Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » Mutluluğun Resmi ''Dianne Dengel''

Mutluluğun Resmi ''Dianne Dengel''

Yazar Puzzle Master on 22 Mayıs 2013 Çarşamba | 03:52

"Mutluluğun Resmi"
 
Türkiye'de en çok satılan puzzle ülkemizde Mutluluğun Resmi olarak bilinen ,Amerikalı kadın ressam Dianne Dengel'in 1974 yılında yaptığı orjinal adı "Home Sweet Home" olan tablosu.

Türkiye'de yılda 2.5 milyon kutu puzzle satılırken,son 2,5 yılda Dianne Dengel'in Mutluluğun resmi isimli puzzle satışı 25 bin kutuya ulaşmış durumda.


En çok satanlar listesinde,İkincilik ünvanını ise 10 bin kutu satışıyla Kaplumbağa Terbiyecisi isimli puzzle elde etmiş.
Yurt dışında en fazla talep gören puzzle ise,Kız Kulesi temalı puzzle'lar.

Yerli puzzle'larımız,Kanada,Güney Afrika,Almanya,Macaristan gibi ülkelere gidiyor.

Kaplumbağa Terbiyecisi,sadece ülkemizde değil ABD,Almanya,Macaristan gibi ülkelerde de satılıyor,üstelik sadece Osman Hamdi Bey de değil,Osmanlı saray ressamlarından Zonaro,Remzi İren,Füsun Ürkün,Derya Özen Yıldız gibi ressamların eserleriyle hazırlanan puzzle'lar da uluslararası pazarda kendilerine yer edinmiş.

Özellikle,Anatolian-Perre Grup, fotoğraf sanatçısı Şefik Bayram'la işbirliği yaparak Türkiye'yi özel bir koleksiyonla puzzle'a taşıdı,bu İşbirliği çerçevesinde İstanbul Ortaköy'den Göreme Peri Bacaları'na, Bodrum Kalesi'nden İzmir Saat Kulesi'ne kadar Türkiye'nin tarihi ve turistik alanları puzzle'a ilham olurken ülkenin yurtdışına tanıtımı adına da büyük bir adım atıldı. 

Şefik Bayram'ın objektifinden Türkiye fotoğraflanırken 'Türkiye Manzaraları Puzzle Koleksiyonu' yurtdışında büyük ilgi görüyor.
Perre'nin ihracatına başladığı koleksiyonda İstanbul Kız Kulesi, yoğun talep alırken hediyeliklerde puzzle Türk lokumuyla yarışır hale geldi.  İhracatta "Türkiye Manzaraları Puzzle Koleksiyonu" ilk sıraya oturdu. 

Yurtdışına hediye gönderenler bile artık bu koleksiyondan seçtikleri puzzle'ları tercih ediyor,ilgi karşısında yeni çekimlere de başlanmış durumda.

www.puzzleteacher.com                                                                      @ Puzzle Master

0 yorum :

Yorum Gönder

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status