Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Educa ''Trattoria Tre Marchetti'' 1000 Parça

Educa ''Trattoria Tre Marchetti'' 1000 Parça

Yazar Puzzle Master on 28 Aralık 2014 Pazar | 01:28

Educa "Trattoria Tre Marchetti" 1000 Parça;

Sevgili arkadaşlar,son günlerde yoğun olarak ilgilendiğim dünya çapında düzenlenecek olan WPD Etkinliği ile ilgili çalışmalarımı hızlandırmışken,geri planda  puzzle yapım çalışmalarım da devam etmekte.

Bugün sizlere iki hafta önce katıldığım ve 3.sü olduğum puzzle hız yarışmasında yaptığım temadan bahsetmek istiyorum,Educa 1000 parça "Trattoria" isimli bu puzzle, kolay teması ile çok fazla zorlanmadan bitirdiğim puzzle'lar arasında yerini aldı.

Gördüğünüz üzere  temada  restorant-cafe tarzı bir mekan işlenmiş...İtalya'da yemek için tercih edilebilecek çeşitli mekanlar bulunmakta,Ristorante  denilen restorantlar,içlerinde en şık, en lüks ve haliyle de en pahalı olanıdır.


Educa "Trattoria Tre Marchetti" 1000 Parça
Trattoria'lar ise  ristorante’lerden daha mütevazı mekanları anımsatıyor. Ristorante’de bulabileceğiniz kadar çeşit yok, daha çok yöresel tatlara yer veriliyor..fiyatlar ristorante ile kıyasladığımızda haliyle çok daha uygun olabiliyor.Trattoria'lar,İtalyan tarzını yansıtan restorantlar.

Osterialar da trattoria’lar gibi fiyat açısından en uygun mekanlardan oluyor. Trattoria ve osteria’larda daha çok kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz, şık bir ristorante’deki gibi şarap servisi yapılması beklenemez,daha çok aile lokantası gibi düşünebiliriz.


Bu üç tip italyan stili restorantlarda,Trattorialar  ,Ristorante kadar resmi değil fakat Osteria'lardan daha resmi olarak değerlendirebiliriz.

Trattorialarda yiyecekleri,eve götürmek için kaplarda paket olarak satın alabiliyorsunuz.
Genelde basılı menuleri yoktur,servis sıradandır,şarap şişeden daha çok sürahide satılır,
fiyatlar düşüktür,yemekler mütevazi fakat boldur,menüler bölgesel-yöresel  aile yemeklerinden oluşur.

Viktor Shvaiko Kimdir?

Ressam Viktor Shvaiko, 1965 Rusya doğumludur sanatçı,çizimlerinde Restorant temalarını çokça kullanmıştır.Viktor Shvaiko'nun doğduğu Altay kenti,vahşi doğayla çevrili,şehirden uzak bir yerleşim yeridir,sanatçı burada doğanın güzelliği içinde yetişip büyümüştür.

Rusya'da en iyi sanat okullarından biri olarak kabul edilen Novoaltaisk Artistic School'da öğrenimini tamamladıktan sonra sanat çalışmalarında yetişip büyüdüğü kentin doğal güzelliklerini yansıtmıştır.
Daha çok doğduğu şehir olan Altay manzaraları üzerine odaklanıp eserler çıkarmıştır.1991 yılına kadar Rusya'da eserlerini sergiledikten sonra İtalya,Yugoslavya gibi ülkelere de seyahat edip,İtalyan,Fransız tarzı restorantları da eserlerine katmıştır.

Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Educa
Seri: Standart
Puzzle Adı: Trattoria Tre Marchetti
Parça Sayısı: 1000
Sanatçı:Viktor Shvaiko
Ölçü: 48x68cm
Üretim Yılı: 2011

Üretim Yeri: İspanya 

www.puzzleteacher.com                                                                        @ Puzzle Master

0 yorum :

Yorum Gönder

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status