Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » Neon Puzzle 1000 Parça ''Boğaziçinde Işıkların Dansı''

Neon Puzzle 1000 Parça ''Boğaziçinde Işıkların Dansı''

Yazar Puzzle Master on 27 Ağustos 2013 Salı | 17:50

Neon Puzzle 1000 Parça ''Boğaziçinde Işıkların Dansı''

Sevgili puzzleseverler; 
A.101 Neon puzzle Kırmızı kutudaki en oyalayıcı puzzle olan Boğaziçinde ışıkların dansı'yla neon puzzle'larımızın yapımına devam edelim,parçalar ayrıldıktan sonra çerçeveyi yaptım,ve sürprizzz...Bir parça,çerçevede fazla çıktı.

Karanlık gecede yüzlerce ışığın yer aldığı bu puzzle bazı arkadaşlara zor gelebilir.Ben yine örerek, gökyüzünden aşağıya doğru süzüldüm..8-10 sıra kadar gökyüzünün tonlarıyla uğraşıyorsunuz.

Boğaziçinde Işıkların Dansı
 

Aşağılarda en kolay kısım köprünün ışıklı yolu,köprüyü çıkarttıktan sonra siyah tonlarıyla biraz uğraşmanız gerekiyor.
Bu 4 puzzle'ın yapımı toplamda 4000 parça,ortalama 3 günde çıktı diyebilirim.Genel anlamda mavi kutudaki puzzlelar,kırmızı kutuya göre daha kolaydı.


Işıkların Dansı
Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Neon Puzzle
Seri: Standart
Puzzle Adı: Boğaziçinde Işıkların Dansı
Sanatçı: -
Parça Sayısı: 1000
Ölçü: 48x68cm
Üretim Yılı: 2013
Üretim Yeri: Türkiye

Puzzle Teması hakkında bilgi verelim: 


Karadeniz ile Marmara Denizi'ni birbirine bağlayan İstanbul Boğazı üzerinde yer alan iki asma köprüden biridir. Köprünün ayakları Avrupa Yakası'nda Ortaköy, Anadolu Yakası'nda Beylerbeyi semtlerindedir.

İstanbul Boğazı üzerine yapılan ilk köprü olmasına atfen halk arasında Birinci Köprü olarak da adlandırılan Boğaziçi Köprüsü, sonra yapılan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve şehirhatları vapurlarıyla birlikte kentin iki yakası arasında ulaşımı sağlar.


20 Şubat 1970 tarihinde yapımına başlanan köprü, 30 Ekim 1973 tarihinde saat 12.00'de, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 50. yıldönümü şerefine devlet töreniyle hizmete açıldı. Yapımı tamamlandığında dünyanın en uzun dördüncü asma köprüsüyken, 2012 yılı itibarıyla yirmi birinci sırada bulunmaktadır.

www.puzzleteacher.com                                            @ Puzzle Master

4 yorum :

 1. Sevgili Puzzle Master, ne güzel anlatıyorsunuz, gökyüzünden aşağıya doğru yaptım diye :) Sanırım bu, puzzle dünyasında erişilebilecek en son mertebelerden biri; siz ermiş olmalısınız :) Bence mümkün değil düz renkten başlayarak yapmak. Ben olsam önce köprü ışıklarından başlar; gökyüzüne gelince de oflaya puflaya yapardım herhalde :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz de ne güzel yorum bırakmışsınız öyle.Puzzle master ünvanımın yanı sıra "puzzle evliyasını" da ekleyelim o zaman.Ne dersiniz?

   Sil
 2. Merhaba, ben de bunu tamamlandım, ancak iki parça eksik çıktı. Kodunu da kaybettiğim için isteyemedim. Siz biliyorsanız yazabilir misiniz?

  YanıtlaSil
 3. sevgili puzzlesever,elinizdeki boğaziçi ışıkların dansı çoook eski bir üretim,üretimden kalktığı için zaten destek vermezler.bu marketlerden aldığınız puzzleları en fazla 1 yıl içinde yapın ki,eksiği gediği çıktığında firmadan isteyebileyelim.kutusu olsaydı yanınızda,kapağından eksik parçanın şekline göre kesin diyecektim.yine de firmayı arayıp son bir teyit alın üretimden kalkıp kalkmadığına dair.

  YanıtlaSil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status