Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Anatolian ''Ortaköy Camii'' 1000 Parça

Anatolian ''Ortaköy Camii'' 1000 Parça

Yazar Puzzle Master on 15 Kasım 2014 Cumartesi | 16:40

Anatolian ''Ortaköy Camii'' 1000 Parça 

Sevgili arkadaşlar,şimdi sizlere uzun süredir koleksiyonuma dahil etmeyi ve yapmayı istediğim bir puzzledan bahsetmek istiyorum. puzzle,bana ulaştığında,"yapmayı gönülden istediğim puzzle'lar,manyetik bir çekimle hangi ellere gideceğini biliyor"demiştim. :-)

Anatolian 1500 parça panoramik Ortaköy Camii de uzun zamandır beklediğim puzzle'lar dan.. Sizler de benim gibi düz renklerle uğraşmayı seviyorsanız  bu puzzle tam size göre.

Anatolian "Ortaköy camii" 1000 parça
Puzzle'da cami,köprü, ve diğerleri tamamlandığında elinizde mavi tonlarında gökyüzü ve deniz parçaları kalıyor.
Panaromik postere sahip kolay,keyifli,bittiğinde duruşu harika bu puzzle'ı sizlere de tavsiye ediyorum.

Anatolian'ın 2014 kataloğunda ünlü fotoğrafçı Şefik Bayram'la işbirliği sonucunda ortaya çıkan şaheser niteliğinde İstanbul ve Türkiye manzaralarının olduğu puzzle'ları mevcut. Anatolian Panaromik "Ortaköy camii" 1000 parça
Ortaköy camii (Büyük Mecidiye Camii)

Puzzle'ımıza konu olan Ortaköy camii Beşiktaş’ta Ortaköy İskelesi’nde ve Boğaziçi’nin Rumeli yakasında yükselen 19 yy. camilerindendir.
Sultan Abdülmecit tarafından 1853 yılında ermeni mimar Nigoğos Balyan’a yaptırılmıştır.

Ortaköy Camii, 19 yy.dan günümüze gelmiş ve boğaziçi manzarasının ana öğelerinden biri olmayı başarmıştır,"büyük mecidiye camii" olarak ta bilinir,dönemin birçok eserinde imzası bulunan baba oğul Garabet ve Nigoğos Balyanın * "Barok" mimarisinde inşa ettiği en güzel örneklerden biridir. 

Caminin inşa edildiği yerde daha önceleri, Vezir İbrahim Paşa’nın damadı Mahmut Ağa’nın yaptırdığı bir mescit vardı. 1721 yılında yaptırılmış olan bu mescit, Patrona Halil ayaklanması esnasında yıkılmıştır.

Yerine yapılan bugünkü Ortaköy Camii, 1894 gerçekleşen depremden sonra minaresinin külah bölümü yeniden düzenlenmiş; 1960 yılında göçme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı anlaşılınca temel güçlendirmesi yapılmış ve 1984 geçirdiği yangın felaketinden sonra tekrar restore edildikten sonra eski ihtişamına kavuşturulmuştur.

*Barok mimarisi ; Çok yönlü algıya açık abartılı dekorlar kullanılarak güç ve ihtişam etkisi oluşturan 17.yy'da  italya'da ortaya çıkmış mimari tarzıdır.
 

Beşiktaş Ortaköy Camii


Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Anotalian  
Seri: Panorama
Puzzle Adı: Ortaköy
Parça Sayısı: 1500
Ölçü: 99x48cm
Üretim Yılı: 2013
Üretim Yeri: Ankara
www.puzzleteacher.com                                                            @ Puzzle Master

4 yorum :

 1. Puzzleteacher sayesinde tamamlanıp hayat bulan bu muhteşem puzzle'ın sahibiydim. kendisine duvarıma astığımda son halinin fotografını yollayacağımı söylemiştim ancak puzzle'ı çerçeveli halde görüp çok begenen bi yakınıma hediye ettim. yenisini aldığımda tekrar sizinle görüşeceğim hocam. Yardımlarınız için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tanju bey,çok teşekkürler ederim...Hediye olarak gitmesine sevinmedim dersem yalan olur....daha anlamlı olmuş.nasıl olsa bendeniz her zaman yardımcı olmak için hazır ve nazırdır....sevgilerr..

   Sil
 2. yapımı için yardımcı olsanuz ilk defa yapıyorum ve bu modeli yapmayı çok istiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mavi kısımları biraz oyalayıcı.size arşive dönüp foto bulayım isterseniz,bana iletişim bölümünden mail adresinizi bırakarak ulaşabilirsiniz.

   Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status