Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Ravensburger ''The Grand Canal'' 3000 Parça

Ravensburger ''The Grand Canal'' 3000 Parça

Yazar Puzzle Master on 14 Nisan 2014 Pazartesi | 08:00

Ravensburger 'The Grand Canal' 3000 Parça 

Sevgili puzzle severler,bugünlerde tek gayem elimde bulunan büyük parçalı puzzle'ları bir an önce sahiplerine kavuşturmak,puzzle'ların yapımına dörtlü gruplar halinde devam ediyorum.
Size yeni tamamladığım Ravensburger 3000 parça venedik büyük kanal temalı puzzle'dan bahsedeyim biraz.

İlk gördüğünüzde yapımını çok zor gibi duran bu puzzle'ı, yaptığım diğer 3000 parçalı puzzle'larla  kıyasladığımda, kolay yaptıklarım arasında yer alıyor arkadaşlar.


The Grand Canal/Venice-Büyük Kanal Venedik

Örneğin şöyle bir sıralama verebilirim,3000 parçalar arasında zorluk derecesi açısından,
1-Ravensburger 3000 parça Sabinler
2-Educa 3000 parça Guernica (asimetrik kesime sahip olan)
3-Ravensburger 3000 parça VenedikPuzzle'da benim en sevdiğim tarz olan tek düz  renkler söz konusu olunca, örgü örer gibi hızlı yapıyorum galiba..:-)

Sahibinin de büyük bir heyecanla beklediği puzzle'ı 6 günde tamamlayıp teslim ettim Puzzle temasından biraz bahsedecek olursak,Venedik şehri aslında büyük birkanaldır. Haliyle şehirde büyük bir su trafiği vardır.


Puzzle yapımına tek renge sahip gökyüzünden başladım

Genel taşıma deniz otobüsleri ve deniz taksileri tarafından sağlanır. Fakat pek çok turist burayı gondollar ile gezip görür.
Kanal iki ucu ortasında geniş bir 'S' şeklini alır. Kanal 3.800 metre uzunluğunda ve ortalama dip derinliği ise 5 metredir.


Venedik Grand Canal 13.–18. yüzyıllar arasında inşa edilen yaklaşık 170 bina tarafından çevrilidir. Bu binaların çoğu zengin Venedikli aileler tarafından yapılmıştır. O kocaman binalar bu kadar suyun içinde nasıl dimdik yüzyıllara meydan okumuşlar?

Tüm binaların altında özel bir ağaçtan yapılmış kazıklar vardır.Yani evlerin temeli kazıklardan oluşuyor. Venedik'teki binalar, birbirine çok yakın bir şekilde bir araya getirilen ahşap kazıklar üzerine inşa edilmiştir.

Su altında havayla teması kesilen ahşap çürümez ,aksine mineral düzeyi yüksek suya maruz kaldığı için kaya gibi sert bir madde haline dönüşür. Kazıklar yumuşak kum ve çamur tabakasını delerek daha sert olan kile kadar batar.


The Grand Canal havadan görünüm

Kanalda trafik özel botlar, su otobüsleri, su taksileri ya da meşhur Venedik gondolları ile sağlanmaktadır. Birçok turist bu seçenekler arasında en romantik olarak görülen gondol seyahatini tercih etmektedir.

Sanatçısı hakkında kısa bilgi:  


Friedrich Nerly,1807-1878 yılları arasında yaşamış Alman ressamdır.Babası öldükten sonra,Hamburg'da akrabaları tarafından büyütülen Christian  Friedrich Nerly, Hamburg'un sanatsal ortamında, doğayı gözlemlemeye teşvik etmek için yetenekli genç resamları cesaretlendiren Baron Carl Friedrich von Rumohr'un himayesine girmiştir.

1827 yılında,Rumohr ve genç ressamları hep beraber,Almanya içinde yolculuklar yaparak,Goethe ile tanışmış,takip eden yılda ise yaşamının 6 yılını sürdüreceği Roma seyahati başlamıştır.

Burada,Johann Christian Reinhart, Friedrich Preller ve Erwin Speckter gibi iyi eğitimli ressamların olduğu topluluğa katılmış,beraber çalışma fırsatı yakalamıştır.

Roma ve çevresini eserlerine taşıyan Nerlich,Güney İtalya ve Napoli'den de manzaralar çizmiştir.Dönemin en iyi peyzaj sanatçısı kabul edilmiştir.


Friedrich Nerly

Puzzle künyesi:
Marka Adı: Ravensburger
Puzzle Adı:The Grand Canal/Venice-Büyük Kanal Venedik
Sanatçı:Friedrich Nerly
Parça Sayısı: 3000
Ölçü:121x80cm
Üretim Yılı: 2009
Üretim Yeri: Almanya..

www.puzzleteacher.com                                                                @ Puzzle Master

6 yorum :

 1. Renklerinin solukluğu nedeniyle Ravensburger olmasına rağmen yapmayı düşünmüyordum. Ama bitmiş hali güzel olmuş :) Elinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler Çiğdem Hanım,bitmiş hali gerçekten güzel duruyor.

   Sil
 2. Ellerinize sağlık.Çok güzel,renkler harika.Gökyüzü çok zor görünüyor.Ustalığınızı konuşturmuşsunuz yine.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Mine hanım,gökyüzü gerçekten de uğraştırıcı...Ama netice harika...:-)))

   Sil
 3. Öncelikle ellerinize sağlık. Bende düz renkleri yapmayi çok seviyorum, hele bir de kesimi böyle düzgün olunca nakis işler gibi geliyor bana.
  Resime ve flu görünüşüne bayıldım. Keşke bir de çerçeveli halini görebilseydik.

  YanıtlaSil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status