Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Castorland 'Combat between the French Frigate and English Vessel' 3000 Parça

Castorland 'Combat between the French Frigate and English Vessel' 3000 Parça

Yazar Puzzle Master on 21 Mart 2014 Cuma | 13:55

Castorland 'Combat between the French Frigate and English Vessel' 3000 Parça

Sevgili puzzleseverler,sizlerden gelen puzzle'ların yapımları devam ederken bir yandan azar azar da olsa  kendi arşivimde bulunan puzzle'ları da yapmak istiyordum,fakat kendi puzzle'larımı yapmaya fırsat bulamıyorum dersem yeridir.Uzun zamandır bir vesile olsa da şu gemi temalı puzzle'mı yapsam diye düşünüyordum ve o fırsatı yakalayabildim.

Castorland Combat 3000 parça

Castorland'in temaları genelde çok hoş herkesin beğenebileceği temalardan oluşuyor arkadaşlar ve biliyorum ki,gemi-yelkenli temaları her zaman ilgi görüyor.


Bendeniz de Castorland 3000 parça İngiliz-Fransız savaşını anlatan "Combat between the French Frigate and English Vessel" adlı puzzlemızı tamamlayıp beğenenler için satışa sundum.

Mükemmel bir duruşa sahip bu puzzle'ın zorluk seviyesi orta olarak derecelendirilebilir  düz renklerden  hoşlanmayanlar için yapımı pek kolay sayılmaz.

Puzzle'da 2/3 kadar parça sadece gökyüzünü oluşturuyor..Benim gibi sabrınız varsa sadece tek tip parçalarla uğraşmak sizi sıkmıyorsa işiniz biraz daha kolaylaşır.

Bana her zaman kolay gelen temalar,deniz-gemi-gökyüzü unsurlarının birleştiği temalar olmuştur.
Ben bu puzzle'ı elimde yapımı devam eden o kadar puzzle'ın arasında 3 oturumda yaptım.

Puzzle'ı beğenip satın almak isteyen olursa bana iletişim  bölümünden ulaşabilirsiniz.

Pierre Julien Gilbert  imzalı bu eserin konusunu,Fransız Fırkateyni ve İngiliz gemileri arasındaki savaş oluşturuyor.

Castorland Combat 3000 parça

21 Nisan 1806'da gerçekleşen bu saldırıda, HMS Tremendous,Fransız Fırkateyni Cannoniere'nin atağını durdurmaya çalışıyor.

Diğer yandan İndiaman Charlton gemisi (eskiden Hindistan ile İngiltere arasında işleyen büyük ticaret gemisi) de Fırkateyn'e ateş açıyor..Ve bu saldırı birkaç saat sürüyor.
Fransız ressam,bu savaş sahnesini çok etkileyici bir biçimde bizlere aktarmış arkadaşlar.

Gilbert,o zamanlar,Pierre Ozanne ve Louis Philippe Crepin'in öğrencisiydi,1816 yılından itibaren,Fransız Deniz Akademisinde eğitim vermiştir.

1830 yılı Cezayir işgali süresince,Donanmaya eşlik etmesi için kabul edilmiştir.Brest Deniz Okulunda resim alanında çizim profesörü olmuştur.


HMS TremendousPuzzle Künyesi:
Marka Adı: Castorland
Seri: Standart
Puzzle Adı: Combat between the French Frigate and English Vessel
Sanatçı:Pierre Julien Gilbert
Parça Sayısı: 3000
Ölçü: 92x68cm
Üretim Yılı: 2011
Üretim Yeri: Polonya


www.puzzleteacher.com                                                            @ Puzzle Master

5 yorum :

 1. Gemi temalı puzzle'lar bence de çok etkileyici oluyor. Özellikle salonlarda çok güzel duruyor. Bu da çok hoş olmuş. Elinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet,kesinlikle katılıyorum size...teşekkürler....

   Sil
 2. blog bir harikaaa ben 3 yıl önce yaptım bunu salonumda çerçevelettim castorland gemi temaları diğer markalara göre daha etkileyici çigdem hanıma katılıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. öncelikle hoşgeldiniz,,blog hakkındaki nazik düşünceleriniz,ileride yapacağım puzzlelar için bana şimdiden enerji veriyor,tüm yorgunluğumu alıyor...çok teşekkürler...castorlandın gemi-yelkenli temaları her zaman çok göz önünde...bu konuda sizinle aynı fikirdeyim...selamlar...

   Sil
  2. aklıma gelmişken bu ay harika ötesi bir gemi teması ile uğraşmaktayım castorland'in..Bitince bana hak vereceksiniz...takipte kalın...

   Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status