Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » Clementoni ''Majestic Kingdom'' High Quality 6000 parça

Clementoni ''Majestic Kingdom'' High Quality 6000 parça

Yazar Puzzle Master on 17 Temmuz 2013 Çarşamba | 21:15


Clementoni ''Majestic Kingdom'' High Quality 6000 parça

Sevgili arkadaşlar,
Elimde 8 kutu 1000 parça puzzle'ın yapımı sürerken, 6.Guernicamla da kucaklaşmışken yeni gelen 6000 parça puzzle ile neye uğradığımı şaşırmış vaziyetteyim.

Hele hele son günlerde kendimi kübizm akımına kaptırmış gidiyorken,son derece içten birşey söyleyeyim de hep beraber gülelim arkadaşlar,Geçen yaptığım Guernica esnasında sevgili eşimin yanıma getirdiği çay için ne dedim biliyor musunuz :

kübik şeker nerde? dedim,küp şekeri soracaktım halbuki.Sanırım bir tatile ihtiyacım var.

Yorulsam da puzzle yaparken,5 yaşındaki bir çocuğun oyuncağıyla oynaması gibi mutlu oluyorum.

 
Paketi yeni açılmış clementoni 6000 parça
 

Puzzle'mız zor kategorisinde arkadaşlar.6000 parçanın tamamı tek bir poşete doldurulmuş,


Clementoni'nin puzzle'ların üretim aşamasında teknik nedenlerden dolayı 2000'lik puzzle'ın 1998 çıktığını veya 1500'lük puzzle'ın 1499 çıktığını önceki sayfalarımda duyurmuştum.6000 parça Clementoni'nin kapağını açtığımda ilk göze çarpan,büyük çoğunluğu mavi,lacivert ve siyah renk tonlarında 6000 parçanın tamamının tek bir poşet içinde  olması.

Clementoni yine kutu kapağının iç kısmındaki uyarı yazısını untmamış:

Due to technical reasons the pieces of this puzzle are 6016 instead of 6000 pieces.  Yani kısaca puzzle'mız 6000 yerine 6016 parçalı.

Clementoni High Quality serisinde kutu içindeki uyarı yazısının orjinal halini görmektesiniz.

Öncelikle kayıp parça için ufak bir form vermiş,fakat maalesef Avrupa Birliği ve bazı Asya ülkelerinde satılan Clementoniler için kayıp parça desteği verdiğini duyurmuş

Zaten konusu gelmişken şunu da belirteyim arkadaşlar,ülkemizde Educa'nın dışında yabancı markanın kayıp parça desteği yok diyoruz ya, aslında Türkiye için yok.

Bu puzzle markalarının çoğunun kendi ülke sınırları içinde veya çeşitli Avrupa ülkelerinde kayıp parça desteği var.Örneğin İngiliz Gibsons'ın kendi ülkesinde kayıp parça desteği var veya Jumbo markasının başka ülkelerde olabiliyor.

Tema çok sevdiğim deniz altı dünyası,bakalım bu deniz altı dünyasıyla ne tür maceralara dalacağız hep beraber göreceğiz arkadaşlar.

Hadi bana kolay gelsin.


www.puzzleteacher.com                                                                      @ Puzzle Master

6 yorum :

 1. Puzzle manzarası müthiş... 6000 parça tek pakette olması biraz zorlayabilir. Bazı Clementoni'lerde çok parçalı olanları 1500-2000'lik parçalar halinde paketlediklerini duymuştum. Ama siz bugüne bugün 5 tane Guernica yapmış bir puzzle tutkunusunuz. Çok zor olmayacaktır bunu da bir kaç günde bitirmeniz :) Kolay gelsin...

  YanıtlaSil
 2. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim...Bırakın yapmasını bir kenara,parçaları ayırmak bile zorlayıcı,zaman alıcı,ben de merak ediyorum kaç günde tamamlayacağımı...

  YanıtlaSil
 3. Daha önce 6000 bin parça puzzle duymuş ama görmemiş biri olarak hayretler içerisindeyim.Aslında düzetmem lazım 6016 parça.Açıklama yazısını okurken gülümsedim doğrusu !Puzzle için zor kategorisinde yazmışsınız Okadarmı biraz zor yani!? Sanırım puzzle tutkunu olmak böyle birşey .Çok zor olan bir puzzle zor olarak tanımlamak.Affınıza sığınarak bir soru sormak isterim sizce kaç kişi 6000 parça puzzle yapmıştır veya puzzle yapmış olsa bile 6000 parçayı göze alabilir? Bence söze gerek yok ama! Kolay gelsin size!

  YanıtlaSil
 4. Nazik yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Kaç kişi 6000 parça puzzle yapmıştır gerçekten bilemiyorum ama bildiğim birşey var: 32.000'liği tamamlamak en büyük hayalim....

  YanıtlaSil
 5. Yazılarınızı keyifle okuyorum, hiç kolay olmayacak gibi duruyor. Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten kolay değil dediğiniz gibi.Hatta yaptıkça çoğalıyor gibi...azimliyim...bayram sonrası inşallah haberini hep beraber okuyacağız...

   Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status