Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » KS Games ''The Accolade-Kutsama'' 1000 Parça

KS Games ''The Accolade-Kutsama'' 1000 Parça

Yazar Puzzle Master on 31 Temmuz 2014 Perşembe | 09:28


KS Games ''The Accolade-Kutsama'' 1000 Parça
  
Sevgili arkadaşlar, hatırlarlarsanız geçtiğimiz aylarda yapıp paylaştığım Educa 2000 parça "The Accolade-Kutsama"   adlı puzzle'ı  üç oturumda kısa sürede kolayca tamamladığımı belirtmiştim.

Ardından Ks'nin yeni mini 75'lik serisinden de Kutsama puzzle'ını toplam 4 dakikada yapıp bitirdim. 75 parçalara  süre tutmuştum,en oyalıyıcısı 6 dakika en kolayı 4 dakika sürdü :-)

Ks games"The Accolade / Kutsama" 1000 parça

Yeniden KS Games Kutsamanın 1000 parçalısı hediye edilmek üzere benden istenildiğinde yarım günde tamamlanıp sahibine ulaştırıldı. 

The Accolade-Kutsama temasını çeşitli puzzle  markalarının kataloglarından biliyoruz.

Ama en güzeli hangisi diye soracak olursanız;  ben tercih hakkımı markadan ziyade parça sayısından yana kullanarak tabi ki çok parçalı olan daha gösterişli derim.

Bu puzzle'ı Perre markasıyla 1000 ,Ks games 1000,2000 parça Educa 2000 parça veya şanslıysanız Castorland 1500 parça olarak bulabilirsiniz.

Temaya uygun bir çerçeveyle harika duruyor arkadaşlar.

 

Edmund Blair Leightoni, kraliçe tarafından şövalye ünvanının veriliş törenini anlatan bu tabloyu 1901 yılında yapmıştır.

Şövalye, Orta Çağ Avrupa'sında seçkin ve profesyonel bir atlı asker (süvari) sınıfıydı övgü ifadesi olan şövalyelik unvanı bir törenle verilirdi.

Tören sırasında  genellikle kılıcın geniş, yan yüzü, kral yada kraliçe tarafından, övgü dolu sözlerle süvarinin  omzuna dokunduruluyor seremoni eşliğinde şovalye ilan ediliyordu.

Eserin yaratıcısı,Edmund Leighton romantik akımda ortaçağa ait eserler vermiş,puzzle markalarında eserlerine rastlanılan bir ressamdır.


"Bu arada Ks Games 1000 parça Kutsama tamamlanır tamamlanmaz,uzun süredir yapmak istediğim bir tema olan "Educa 3000 parça Manhattan Sunset" isimli puzzle'a nihayet başlama fırsatı buldum. "


Puzzle Künyesi:
Marka Adı:KS Games
Seri: Standart
Puzzle Adı:  The Accolade / Kutsama
Sanatçı: Edmund Blair Leighton
Parça Sayısı: 1000
Ölçü: 48x68cm
Üretim Yılı: 2012
Üretim Yeri: Türkiye
 


www.puzzleteacher.com                                                            @ Puzzle Master

0 yorum :

Yorum Gönder

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status