, Rengarenk Puzzle Parçaları''


Sanatçısı hakkında da kısa bir bilgi verelim: Keith Haring'in oldukça kısa bir yaşamı olmuş arkadaşlar. (1958-1990)

Keith Haring 1980'lerin pop art ikonu olmuştur.Keith Haring’in sanatı Absolut votka ve Swatch saatleri reklamları için ilham kaynağı olmuştur.Eserlerini New York sokak kültürüne yansıtmış Amerikalı graffiti sanatçısıdır.


Keith Haring Yapımı devam eden bir bölüm

Hatırlamayanlar için,Graffitiyi şöyle açıklayabiliriz,en temel anlamıyla,duvar yazıları ve resimler yoluyla kendini ifade eden bir görsel uygulamadır.

Sprey ,fırça gibi araçlarla duvarların boyanması diyebiliriz.Özellikle hip-hop kültürünün yaygınlaşmasıyla modern ve asıl şu anki graffiti ortaya çıkmıştır.Graffiti yapanların  büyük bir çoğunluğu kimliklerini gizleyerek daha çok kendilerini" sokak ressamları" olarak adlandırmıştır.

Tüm dünyada graffiti 1980 sonrası zirve yıllarını yaşamıştır.Ülkemizde ise, İstanbul, Ankara, Bursa, Adana ve İzmir gibi büyük metropol şehirlerin istinat duvarlarında, köprü kolonlarında ve ara sokaklarında sıkça graffitiye rastlayabilirsiniz.

Rekortmen Puzzle'dan başka bir bölüm

Puzzle künyesi:
Puzzle Markası: Ravensburger
Puzzle Adı: Double Retrospect

Parça sayısı : 32000 
Üretim yılı :2011
Sanatçı: Keith Haring
Puzzle ölçüsü: 544 cm x 192 cm
Kutu Ağırlığı: 17kg.
Kutunun boyutu:82x51x27cm.


 Aksesuar: Kutunun taşınmasında kolaylık olması açısından yanında verdikleri tekerlekli bir trolley (el arabası) vasıtasıyla taşınıyor.


Puzzle dünyasının yeni Rekortmeni Ravensburger 'Double Retrospect'32.000 Parça


www.puzzleteacher.com                                                                @ Puzzle Master

0 yorum :

Yorum Gönder

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status