Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » KS Games ''Besmele-i Şerife'' 1000 parça

KS Games ''Besmele-i Şerife'' 1000 parça

Yazar Puzzle Master on 16 Temmuz 2013 Salı | 21:56

Sevgili Arkadaşlar;
Yapımı süren 8 puzzle'dan biri olan KS Games'den  Besmele-i Şerife diğer adıyla "Bismi'llâhi'r-rahmâni'r-rahîym" sözünün kısaltılmışı puzzlemız bitti.....Hayırlı ve helâl bir işe başlarken, Allah Teâlâ'nın adını anmak ve bu adla işe başlamak anlamına gelir. Ben de her zaman ağzımdan eksik etmem besmelemizi.

KS Games 1000 parça Besmele-i Şerife

Besmele-i Şerife:Kur'anda surelerin başında bulunan Besmele aynı zamanda Neml suresinin 30.ayetidir.Bazı görüşlere göre Fatiha suresinin ilk ayeti olarak da kabul edilir.Besmele,Tevbe suresi hariç bütün surelerin başlangıcında yer alır....Güncel hayatta sıklıkla kullanıldığından müslümanlar arasında geniş bir kullanım alanı vardır.

Kısaca Bismillah (Alah'ın adıyla) olarak da kullanımı yaygındır.Rahman ve Rahim Allahın iki sıfatıdır.Genellikle Türkçe olarak "Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla" şeklinde tercüme edilir.
Tamamlanmak üzere olan Besmele-i Şerife

Besmele-i Şerife

Puzzlemız bir hat sanatı....Yani,yazı sistemleri ve yazı öğeleri kullanılarak geliştirilen, sıklıkla dekoratif amaçla kullanılan, bir görsel sanat türüdür.Bu sanat dalının çağdaş bir tanımı ise "işaretlere anlamlı, ahenkli ve hünerli bir şekilde biçim verilmesi sanatı" şeklindedir...Hat sanatı ile uğraşan sanatçılara da hattat diyoruz.

Sanatçısı Ali Hüsrevoğlu:
Hat nevilerinden ağırlıklı olarak sülüs, nesih, dîvanî, celî dîvanî, celî, tuğra, ma'kılî, kûfî yazmaktadır. Hat sanatı tarihinde kendine özel bir üslup olarak anılacak yorum türü geliştirmiştir. Klasik ve modern hat çalışmalarına devam etmektedir.

Puzzle Künyesi:
Marka Adı: KS Games
Seri: Standart
Puzzle Adı: Besmele-i Şerife
Sanatçı:Ali Hüsrevoğlu
Parça Sayısı: 1000
Ölçü: 48x68cm
Üretim Yılı:2012-2013
Üretim Yeri: Türkiye/İstanbul 


www.puzzleteacher.com                                                               @ Puzzle Master

2 yorum :

  1. Böylelikle 8'li gruptan 4'ü tamamlanmış oldu. Elinize sağlık. Bir de araya 2000'lik Educa sıkıştırmıştınız :) Kaldı 4 tane 1000. Hadi bakalım darısı onların başına. Kolay gelsin...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. çok sıkı takipçisiniz....evet 8'ler devam ediyor sizin de belirttiğiniz gibi.8'lerden sonra çok sürpriz puzzle'lar bizleri bekliyor olacak...

      Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status