Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Gold Puzzle''Teras Cafe''1000 Parça

Gold Puzzle''Teras Cafe''1000 Parça

Yazar Puzzle Master on 9 Mart 2014 Pazar | 02:00

Gold Puzzle''Teras Cafe''1000 Parça

Sevgili puzzleseverler,Türkiyede ve dünyada çok satılan puzzle temaları arasında yerini koruyan birçok puzzle markasının kataloğunda bulunan Teras Cafe hızlı şekilde tamamlandı gönderildi.Teras Cafe teması birçok puzzle markasında bulunuyor.

Gold Puzzle Teras Cafe 1000 parça

Gold puzzle yapan arkadaşlar bilirler, parçalarının  kendine has bir kenetlenme şekli vardır.

Sanki biraz zorlarmışcasına yerine oturur.Hatta bazen parçanın o yere ait olmadığı hissine kapılırsınız.

Piyasada parlak duran puzzlelara en çok Gold,Anatolian Perre gibi markalarda rastlıyoruz.

Gold puzzle temaları diğer markalara göre belirgin bir parlaklığa sahip,bu parlaklık natürmort temalarda gerçekten çok güzel duruyor.

Gold puzzle posterlerindeki parlaklıklığı puzzle kutularına da yansıtmış, kalın sağlam atmaya kesmeye kıyamayacağınız kutulara sahip gold puzzle kutuları.

Puzzle kutularından bahsetmişken Anatolian ve Perre puzzle kutularının kalitelerine değinmeden edemeyeceğim arkadaşlar,Çok güzel kalın,sağlam albenili kutulara sahipler.

Tabi Anatolian bu işin öncüsü diyebilirim. Anatolian firmasının puzzle kadar kutulara da özen gösterdiğini biliyorum..Bence çok da iyi yapıyorlar.

Puzzlemıza tema olan Teras Cafe hakkında biraz bilgi vermek gerekirse,günümüzde Paris'te bulununan Teras Cafe'yi meşhur ressam Vincent Van Gogh çizmiştir.


Danimarka'dan Paris'e yerleşen Van Gogh, intihar etmeden önce 37 yıllık yaşamında ömrünün son iki yılını Paris'te yaklaşık 200  resim çizerek geçirmiştir.

Teras Cafe, Gold Puzzle

Vincent,Teras Kafe konusunda coşkusunu  kızkardeşi Wil'e şöyle dile getirmiştir:

 

"Bu aralar bir gece kahvesinin dışını yansıtan yeni bir resimle uğraşıyorum. Terasta içki içen küçük insan figürleri var.

Devasa bir sarı fener terası, evi ve kaldırımı aydınlatıyor ve kaldırım pembemsi bir menekşe tonu alıyor. Yıldızlarla süslenmiş mavi bir gökyüzünün altında uzanan bir yol boyunca koyu mavi veya menekşe cepheli evler ve bir de yeşil bir ağaç sıralanmış.İşte sana içinde hiç siyah olmayan ve yalnızca mavi, menekşe ve yeşil tonlarının hakim olduğu bir gece resmi; ayrıca aydınlık küçük meydan soluk sülfür ve yeşilimsi bir citron sarısına bürünmüş. Gece resmini geceleyin, o anda yapmaktan inanılmaz bir zevk alıyorum.

Genelde gece yapılmış olan kaba karakalemlere dayanarak, gece resimleri gündüzleri çizilir ve boyanır. Ama ben aynı anda resmetmekten daha çok keyif alıyorum." 

Vincent tarafından resminin yapılmasının üzerinden yüz yıldan fazla bir zaman geçen Teras Kafe, günümüzde Arles'da Van Gogh Kafe adıyla yüzyıl önceki haline uygun olarak restore edilmiş haliyle aynı şekilde hala müşterilerine servis vermektedir. 

Gece Teras Cafe
Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Gold
Seri: Standart
Puzzle Adı: Cafe Terrace at night /Gece Teras Cafe
Sanatçı:Vincent Van Gogh
Parça Sayısı: 1000
Ölçü: 48x68cm

Üretim Yılı:2009
Üretim Yeri: Türkiye/İzmir

Gold Teras Cafe parçaları

www.puzzleteacher.com                                                                  @ Puzzle Master

2 yorum :

  1. Çok güzel olmuş, elinize sağlık :) Stoğumda sırasını bekleyenler arasında bu tema da var. Ben de bir an önce yapsam iyi olacak :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. sağolun..çok keyifli bir puzzle..kesinlikle tavsiye ediyorum...

      Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status