Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Castorland ''Still Life with Fruit and Cockatoo'' 3000 Parça..!!

Castorland ''Still Life with Fruit and Cockatoo'' 3000 Parça..!!

Yazar Puzzle Master on 14 Eylül 2018 Cuma | 19:02

 Castorland ''Still Life with Fruit and Cockatoo'' 3000 Parça..!!

Sevgili arkadaşlar,geçtiğimiz günlerde muhteşem bir puzzle'ı daha tamamladıktan sonra çerçevelet.com sitesinden seçip beğendiğim çerçevenin siparişini verdim.
Sağlam bir ambalajla gelen kullanıma hazır çerçeveye puzzle'ımı yerleştirip duvara astım.. Veee yine yüzümde bir memnuniyet ifadesiyle birlikte sonucu sizlerle paylaşmak istedim.

Daha önce denemeyen meraklı puzzleseverler için kolay uygulanabilir modern ve klasik yüzlerce çerçeve seçeneğine sahip "Türkiye Puzzle Günleri" sponsorlarımızdan cercevelet.com  sizlerin ziyaretini bekliyor.

Castorland 3000 parça "Still Life with Fruit and Cockatoo" harika natürmort puzzle  örneklerinden.
Bu markayla ilgili küçük bir bilgi paylaşayım arkadaşlar, parçalar standart puzzle parçası büyüklüğünde olmadığı için,harikulade minik parçaları bir araya getirdiğinizde neredeyse ressamın elinden çıkma yağlıboya eser gibi duruyor,yani parça birleşim yerleri o kadar kibar gözüküyor ki,bıçak izleri belli bile olmuyor.


castorland_3000


Ayrıca parça boyutlarının normalden küçük olması 3000 parça tamamlanmış bir Castorland  puzzle'ın  boyutlarının 2000 parçalı standart bir puzzle gibi görünmesine neden oluyor.
Castorland markasını denemeyen arkadaşlar varsa mutlaka bir sefer de olsa tecrübe etsinler.
Castorland 2014 yılından sonra 2000 parça ve üzerindeki kutularında parçaları iki ayrı poşet halinde paketlemeye başladı. (4000 parçalar 3 poşet)

Dolayısıyla 2000lik puzzle'ı ayrı ayrı iki eşit tabaka olarak yapabiliyorsunuz Castorland'ın piyasada hem küçük parçalı hem de standart büyüklükte parçalara sahip iki ayrı kesimi mevcuttur.
Yani 1000 parçalık kutular tek poşet standart ölçüde parçalar içerirken 1500 parça ve üzerindeki kutularda minyatür kesimli parçalar mevcuttur.

Cockatoo


"Yazımıza konu olan 3000 parça Still Life with Fruit and Cockatoo isimli bu puzzle'ı ben daha önce tek paket olarak tamamladım."

Bu model benim  favori puzzle temalarım arasında yer alıyor,belki de papağanlara olan ilgimden kaynaklanıyordur.
Puzzle'da görünen sevimli Kakadu papağanını diğer papağanlardan ayıran en önemli özelliği, başlarının üzerinde bulunan ve ruh hallerine göre hareket ettirdikleri tüyleridir.

Bu papağan türünün  ses seviyesinin 153 desibele kadar çıkabileceğini,bu sesin  alçaktan geçen bir uçağın ses seviyesinden fazla olduğunu da dip not olarak burada belirtmiş olayım.

Eser 1851 yılında Joseph Schuster tarafından yapılmış.Avusturyalı sanatçı 1812-1890 yılları arasında yaşamış,eser çok eski olduğu için fazla bir bilgiye de ulaşamadım arkadaşlar fakat sanatçının ağırlıklı olarak yağlıboya natürmort türünde eserleri var.


castorland 3000


 Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Castorland
Puzzle Adı: Still life with Fruit and a Cockatoo
Sanatçı: Josef Schuster
Parça Sayısı: 3000
Ölçü: 92x68cm
Materyal:Karton
Ürün kodu: 300143 
parça tipi sayısı:8
Enxboy çerçeve parça adedi:50x60
Kutu içi yapıştırıcı yok
Eksik parça desteği yok
Üretim Yılı: 2010
Üretim Yeri: Polonya.


www.puzzleteacher.com                                                                                               @Puzzle Master

4 yorum :

 1. Bu güzel yazıya ilk yorumu ben yapıyım dedim MAŞALLAH yine döktürmüşsünüz .Bundan bir tane alıp papağanı olan bir arkadaşınma hediye etmeyi düşünüyorum.Ev puzzle larla doldu da :))) Yazıyı da merakla bekliyordum .

  YanıtlaSil
 2. sevgili Lavincim,güzel düşünmüşsünüz hediye için.Cidden harika duruyor..evlerimiz hep puzzle dolu,aksi beklenemezdi zaten :))) sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 3. Ben bu puzzleı mutfağımın duvarı için istiyordum büyük olacağını düşünüp vazgeçtim bitmiş halini burada görünce çok beğendim.
  alıp yapmayı düşünüyorum elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 4. Ayy Şahikacım gerçekten çok sevindim..biz de ilk mutfak için düşünmüştük,mutfağın konumu yüzünden sonrasında salona karar kıldık.her yere yakışacak türden...mutlaka deneyin..çok çok sevgilerr..

  YanıtlaSil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status