Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Ravensburger ''Beyoğlu Karlı Gün'' 1000 Parça

Ravensburger ''Beyoğlu Karlı Gün'' 1000 Parça

Yazar Puzzle Master on 17 Kasım 2014 Pazartesi | 08:00

Ravensburger ''Beyoğlu Karlı Gün'' 1000 Parça

Sevgili puzzleseverler,puzzle yolculuğumuza bizden çok bilinen bir tema ile devam edelim.
Ortaköy'den Beyoğlu'na doğru uzanalım.Ravensburger 1000 parça Beyoğlu Karlı Gün/ Snowy Day in Pera.  Ravensburger'in Özel Seri olarak vurguladığı yeşil kutuları Türk Sanat Eserlerinden oluşuyor ve İzzet Keribar'ın  Ravensburger için hazırladığı puzzlelardan biri.

Ravensburger "Beyoğlu Karlı Gün" 1000 Parça
Taksim Beyoğlu tramvay manzaraları son yıllarda, çok tercih edilen benimde severek yaptığım puzzle'ların başında geliyor.
Takip eden arkadaşlar hatırlayacaklardır Educa"Beyoğlu Tramvay" 1500 parçalı benzer bir temayı yakın zamanda tamamlayıp yayınlamıştım.

Taksim-Beyoğlu-Pera-Tramvay


Beyoğlu ilçesi için aslında çok şey yazılıp çizilebilir. Beyoğlu, 16. yüzyılın ilk yarısında, içinde tek tük yapıların yer aldığı, bağlık bahçelik bir alan olmasından dolayı Bizans'lıların buraya, karşı yakanın bağları anlamına gelen "Peran Bağları" ya da "Pera" demeleri nedeniyle, bölge bu şekilde adlandırılmıştır ve bu kullanım hâlen devam etmektedir.
Beyoğlu İstanbul'un "en İstanbul" kokan ilçesi olarak tanımlanabilir, kozmopolit teriminin hayat bulduğu yerdir.

1989 yılında müzede bulunan eski tramvay vagonların restore edilmesi suretiyle elektrikli tramvayın sembolik bir hatta nostaljik amaçlı olarak yeniden hizmete girmesi gündeme gelince bunun için de en uygun yerin yayalaştırma çalışmaları süren Beyoğlu İstiklal Caddesi olabileceğine karar verildi.


Böylece bugünkü nostaljik tramvay Taksim-Tünel hattında işlemeye başladı. Kırmızı-beyaz rengi ve orijinal haliyle kısa sürede benimsenen nostaljik tramvay, sadece İstiklal Caddesi ve Beyoğlu’nun değil İstanbul, hatta Türkiye’nin simgesi haline geldi.

 
Ravensburger"Beyoğlu Karlı Gün"
Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Ravensburger
Seri: Türk Sanat Eserleri
Puzzle Adı: Beyoğlu Karlı Gün
Parça Sayısı: 1000
Ölçü: 70x50cm
Üretim Yılı: 2013
Üretim Yeri: Almanyawww.puzzleteacher.com                                                                @Puzzle Master

4 yorum :

 1. Memleketimi özledim beyoğlu tramvay taksim şimdi istanbulda olmak vardı,kıskandım sizi,soğuk bir kış günü sıcacık bir kahve iyi gider taksimde
  puzzleı unuttum memleket hasretimden çooooookkkkk güzelll bir puzle bayıldım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler sevgili Japan.yorumlarınızda sürekli memleket hasreti çektiğinizi belirtiyorsunuz...rumuzdan da anladığım kadarıyla japonyadasınız....yurtdışındasanız,oradaki puzzlelara yakından erişebilme şansınız olduğunu unutmayın lütfen..bizler de ulaşamadığımız puzzleları kıskanmaktayız...

   Sil
 2. Muhteşem olmuş hocam, emeğinize yüreğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 3. çok teşekkürler.....sevgiler.

  YanıtlaSil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status