Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Educa ''Boğaziçi Köprüsü'' 1000 Parça (Neon Puzzle)

Educa ''Boğaziçi Köprüsü'' 1000 Parça (Neon Puzzle)

Yazar Puzzle Master on 27 Şubat 2014 Perşembe | 20:05

Educa 1000 Parça Boğaziçi Köprüsü 12 saat içinde tamamlanıp gönderildi
 
Sevgili puzzleseverler,işte hoş bir görsel daha keyifle tamamlanıp gönderildi..Educa'nın Turkish Contemporary Artists Neon Serisinden İzzet Keribar çalışması,açıkcası benim için kolay olarak nitelendirdiğim puzzle'lardan oldu.


Educa yapanlar bilirler,bir parçanın başka yere oturma handikapı maalesef bizleri bazen çileden çıkartıyor.
Özel bir ışığa gerek duymadan sıradışı bir fosfor efektinin tadını çıkarmak istiyorsanız kesinlikle bu puzzle'ı öneriyorum arkadaşlar.

Boğaziçi Köprüsü Educa Neon 1000 parça

Avrupa ve Asya kıtalarını ayıran Boğaz'dan karşıdan karşıya kolayca geçebilme fikri yüzyıllar boyunca çekiciliğini korumuştur.

Tarihte, İskit seferine çıkan Pers Kralı Darius'un 80 bin kişilik ordusuyla, gemileri yan yana getirmesiyle oluşturulan yüzer köprü den Trakya'ya geçtiği bilinir.

Boğaz'ın köprüyle geçilmesi konusun da zaman zaman değişik projeler üretilse de bunlar tasarı halinde kalmıştır.

 Educa Neon Boğaziçi Köprüsü karanlık ortam görünümü

Örneğin, 1940 yılında Nuri Demirağ'ın girişimiyle Türk mühendisler ve Amerikalı uzmanlar tarafından "Boğaz köprüsü" projelendirilmiştir.

Ama o zamanki iktidar tarafından "boğaza köprü olmaz, yıkılır" diye bu proje rafa kaldırılmıştır.
Daha sonraları,20. yüzyıl'ın ikinci yarısında İstanbul'un hızla gelişmesi ve Avrupa-Asya arasındaki trafiğin artışı Boğaz'a köprü yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. İnşaat üç yılda tamamlanmış ve 29 Ekim 1973'te, Cumhuriyetin ilanı'nın 50. yıldönümünde hizmete açılmıştır.

Educa Boğaziçi Köprüsü yapımı devam ederken..

İzzet Keribar Kimdir?

1936 doğumlu,varlıklı bir Yahudi aileden gelen İzzet Keribar,ünlü fotoğraf sanatçısı ve foto-muhabiridir.

Ravensburger Osmanlı serilerinden tanıdığımız İzzet Keribar'ın çalışmaları zaman zaman diğer markalarda da karşımıza çıkabiliyor.

Fotoğrafa olan ilgisi, ağabeyi Leon aracılığıyla  1952 yılında başlayan Keribar,17 yaşında haftalıklarından biriktirdiği para ile ilk fotoğraf makinasını almıştır.

İzzet Keribar, 1953 yılında Saint Michel Fransız Lisesi'den mezun olduktan sonra  1957'de askerlik için Güney Kore'ye gitmiştir. Kişisel teknik stilini, sürekli fotoğraf çekerek, Kore'de geliştirmiştir.


1982 yılından beri yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda fotoğraf sergisi ve dia gösterisi gerçekleştirmiştir.Halen ulusal ve uluslararası Fotograf yarışmaların da Jüri üyeliği yapmaktadır.Sanatçının pek çok prestijli ödülü bulunmaktadır.İzzet Keribar
Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Educa
Seri: Neon series-Turkish Contemporary Artists
Puzzle Adı: Boğaziçi Köprüsü-Bosphorus Bridge/İstanbul
Sanatçı: İzzet Keribar
Parça Sayısı: 1000
Ölçü:68x48cm
Üretim Yılı: 2010
Üretim Yeri: İspanya 
www.puzzleteacher.com                                                                  @ Puzzle Master

4 yorum :

 1. Sevgili Puzzle Master, hızınıza yetişmek mümkün değil gerçekten. Hem puzzle hem de blog işlerini büyük bir özveriyle götürüyorsunuz. Enerjiniz hiç bitmesin :) Elinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler....enerji bendenize çok lazım çok...

   Sil
 2. Iyi günler almayı düşünüyorum fakat Neon özelliğine geçmesi için belirli bir süre ışık tutmak gerektiği yazıyordu bu bir seferlik ilk için mi yoksa tamamen mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neon puzzleların özelliği şu: Gün boyu emdiği ışığı gece dışarı yansıtması...Yani her yeni doğan günde puzzle ışık toplar ve geceleri yansıtır...Neon puzzleların üzerinde ışığı emip yansıtan özel bir boya vardır.Bu boya her yerinde değil sadece belli bölgelerindedir puzzleın...bu bölgeler yansıma yapar..tek seferlik değil yani.sevgiler.....

   Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status