Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Ravensburger 'Akdeniz Limanı' 1500 Parça

Ravensburger 'Akdeniz Limanı' 1500 Parça

Yazar Puzzle Master on 28 Mart 2014 Cuma | 08:00


Ravensburger 'Akdeniz Limanı' 1500 Parça

Sevgili puzzleseverler; bu sefer gelen puzzle'ımız,benim de çok sevdiğim bir tema olan Ravensburger 1500 parça Akdeniz Limanı.Ravensburger'in yeni seriden olan bu temasını daha önce de Ks Games'den 1000 parçalı olarak yapmıştım.

Yapımı son derece basit olan bu poster renk gruplandırmasını yaptıktan sonra çok rahat strese girmeden,keyifle yapılabilir,kesinlikle öneriyorum arkadaşlar.

Biliyorsunuz Ravensburger'in karton kalitesi tartışılmaz,hele böyle renkli bir temayla, kalite birleşince değmeyin benim keyfime.

Ravensburger 'Akdeniz Limanı' 1500 Parça

Hangi  marka daha güzel duruyor diye bakacak olursak,Ravensburger'de renk tonları çok daha parlak ve canlı duruyor posterin tamamında canlı bir kızıl renk hakim


Ks games'in posteri Ravensburger'e göre daha soluk olsa da çok daha doğal görünüyor.
Puzzle markası olarak önceliğini Ravensburger'den yana kullananlar için,küçük bir tüyo vereyim,puzzle bittiğinde çerçeve parçalarından yola çıkarak kaç parçalı olduğunu hesaplayın,Karşınıza çıkacak sayı kutunun üzerinde lanse edildiği rakam
çıkmayabiliyor.

Gerçi bu olay sadece Ravensburger'de değil,birçok markada böyle değişik parça sayısına rastlayabilirsiniz.

Clementoni küsüratlı parça sayısı konusunda açıklama yapan tek marka ,puzzle kutuları içinden ortalama parça sayılarıyla ilgili bir uyarı notu çıkıyor, hatta "High Quality" serisinde kutunun iç kısmında bununla ilgili bir uyarı yazısı mevcut.
 
Örneğin bu yaptığım Ravensburger 1500 parça standart dışı sayıya sahipti ve puzzle bittiğinde 1530 parça çıkıverdi karşıma.KS Games ve Ravensburger renk farkları

Sanatçısı hakkında bilgi:
 
1971 yılında Londra'da doğan ressam Dominic Davison kendini dijital ressam olarak adlandırmıştır.


Çizime çok erken yaşlarda başlayan Davison özellikle manzara resimlerine ağırlık vermiştir.Barend Cornelis Koekkoek'in çalışmalarını kendine örnek alan sanatçı,gazete ve dergiler için tasarım yapmış,medya ve yayınevlerinde çalışmış,puzzle dünyasında çok beğenilen eserleri olan bir ressamdır.Çalışmaları çeşitli online galerilerde de görülebilir.

Dominic Davison yirmi birinci yüzyıl yöntemleri ve araçları kullanarak  romantik estetik görüntüler çizen günümüzün en iyi manzara sanatçılarından biridir.


Fırça yerine  maus  tual yerine 3D yazılım kullanan renk ve ışıklarla oynayarak ilginç eserler ortaya çıkaran dijital ressamdır.
Ravensburger Akdeniz limanı tamamlanmak üzere

 

Puzzle künyesi:
Marka Adı: Ravensburger
Puzzle Adı:Akdeniz Limanı/ Mediterranean Harbor
Sanatçı:Dominic Davison
Parça Sayısı: 1500
Ölçü:60x80cm
Üretim Yılı: 2013
Üretim Yeri: Almanya


www.puzzleteacher.com                                                            @ Puzzle Master

5 yorum :

 1. Sıkı bir ravensburger hayranı olarak bu sefer tercihimi KS'den yana kullanacağım :) Dediğiniz gibi KS renk tonları bakımından daha doğal görünüyor. Elinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynı fikirde olmamıza sevindim sevgili çiğdem hanım...çok teşekkürler.

   Sil
 2. Sevgili puzzle master,puzzle ı yapmıyor adeta yaşıyor,hissediyorsunuz.her biri hakkında yazılar araştımalar kartonun kalitesi,parçaların şekli ve daha birçok ayrıntı.Ne yalan söyleyim puzzle yapmayı severdim ama sayenizde hepsi ayrı birer anlam kazandı.Elinize dilinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aman efendim,bu ne nezaketli yorum böyle...:-))) sabah motivasyonumu sizden almış oldum böylece,çok çok teşekkürler.

   Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status