Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Guernica Educa 3000 Parça 7.kez Tamamlandı Gönderildi..!!

Guernica Educa 3000 Parça 7.kez Tamamlandı Gönderildi..!!

Yazar Puzzle Master on 4 Şubat 2014 Salı | 23:52

Guernica Educa 3000 Parça 7.kez Tamamlandı Sahibine Gönderildi..

Sevgili puzzleseverler,Benimle 7.kez buluşan ve 8'incisinin de gelme olasılığının kuvvetle muhtemel olduğu Guernica nihayet tamamlanıp sahibine gönderildi...Bazen bitirdiğim puzzleları,eş zamanlı olarak bloğumda duyuramıyorum.. Oldukça yoğun günler geçirmem sebebiyle,bazen yayınlarda gecikmeler yaşanabiliyor. 

Elimde tamamlanması gereken 13200lük puzzle dahil çeşitli parça sayılarında tam 10 adet puzzle var...
Ve bunların dördü açılmış vaziyette,dönüşümlü olarak yapıyorum..eee tabi bütün bunlarla tek başıma uğraşmam nedeniyle zaman yetmiyor...

Guernica Educa 3000 parça -Tamamlanmış

Guernicayla ilgili blogda birçok yayın var arkadaşlar,Guernica nedir,anlamı,hangi müzede sergilenmektedir,Guernica tablosunun anlamı nedir? ,Picasso'ya dair pek çok bilgi daha önce yaptığım 6 guernica yayınlarına dağılmış vaziyette..

İlgilenenler,arşiv bölümünü kullanarak geriye dönük tüm Guernica haberlerini bulabilirler.

Guernica,savaşın kaosunu, dehşetini, hüznünü en mükemmel yansıtan tablodur bence.


Guernica deyince aklımıza 3 şey gelebilir;
İspanya'da bir şehir
İspanya İç Savaşı sırasında Guernica'ya 26 Nisan 1937 tarihinde yapılan, geniş çaplı yıkıma ve pek çok sivilin ölümüne sebep olan hava saldırısı.Bombalanmış Guernica kasabası

Pablo Picasso tarafından 1937'de yapılan ve Guernica Bombardımanı'nı anlatan, 7,76 m eninde ve 3,49 m yüksekliğinde anıtsal tablo..Bu üç cümleyle  Guernica'yı özetleyebiliriz.

 "Her pazartesi Guernica'da panayır günüdür" diye anlatır olayın görgü tanıklarından Jose Manasterio" Tam da o gün geldiler çünkü olabildiğince fazla insanı öldürmek istiyorlardı; bunu da başardılar"

 

"Sığınaklara sığınmıştık ve ağlayarak dua ediyorduk. O an hiç bir şeyi, ne ailemi, ne evimi, hiç birşeyi düşünemiyordum; tek düşünebildiğim kaçabilmekti. O an öleceğimden emindim" diyor bir başka canlı tanık Luis Aurtenetxea.

Küçük kasaba, şirin Guernica tam 3 gün yanar. Ölü ve yaralı sayısı kasabanın nüfusunun yüzde kırkıdır, yani 1600 ve kasabanın yüzde 70 lik bir bölümü yerle bir olmuştur. Daha da acı verici olan, bu operasyonun Almanlar ve İtanyanlar için tek anlamının yeni savaş makinelerinin canlı hedefler üstünde denenmesiydi.12 Mayıs 1999'da The New York Times'da bir makale yayınlanır:

Katliamdan altmış yıl sonra, 24 Nisan 1999'da Almanya Hükümeti ilk kez resmi olarak, Guernica Halkından, katliamda Condor Lejyonu'nun oynadığı rol sebebiyle özür diler.


Ayrıca Alman Hükümeti, Condor Lejyonu üyelerinin adlarını taşıyan askeri üslerin de isimlerinin değiştirileceğini açıklar.


İlginçtir ki, İspanya Hükümeti Almanların 60 yıl gecikmiş olsa bile gösterdiği duyarlılığı göstermemiştir. Bugüne kadar İspanya Hükümeti resmi bir şekilde kasaba halkından özür dilememiştir.
Hitler ve Franco öldü, savaşlar bitti ama Guernica'nın siyasetle olan savaşı hala devam ediyor.


Pablo Diego Picasso
Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Educa
Seri: Panorama
Puzzle Adı: Guernica
Sanatçı: Pablo Picasso
Parça Sayısı: 3000
Ölçü: 144 x 68cm
Üretim Yılı: 2002/08

Üretim Yeri: İspanya 
 
www.puzzleteacher.com                                                             @ Puzzle Master

6 yorum :

 1. Guernica denince bu sıralar benim aklıma tek bir şey geliyor: Puzzle Master :) Kesinlikle sizinle özdeşleşen bir puzzle oldu bu. Hikayesi gerçekten çok etkileyici ve üzücü. Umarım artık böyle tablolar çizmek zorunda kalmaz ressamlarımız. Ve tabiiki umarım bu blogta 10. Guernica haberini de alırız yakında :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili çiğdem, evet,türkiyedeki bir guernica açığını kapatmış oluyoruz desem yeridir. :-)))) memnuniyetle yeni guernicaları da bekliyoruz..

   Sil
 2. Yine güzel bir anlatım daha, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağolunuz efendim...Guernicaya daha ne metinler döşenir.....

   Sil
 3. İnanamıyorum...Gercekten size inanamıyorum Nasıl bu kadar hızlı olup hepsine yetişiyorsunuz Allah sizi nazarlardan korusun..Puzzle'da idolümsüznüz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. amin efendim,hepimizi korusun inşalllah.nazik yorumunuzla haftasonuna güzel moralli bir başlangıç yapmama vesile oldunuz...çok teşekkürler...

   Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status