Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!

En çok Satılan Puzzle'lar

Yazar Puzzle Master on 9 Mayıs 2013 Perşembe | 13:12

 En çok Satılan Puzzle'lar;

Geriye dönük baktığımızda, üretim tarihinden itibaren,bulunduğumuz yıla kadar,satışları en çok yapılan puzzle'lar şunlardır:

Kaplumbağa Terbiyecisi;
 
1-Osman Hamdi Bey Kaplumbağa Terbiyecisi Türkiye'de 10.000 kutu satışıyla,Mutluluğun Resminden sonra ikinci sıradadır. 
Osman Hamdi bey ,aslında iki farklı versiyonda çizmiş orjinal tabloları.Ve tablonun adı da "Kaplumbağalar ve Adam" olarak geçer.

Zaman içerisinde daha yaygın olarak bilinen "Kaplumbağa Terbiyecisi" adını almış Fotoğraflarda Kaplumbağa Terbiyecisi'nin iki ayrı versiyonu da inceleyebilirsiniz.


Kaplumbağa terbiyecesi tablosunun 2 ayrı versiyonu
Mutluluğun Resmi;

2-Dianne Dengel Mutluluğun Resmi ya da orjinal adıyla Home Sweet Home,Amerika'nın bir köyünde yaşayan bir Amerikan köylüsü,ailesiyle beraber resmedilmiştir. 
Ressamı 1939 doğumlu Amerikalı Dengel,resimlerine öyle eksiksiz aktarmış ki mutluluğu.
Damları aksada,yatacak tek yatakları olsa da,besledikleri hayvanlarıyla biz böyle de mutluyuz imajı veriyor.


Sizinle ilginç bir anekdot paylaşayım: 

Mutluluğun Resmi aslında çoğu kimseler tarafından Abidin Dino'nun eseri olarak bilinir.Ancak tablonun asıl sahibi Amerikalı afiş ressamı Dianne Dengel'in popülist illustrasyonudur.

Nazım Hikmet'in Abidin Dino'ya hitaben yazdığı şiirde,bilindik bir mısra vardır: "Bana mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?" Fakat Abidin Dino mutluluğun resmi isimli bir tablo hiç yapmamıştır.
Mutluluğun Resmi,Türkiyede en çok satan puzzle ünvanını koruyor.Son 2,5 yılda Dengel'in tablosunun puzzle'ı 25 bin kutu satmış durumda.

Ev gibisi yok  (No place like home) 3-Dianne Dengel Ev gibisi yok ya da orjinal adıyla No place like home,2012 yılında kanser nedeniyle aramızdan ayrılan "Mutluluğun Ressamı" olarak bilinen Dianne Dengel'in yüzlerde tebessüm bırakan sıcacık bir tablosu daha Ev gibisi yok. 


 "Teras Cafe" ya da orjinal adıyla Cafe Teracce at Night;

Vincent van Gogh Teras Cafe


Arkadaşlar, puzzle satışlarını geriye dönük incelediğimizde yıl bazında,dünyada en çok satışı yapılan puzzle ünvanını Van Gogh'un ünlü Teras Cafesi oluşturuyor.

Çok çalkantılı bir yaşam geçiren Van Gogh,aslında tüm meşhur eserlerini,ömrünün son iki yılında, hastanede geçirdiği yıllarda yapmıştır.

Vincent van Gogh'un Teras Kafe'si ressamın en önemli işlerinden birisidir. Şüphesiz ki parlak ve çalkantılı kariyerinde ürettiği en ünlü resimlerindendir.

 
Bu resim, yıldızların aydınlattığı gökleri konu alan bir üçlemenin ilkidir. Bir ay sonra Rhone Üzerinde "Yıldızlı Gece" yapılmış, ve nihayet ertesi yıl Saint-Rémy'de bu ikisini takiben popüler "Yıldızlı Gece" yapılmıştır. Bu üç resmin bir nevi yansıması, Teras Kafe ve Rhone Üzerinde Yıldızlı Gece ile aynı ay içinde yapılmış olan Eugene Boch'un Portresi'nde görülebilir. 

Mayıs 1888'in başında, Şubat'tan beri kalmakta olduğu ve fazla pahalı bulduğu Carrel Hotel'den çıkarak Café de la Gare adlı başka bir otele yerleşti.
Yine Mayıs ayında, bugün "Sarı Ev" olarak bilinen boş evin dört odasını tuttu ve atölye olarak kullanmaya başladı.Ve burada "Teras Cafe" adlı meşhur eserini bitirdi.

Teras Cafe Günümüzdeki ismiyle Van Gogh Kafe

Vincent tarafından resminin yapılmasının üzerinden yüz yıldan fazla bir zaman geçen Teras Kafe, günümüzde Arles'da Van Gogh Kafe adıyla yüzyıl önceki haline uygun olarak restore edilmiş haliyle aynı şekilde hala müşterilerine servis vermektedir.

Akıl hastalığının etkisinde yaşanan dönemlerle dolu bir hayata rağmen, başyapıtlarının birçoğunu hastaneye yatırıldığı sırada yarattı. Hayatı boyunca sadece bir tablosunu satan Van Gogh, geçtiğimiz yüzyılın en etkili sanatçılarından biri arasında yer almayı sürdürüyor.

 www.puzzleteacher.com                                                                      @ Puzzle Master

0 yorum :

Yorum Gönder

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status