Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » Castorland ''Under Full Sail'' 1000 parça

Castorland ''Under Full Sail'' 1000 parça

Yazar Puzzle Master on 21 Temmuz 2013 Pazar | 17:29

Castorland  ''Under Full Sail'' 1000 parça

Sevgili arkadaşlar; 8 puzzle'da sona yaklaştık.Daha önce de birkaç sefer yaptığım yelkenli temasına bir yenisini daha ekledik...Belki de 8 puzzle'ın içinde yapımı en kolay olandı.
Genelde bir puzzle yaparken,önce ortaya ana objeyi çıkartırım.daha sonra arka fonu oluştururum,bu puzzle'da farklı bir yol izleyeyim dedim.

Castorland 1000 parça Under Full Sail

Parçaları renk gruplarına ayırdıktan sonra,ilk önce denizin dalgalarını yaptım ki her zaman en sevdiğim şey deniz yapmaktır.Denizden sonra,gök mavilerini hemen çıkarttım,arkasından en oyalıyıcı kısım,bulut tonlarıydı.Gökyüzünü tamamen çıkarttıktan sonra en son yelkenliye geçtim,yani puzzle'da dıştan içe doğru gittim.Puzzle'ın yapımı 7 saati geçmedi.
 

Castorland Under Full Sail (Tamamlanmış)

Bu arada,Clementoni 6000'liği bir kenara attım sanmayın,3 gün hummalı bir şekilde parça ayrımını yaptım ki,puzzle'ı yapması kadar zor birşey parça ayırmak ,çerçeve parçaları ortaya çıktı.

Arada da 3000 parça Guernica'nın çerçevesini de yaptım. her zamanki gibi 3 koldan ilerliyorum arkadaşlar.  :-)

Arka fon bitmiş yelkenlinin  bir kısmı ortaya çıkmış

Puzzle Künyesini verelim:
Marka Adı: Castorland
Seri: Standart
Puzzle Adı: Under Full Sail
Sanatçı: -
Parça Sayısı: 1000
Ölçü: 47x68cm
Üretim Yılı: 2013
Üretim Yeri: Polonya


 


Castorland marka olarak,sevdiğim markalardandır.Castorland'de puzzle parçaları normalde küçük kesime sahiptir.
Örneğin 1500'lük bir castorland,1000'lik ölçüsünde çıkar.Çok parçalı olsun,ama puzzle'ım az yer kaplasın diyorsanız,oldukça kibar parçaları olan ve parça geçişlerinin de iyi olduğu Castorland'i önerebilirim arkadaşlar.

Castorland'den daha önce yaptığım  500,1000 ve 1500 parça Sailing Ship puzzle lar

www.puzzleteacher.com                                                           @ Puzzle Master

4 yorum :

 1. Sanırım her puzzle severin hayatında en az bir kere yaptığı bir temadır bu yelkenliler. Gerçekten çok asil bir duruşu var. Bulutlar ile yelkenlerin kaynaştığı yerler biraz oyalayıcı gibi görünüyor. Fondan başlayarak yapmak da ilginç bir yöntem :) Elinize sağlık. Şimdi bir tek Safiye kaldı. Onu da heyecanla beklemekteyiz :)

  YanıtlaSil
 2. Evet,yelkenli puzzle'lar her zaman revaçta olmuştur...Birçok markada da çeşit çeşit yelkenli görmek mümkün...Safiye tamamlandı,yakında ilginç hikayesiyle bu sayfalarda yerini alacak...

  YanıtlaSil
 3. Harika olmus ellerinize saglik..Benimde en cok istedigim bir yelkenli ve denizalti....Su siralar feci sekilde ravensburgerin 5000 parcalik underwater tranQuility sea ocean puzzle'na takmis vaziyetteyim :) eger puzzlemi getirtirebilirsem ve basarisiz olup yapamazsam size guveniyorum ;) 6000 parca bir denizalti daha yapiyorsunuz ve inan hayran kaldim size ... Allahim saglik,guc,kuvvet versin size....

  YanıtlaSil
 4. Fulya hanımcım,size güven vermem beni çok memnun etti gerçekten,ben de sizin gibi bayılıyorum su altı dünyasına.Bu bahsettiğiniz puzzle'ı biliyorum.Sanırım Türkiye'de de yok.Her zaman büyük bir zevkle yaparım..İçten ettiğiniz duanız için de çok çok teşekkürler...kalpten yapılan duaları rabbimiz her zaman kabul eder....Ben bu gazla 6000'liği çabucak yaparım artık...:-)

  YanıtlaSil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status