Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Kaplumbağa Terbiyecisi Anatolian 1500 Parça

Kaplumbağa Terbiyecisi Anatolian 1500 Parça

Yazar Puzzle Master on 24 Mart 2014 Pazartesi | 02:54


Kaplumbağa Terbiyecisi Anatolian 1500 Parça

Sevgili puzzleseverler; Saray döneminin ünlü oryantalist ressamlarından Osman hamdi beyin Kaplumbağa Terbiyecisi temasını hepimiz biliyoruz.

Daha önce KS Games 500 parçalı olarak yaptığım bu puzzle'ı Educa marka 1500 parça olarak yapmıştım,ve zorluk derecesi bakımından kendini sınamak ve temalar arasında karşılaştırma yapmak isteyenler Educa 1500 parça alıp deneyebilirler demiştim.

Kaplumbağa terbiyecisi


Zira içlerinde en zoru Educa'dır.Bu defa yaptığım puzzle Kaplumbağa Terbiyecisi Anatolian 1500 parça içlerinde en çok beğendiğim oldu.

Gerek renk tonu,gerek puzzle'ın vertical (dik) olmasıyla benim gözümde öne çıktı

 

Bilirsiniz ,Kaplumbağa Terbiyecisini Osman Hamdi bey iki farklı versiyonda çizmiştir.
Bazı puzzle markaları,ilk versiyonunu üretmiş,bazıları ikinciyi tercih etmiş.İki versiyon arasındaki bariz farklar var terbiyecinin sağındaki duvarda çerçeveli bir hat ile cam kenarındaki testi,Anatolian 1500 parçalı olarak yaptığım bu ilk versiyonda yok.
Günümüzde çok meşhur bu tablonun iki versiyon arasındaki farkları merak ediyorsanız Educa Kaplumbağa  terbiyecisi 1500 parça başlıklı yazımı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca bence puzzle'lar arasında en güzel Kaplumbağa Terbiyecisini Anatolian çıkartmış.

Anatolian Kaplumbağa Terbiyecisi tamamlandığında 48x99 cm boyutlarında çok güzel gösterişli vertical,bir tablo ortaya çıkıyor.

Kaplumbağa Terbiyecisi yapmak isteyenlere kesinlikle 1500 parça Anatolian tavsiye ediyorum Yapımı,arka fonu saymazsak orta zorlukta diyelim.ilk oturuşumda arka fon hariç tüm renkleri çıkardım,ikinci oturuşumda da arka fonu yaptım..Toplamda iki günde bitti.

Kaplumbağa Terbiyecisi


Osman Hamdi Bey, Tour du Monde isimli Fransızca bir derginin 1869 tarihli sayılarından birinde gördüğü bir gravürden esinlenerek bu tabloyu çizmiştir.

L. Crépon tarafından bir Japon gravüründen esinle çizilmiş olan bu resim, dergide "Charmeur de tortues Kaplumbağa Terbiyecisi adıyla basılmıştır.


Resimde, Osman Hamdi Bey'in tablosundaki terbiyeciye benzer şekilde giyinmiş yaşlı bir adam, elindeki ufak davulu çalarak bir grup kaplumbağanın bir masanın üzerine çıkmasını sağlamaya çalışmaktadır.
Osman Hamdi Bey, 13 Temmuz 1869'da Bağdat'tan babasına gönderdiği mektupta, "bana yollamış olduğunuz Tour du Monde'u okudum" demektedir. Osman Hamdi Bey muhtemelen 1869 yılının ilk cildini okumuştur ve Kaplumbağa Terbiyecisi'ni çizerken bu gravürden etkilenmiş olabilir.

Daha önce yaptığım ve içlerinde en zoru olarak nitelendirdiğim Educa 1500 parça Kaplumbağa Terbiyecisi yazımı ve ünlü Türk ressamı Osman hamdi bey hakkında bilgiyi buradan inceleyebilirsiniz.

Kaplumbağa Terbiyecisi Gravürü


Puzzle Künyesi:
Marka Adı:Anatolian
Seri: Vertical
Puzzle Adı: Kaplumbağa Terbiyecisi/ Turtle Trainer
Sanatçı: Osman Hamdi Bey
Parça Sayısı: 1500
Ölçü:99x48cm
Üretim Yılı: 2011
Üretim Yeri: Ankara/Türkiye 
www.puzzleteacher.com                                                                @ Puzzle Master

17 yorum :

 1. Elinize sağlık... Ben de geçen hafta Gold 1000 parça Kaplumbağa Terbiyecisi tamamlamıştım. Kesinlikle içlerinde en kolayıdır diyebilirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler,,daha önce Gold'dan denemedim ama sizin dediğiniz gibi kolay olduğunu ben de düşünüyorum ve gold'dan da denemek isterim doğrusu...

   Sil
 2. Merhabalar, elinize sağlık harika olmuş. Bende şu an yapıyorum bu puzzle aynısını büyük kısmını bitirdim lakin üst kısmında çok zorlanıyorum. Siyah olan kısımda. Ne önerebilirsiniz nasıl bitirebilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sayın kemalist,iletişim formuna mail adresinizi bırakarak ulaşırsanız,arşivden foto bakayım referans olması açısından.

   Sil
  2. 99x48cm hazır puzzle çerçevesi nereden bulabilirim. İnternete bulamadım

   Sil
 3. 48x99 hazır puzzle çerçevesi bulaladım internette nereden bulabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hazır olarak panoramik 1500lüğe uygun çerçeve yok piyasada..daha doğrusu panoramiklerde sadece art puzzleın özel olarak çıkarttığı kadife atatürk 1000lik var hazırda.bence bulunduğunuz yerde çerçeveciye gidip kendiniz beğenerek bir model seçin..ya da yapı marketlerde yapıyorlar diye biliyorum.

   Sil
 4. Merhaba bende osman hamdi beyin kaplumbağa terbiyecisi resminin puzzlenı aldım. Anatolian 15000 parçalık, belli bir kısmını bitirdim fakat artık parçaları birleştirmekte zorluk çekiyorum. Bana önerebileceğiniz bir yöntem var mı acaba ?

  YanıtlaSil
 5. hazalcım iletişim bölümüne mail adresinizi bırakarak bana ulaşın.mail üzerinden size yakın fotolar bulayım arşivden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mail adresimi yazdım çok teşekkür ederim 😊

   Sil
  2. tamam ulaşacağım size Hazalcım..

   Sil
 6. Çok teşekkür ederim ☺️ Mail attım.

  YanıtlaSil
 7. merhabalar...Anatolian ın 1500 parçalık kaplumbağa terbiyecisi puzzle nda arka fonda epeyce takıldım...özellikle sağ üst köşedeki turuncu tuğlalarda hata olduğunu düşünmekteyim...Mail adresimi yazsam yardımcı olabilir misiniz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tabi ki yardımcı olurum ne demek....ya yorumda yazın adresinizi,ben yayınlamam.size ulaşırım.ya da iletişim bölümünden mail adresinizi bırakın.

   Sil
 8. Merhabalar bende de 1500 parçalık kaplumbağa terbiyecisi puzzle nda üst kısmında zorlanıyorum yardımcı olurmusunuz

  YanıtlaSil
 9. Sanırım mail üzerinden haberleştik sizinle.

  YanıtlaSil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status