Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » Neon Puzzle 1000 Parça ''Kız Kulesi Gün batımı''

Neon Puzzle 1000 Parça ''Kız Kulesi Gün batımı''

Yazar Puzzle Master on 27 Ağustos 2013 Salı | 02:50


Neon Puzzle 1000 Parça ''Kız Kulesi Gün batımı''

Gelelim kırmızı kutudaki A.101'den alınan Neon puzzleların yapımına;

Kırmızı kutuda 'Kız kulesi gün batımı' ve 'Boğaziçinde ışıkların dansı' isimli iki paket mevcut İlk olarak Kız Kulesi Gün batımından başladım. 


Neon Puzzle "Kız Kulesi Gün batımı" 1000 parça
Yapım aşamaları:
 
1.aşama:

Puzzle parçalarının ayrılması

Puzzle'a başlamadan önce parçaları ayırmak gerekir.Mümkün mertebe renkleri,tonlarına göre ayıralım.

Parçaları ayırırken, kolaylık olması açısından çerçeve parçalarını da bir kenara toplayalım.

Fotoğraflardan da görüldüğü gibi puzzle'ımızın  parçaları 4 renk grubunda toplandı.

2.aşama: 

Çerçevenin yapılması: 

Puzzle'da çerçeveyi oluşturmak çok önemlidir,Çerçeveye göre,neyi nereye oturtacağınızı daha iyi saptarsınız.

3.Aşama: 

İç kısımlarının oluşturulması: 

Klasik kesimde puzzle parçaları,dik ve yatay şeklinde iki türlü oturur.Bu markada uzunlar,dik oturuyor,demek ki tüm uzun parçaları dik yerleştireceksiniz,kısa parçalar ise yatay oturuyor.

Burada önemli nokta her zaman söylediğimiz gibi,her uzun parça her markada dik oturacak diye bir kural yok arkadaşlar.Neon'da uzunlar dik otururken,Educa'da yatay oturabilir.Size en kolay gelen renk gruplarından başlayın.Örneğin,Kulenin parçalarından başlayabilirsiniz.
Kız Kulesi renklere göre ayrılmış parçalar

4.Aşama: Puzzle'ın iç kısımlarını oluştururken,bir parçayı bulamadınız diyelim bence ona takılı kalmayın,bulamadığınız parçaları inatla aramak size zaman kaybettirebilir ve keyfinizi kaçırabilir.

Sıkıldıkça başka bir öbeğe geçebilirsiniz.Bu puzzle,da renk grupları çok belirgin ve oldukça fazla.Bu da demek oluyor ki,diğerlerine göre biraz uğraştırıcı.


Kolay olan kulenin hemen çıkması,Kulenin altındaki deniz tonları da hemen kendini belli ediyor.Az olan parçalar kulenin gerisindeki siyahlıklar.

En son yapılacak parçalar ise  hava tonları.Gün batımı olduğu için gökyüzü mavi değil,tonlar çok belirgin,hava parçalarını da açıktan koyuya doğru kendi içinde de gruplandırarak kolayca yapabilirsiniz,parçaları mor,turuncu,pembe şeklinde ayırın
 
Sonuç itibariyle 8-10 saatlik bir çalışma sonrasında gayet hoş manzaralı bir puzzle çıktı ortaya.
Bu puzzle kutudan tam parçalı eksiksiz çıktı.


 
Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Neon Puzzle
Seri: Standart
Puzzle Adı: Kız Kulesi Gün batımı
Sanatçı: -
Parça Sayısı: 1000
Ölçü: 48x68cm
Üretim Yılı: 2013
Üretim Yeri: Türkiye


Puzzle Teması hakkında bilgi verelim:

İstanbul Boğazı'nın Marmara Denizi'ne yakın kısmında, Salacak açıklarında yer alan küçük adacık üzerinde inşa edilmiş yapıdır.Üsküdar'ın sembolü haline gelen kule, Üsküdar’da Bizans devrinden kalan tek eserdir.

Bazı Avrupalı tarihçiler buraya Leander Kulesi derler. Kule hakkında pek çok rivayetler bulunmaktadır.Çok eski tarihi geçmişi olan Kız Kulesi, bir zamanlar, Boğazdan geçen gemilerden vergi alınmak maksadı ile kullanılmıştır. 

Kule ile Avrupa Yakası boyunca büyük bir zincir çekilmiş ve gemilerin Anadolu Yakası ile Kız Kulesi arasından geçişine(o zamanlar gemi boyutları küçük olduğu için geçebilmekteydi) izin verilmiştir. 

Neon Puzzle Kız Kulesi Gün batımı


Bir süre sonra Kule, zinciri taşıyamamış ve Avrupa Yakasına doğru yıkılmıştır. Kuleden suyun içine bakıldığında yıkıntıları görülmektedir.

 Kız kulesi tarihin akışı içinde; ticari gemilerden vergi toplama, savunma, fener, 1830’daki kolera salgınında karantina hastanesi ve radyo istasyonu olarak birçok farklı amaç için kullanılmıştır.Cumhuriyet’ten sonra bir süre deniz feneri olarak da kullanılan kule;1964 Savunma Bakanlığı’na, 1982 Denizcilik İşletmeleri’ne devredilir. Günümüzde özel bir şirket tarafından restore edildikten sonra, restoran olarak kamuya açılmıştır.www.puzzleteacher.com                                                       @ Puzzle Master

7 yorum :

 1. Eline sağlık Puzzlemaster boşuna master demiyorsun kendine =) A-101 den aldığım kırmızı kutu resmen şevkimi kırdı ,sanırım resimleri sevmediğim için yapamadım ikisini de.Bezgince oturdum başına ikisinde de çerçeveyi zor tamamladım hemen de geri kaldırdım . Muhtemelen de size gelecekler yapım için =) Özellikle de Boğazda Işıklar sevmedim ya resimleri ceza gibi geldi bana =)

  YanıtlaSil
 2. siz gönderin,memnuniyetle yaparım efendim...Puzzle temasını sevemeyince insana zulüm gibi gelebilir bazen,haklısınız.Benim için hepsi bir çırpıda biten eğlencelik sayılan puzzlelardandı...

  YanıtlaSil
 3. siz gönderin,memnuniyetle yaparım efendim...Puzzle temasını sevemeyince insana zulüm gibi gelebilir bazen,haklısınız.Benim için hepsi bir çırpıda biten eğlencelik sayılan puzzlelardandı...

  YanıtlaSil
 4. benim bu puzzle da dikey:23 yatay:3 parçam eksik ve puzzle eski olduğu için parçayı göndermediler yakından fotoğrafını gönderebilirseniz kendim o parçayı tamamlamayı düşünüyorum. şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. bana iletişim bölümünden yazarsanız size özel ayrıntılı cevap vereyim.....Yorum kısımlarında uygun düşmüyor pek uzun cevaplar...

  YanıtlaSil
 6. Merhaba, benim puzzleım da neon ve bitirdikten sonra çerçevelettiricem puzzle yapıştırımı kullanırken bir sorun oluşabilir mi yani neonlarına zarar verir mi ?

  YanıtlaSil
 7. sevgili nyc x,bir yanlış anlamayı birlikte düzeltelim: bu markada neon lafı sadece marka adıdır.bir özelliği değildir.yani fosfor etkisi yoktur ışıksız ortamda.gerçek neon efektli puzzlelar başka markalarda satılmaktadır.neon efektli puzzleları arkasından bantla yapıştırmamız daha doğru olacaktır.

  YanıtlaSil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status