Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Educa ''Breakfast in New York'' 1500 Parça

Educa ''Breakfast in New York'' 1500 Parça

Yazar Puzzle Master on 1 Ekim 2014 Çarşamba | 20:57

Educa ''Breakfast in New York'' 1500 Parça
 
Sevgili arkadaşlar, işte sizlere Educa 2014 kataloğundan çok ilginç bir puzzle görseli daha.
bu senenin yeni ve ilgi gören temalarından ,Educa 1500 parça Déjeuner à New-York ya da diğer adıyla Newyork'da Öğle yemeği   ( Bir Gökdelen Tepesinde Öğle Yemeği ) 
Puzzle satış sitelerindeki adıyla "Breakfast in New York"  :-)

Bu puzzle'ı yapmayı çok istiyordum.Ve bana gönderildiğinde sadece 2 günde çıkardığım bu tema,aslında çok meşhur bir fotoğraf. New York şehrinde inşaat işçilerinin çarpraz bir kiriş üstünde yüzlerce metre yükseklikte yemek molası verdikleri O an fotoğraflanmıştır.


Educa "New York. Lunch atop a Skyscraper" 1500 parça

Rockefeller Center RCA Binası inşaatı sırasında çekilen ünlü siyah-beyaz fotoğraftır.
Fotoğrafta 256 metre yükseklikte ayakları sarkarak çelik bir kiriş üzerinde oturmuş yemek yiyen 11 inşaat işçisi arka planda NewYork manzarası eşliğinde gösterilmektedir.

Fotoğraf "RCA" gökdelen inşaatının son aylarında binanın 69. katında 20 Eylül 1932 tarihinde çekilmiştir.Arşivcilere göre fotoğraf anlık değil önceden ayarlanmış bir fotoğraf karesidir.

1929 yılında başlayıp tüm dünyaya yayılan 50 milyon kişinin işsiz kalmasına sebep olan Dünya ekonomik bunalımı (büyük buhran) nedeniyle yoksullaşan insanların herşeyi göze alıp yüzlerce metre yükseklikte güvenlik kayışı takmadan çalıştıkları görülmektedir. 

Eskiden anonim olarak kabul edilen meşhur siyah-beyaz fotoğraf 2003 yılından sonra 1905 Alabama doğumlu fotoğrafçı Charles C. Ebbets'e ait olarak gösterilmiş olsada Negatifi elinde bulunduran Corbis ajansı fotoğrafı "anonim" olarak göstermeye devam etmektedir.


Educa "Breakfast In New York" 1500 parça

Yazılarımı takip eden arkadaşlar,siyah beyaz ve düz renk temalı puzzle'ları hızlı ve severek yaptığımı hatırlayacaklardır,bu puzzle'da kısa sürede tamamlanıp gönderildi.

Educa orjinal fotoğraf üzerinde biraz oynama yaparak ,bazı objeleri ve işçileri bu puzzle'da renklendirmiş.
Orjinal olan siyah-beyaz fotoğrafın yer aldığı puzzle görselini yapmak isteyen arkadaşlar.
Ravensburger markası altında 1000 parçalı "Lunchtime 1932 NYC" adıyla satın alabilirsiniz.
Başka bir alternatif olarak Dino Puzzle markasında "Worker On Transom" adıyla 1500 parçalı bulabilirsiniz.


Sizce orjinali mi daha iyi duruyor renklendirilmişi mi? ne dersiniz arkadaşlar?


Educa  "Breakfast In New York" 1500 parça
Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Educa
Seri: Standart
Puzzle Adı: Breakfast In New York
Sanatçı: -
Parça Sayısı: 1500
Ölçü: 85x60cm
Üretim Yılı: 2014
Üretim Yeri: İspanya 


www.puzzleteacher.com                                                              @ Puzzle Master

8 yorum :

 1. Kesinlikle harika bir görsel emeğinize sağlık :) Orjinal resim siyah beyaz haliyle çok güzel ancak renkli versiyonunda farklı ve güzel olmuş bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili melek,ben de sizin gibi düşünüyorum,sadece puzzleıda parça sayısı büyük olunca görsel daha güzel duruyor,o yüzden ikisi de güzel fakat büyüklük bakımından Educa,orjinallik bakımından Ravensburger diyorum.

   Sil
 2. Son zamanlarda sıkça duyduğumuz inşaat kazalarını düşününce tüyler ürpertici bir fotoğraf :( ... Ben siyah-beyaz olanını tercih ederim :) Emeğinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok sağolun,siz de farklı bir yorum yaparak ülkemizdeki sosyal gerçekleri bize hatırlattınız.hakikaten ne üzücü haberlerdi onlar...adamlar o yıllarda belki imkansızlıktan emniyetsiz çalışmışlar,biz ise elimizdeki imkanlarla emniyetsiz işler yapmaya devam ediyoruz..işte ülkemizde doğru işlemeyen binbir düzensizlikten biri.

   Sil
 3. Bu puzzle'ı almayı düşünüyorum da, ilk defa 1500lük yapışım olacak ve renk açısından da biraz korkutuyor beni. Ne önerirsiniz yapım aşamasında

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hoşgeldiniz,aslında bu puzzle göründüğü kadar korkutucu değil,hızlı bitiyor.fakat sizin ilk 1500lüğünüz olduğu için bir miktar zorlayabilir.görsel bittiğinde harika duruyor.yukardaki mini fotodaki gibi ,llk renkli olanları tamamlayın.gökyüzü parçaları da belirgin,gerisi gelir merak etmeyin.

   Sil
 4. merhaba,
  sizin puzzle'ınızın farklı bir illüstrasyonunu aldım. adı shooting break. işçiler yerine ünlüler var ancak çok zorlanıyorum. siyah beyaz puzzle yaparken nasıl bir yol izlemeliyim?

  YanıtlaSil
 5. evet bildiğim bir puzzle o da.aslında mucizevi bir formülü yok aslında.düz renkleri kendi arasında ayırdıktan sonra bazen parça uçlarını referans alıyorum kendime.ucu sağa yatıklar,sola yatıklar gibi.deneme-yanılma yöntemini de haliyle kullanıyoruz.mesela grilerin içinde renk tonları varsa dalgalı,onları da ayrı yapıyorum.sevgiler....

  YanıtlaSil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status