Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Educa 1500 Parça Magna Carta Tamamlandı.!!

Educa 1500 Parça Magna Carta Tamamlandı.!!

Yazar Puzzle Master on 29 Aralık 2013 Pazar | 23:45

Educa 1500 parça Magna Carta Tamamlandı sahibine gönderildi.

Yapımının çok kolay olduğunu söyleyemeyeceğim,üzerinde toplam 26 saat çalıştım kolay
gibi gözüken dev Magna Carta yazısı bile kolay çıkmadı arkadaşlar
Bu puzzle'ın markasının Educa olması sebebiyle birçok parçayı doğru yerleştirdiğinizi sanarak sonradan yerlerini değiştirebilirsiniz.

Ekstra sabır istiyen temasıyla ortaya böyle karakteristik bir puzzle çıkıyor..Kendine güvenen puzzleseverler bu puzzle'ı yapsın derim.

Tamamlanmış Educa magna Carta 1500 parça

Magna Carta nedir?  

Latince “Büyük Ferman” anlamına gelen Magna Carta, insan haklarının medeniyet tarihi boyunca gelişimi açısından bir mihenk taşı olarak kabul edilmiş bir belgedir. 

İngiliz tarihi açısından önemi çok büyük olan Magna Carta ayrıca Avrupa siyasetinin de etkilemiş ve dünyanın birçok bölümünü etkilemiştir.

1215 yılında imzalanmış olan bu  İngiliz  belgesi ile kral ilk kez yetkilerini kısıtlamış halka bazı hak ve özgürlükler tanımıştır. Günümüzdeki anayasal düzene ulaşana kadar yaşanılan tarihi sürecin en önemli basamaklarından birisidir.

Yapımı devam eden Educa magna Carta 1500 parça

Vatandaşların özgürlüklerini belirlemekten çok, toplum güçleri arasında bir denge kuran Magna Carta, kralın sonsuz olan yetkilerini din adamları ve halk adına sınırlamıştır. Magna Carta’nın 39. maddesi, fermandaki en önemli ifadelerden biridir. Bu madde sayesinde günümüz hukuk sisteminin temelleri atılmıştır.

“1215 yılında İngiliz krallarından 3. John ile 3. Papa arasında imzalanan resmi bir belge olan Magna Carta, kralın yetkilerinin belirli alanlarda kısıtlanmasını sağlamıştır. Monarşik bir yapıya sahip olan Avrupa toplumlarında insan hakları ve özgürlük konusunda resmi bir belge niteliği taşıması, Magna Carta’nın medeniyet tarihi açısından da önemli bir dönüm noktası olmasına neden olmuştur.


Tarihçiler Magna Carta belgesini uzun süre incelemiş ve genel olarak en önemli bölümün 39. madde olduğuna karar vermiştir. Kişilerin hak ve hürriyetleri ile ilgili olan Magna Carta’nın 39. maddesi, hukuksal haklar ile ilgilidir.

Ülke vatandaşlarının kanunlar ile belirlenen bir biçimde yargılanmadan hüküm giyemeyeceğini söyleyen Magna Carta’nın 39. maddesi, böylece hukuksal açıdan da temel bir eşitliğin oluşmasını sağlamıştır. 

Günümüzde kullanılan “suçu ispat edilene kadar her insan masumdur” ibaresi, Magna Carta’nın 39. maddesiyle oluşmuştur.Magna Carta puzzle'dan bir bölüm


Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Educa
Seri: Standart
Puzzle Adı: Magna Carta
Sanatçı: Anonim
Parça Sayısı: 1500
Ölçü: 85x60cm
Üretim Yılı: 1998/2005
Üretim Yeri: İspanya 

www.puzzleteacher.com                                                                  @ Puzzle Master

2 yorum :

  1. Tek kelimeyle harika... Emeğinize sağlık... Darısı bendekinin başına :)

    YanıtlaSil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status