Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » KS Games ''Allah (cc) Lafz-ı Şerifi'' 1000 parça

KS Games ''Allah (cc) Lafz-ı Şerifi'' 1000 parça

Yazar Puzzle Master on 12 Temmuz 2013 Cuma | 14:31

KS Games ''Allah (cc) Lafz-ı Şerifi'' 1000 parça
Ks games'in katalog içinde çok beğendiğim puzzle'larından çoğumuzun evlerinin duvarında da bulunan Arapça "Allah "yazısı....Puzzle'mız bir hat sanatı.
Renk tonlarına bayıldım.Mükemmel bir duruşu var.Ve yapımı çok çok kolay....Hiç zorlanmadan hızlı bir şekilde yapıyorsunuz.Buradaki tek püf noktası,renk tonlarını doğru ayırmak....Gerisi zaten geliyor...Çok hızlı yaptığım puzzle olarak arşivimde yerini aldı.

KS Games 1000 Parça Allah (c.c)

Puzzle'ın teması hakkında biraz bilgi verelim:
Allah (cc) Lafz-ı Şerifi: Kur'an'da tanımlanan tek, eşi ve benzeri olmayan yaratıcının adıdır.Allah adı,Allah'ın zatını içermesi dolayısıyla,bütün sıfatlarını ve En Güzel Adların (Esma-ül Hüsna) ifade ettiği anlamları da içerir.Diğer adları,yalnızca ad almış durumlarını içerirler,sıfatlarını içermezler.Bu nedenle "Allah" adı,İslam'daki Uluh-iyetin özel adıdır.Müslümanlar Allah Lafzının ardından Celle Celaluhu (c.c.) veya Teala (Yüce) gibi övücü sözleri kullanırlar.

Sanatçısı hakkında kısa bir bilgi verelim
Ali Hüsrevoğlu:
1956 Afyonkarahisar / Sandıklı doğumlu olan Ali Hüsrevoglu, 1979 yılında Marmara Üniversitesi'nden mezun oldu. 1982 yılında  Büyük Üstad Hamid Aytaç'tan takdir ve icazet aldı.
1992 yılında Medîne-i Münevvere / Mescid-i Nebevî son genişletme projesinin yazılarını yazdı. 1993'de eserlerini sergilemeye başladı. Türkiye'nin değişik il ve ilçelerinde otuz kişisel ve karma sergiye katıldı.Allah (c.c) Lafz-ı Şerifi
Hat sanatında alet, malzeme ve yöntem geliştirdi. Yeni eserler ve tasarım çalışmalarına devam etmektedir. Hilye-i Şerif türünde birbirinden farklı otuz kadar tasarıma imza attı. Hat sanatında ilk defa "Tevhid" türünde eser verdi.
 

Hat nevilerinden ağırlıklı olarak sülüs, nesih, dîvanî, celî dîvanî, celî, tuğra, ma'kılî, kûfî yazmaktadır. Hat sanatı tarihinde kendine özel bir üslup olarak anılacak yorum türü geliştirmiştir. Klasik ve modern hat çalışmalarına devam etmektedir.
KS Games 1000 Parça Allah (c.c)
Puzzle Künyesi:
Marka Adı: KS Games
Seri: Standart
Puzzle Adı: Lafz-ı Şerifi
Sanatçı:Ali Hüsrevoğlu
Parça Sayısı: 1000
Ölçü: 68x48cm
Üretim Yılı:2012-2013
Üretim Yeri: Türkiye/İstanbul 
 www.puzzleteacher.com                                                                   @ Puzzle Master

2 yorum :

  1. Renk tonları çok güzel gerçekten. Ramazanda güzel bir hediye olur. Ben de listeme alayım :) Elinize sağlık.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim,gerçekten çok hoş renkleri var ve çok hızlı tamamlanan,eğlenceli bir puzzle'dı.

      Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status