Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » » Anatolian ''Potpori/Garden Medley'' 1500 parça

Anatolian ''Potpori/Garden Medley'' 1500 parça

Yazar Puzzle Master on 10 Eylül 2013 Salı | 22:46


Anatolian ''Potpori/Garden Medley'' 1500 parça

Sevgili Arkadaşlar;
Yeni gelen 4'lü grubumuzun ikinci puzzle'ı da tamamlandı.Çok hoş bir natürmort olan  1500 parça  Potpori adlı puzzle'ı ,Anatolian, anneler günü özel seri olarak beğenimize sunmuştu.Gerçekten de tamamlandığında çok güzel duran,daha çok pastel renklere sahip bu puzzle'ın yapımı önceki ayçiçeği natürmortu kadar kolay değildi maalesef.

Bu puzzle'ın zorluğu biraz da yağlıboya olmasından kaynaklanıyor.Yağlıboya puzzlelarda genelde objeler pek belirgin olmuyor.Renk geçişleri keskin değil,fazla deneyimi olmayanlar için zor kategorisinde sayılır. 

Anatolian 1500 parça 'potpori/ Garden Medley'

Anatolian puzzle yapan arkadaşlara ufak bir tüyo vermek açısından yol gösterici olabileceğini düşündüğüm bir bilgi paylaşayım burdan:

Anatolian puzzle'ın kesimi uzun parçalar dik,kısalar yatay oturur,fakat bir de uzun ve kısadan farklı olarak yanda gördüğünüz parçalar da vardır.Ve bu farklı kesim parçalar sadece aralarında birleşir.


Farklı kesim parçalar

Ben de örnek olması açısından bu farklı kesim parçaları birleştirdim böylece boş yere parça aramamış oldum.

Sizler de benim gibi önce renk gruplarını ayırın,bu farklı parçaları da ayriyeten bir yere toplayın.Kendi aralarında birleştirin. Barbara Mock Kimdir?
 
Amerikan izlenimci Barbara Mock,çiçekler,natürmortlar,huzurlu manzaralar,sevimli kulübeler,sarmaşık çevrili,kuş yuvaları,çay fincanları,çay demlikleri,renkli kurutulmuş çiçek çelenkleri gibi figürleri resimlerine işlemiştir.Benzersiz yağlıboya çalışmaları,güçlü bir tasarım duygusuyla yapılanmış,cesur fırça darbeleriyle süslenmiştir.


Lise yıllarında,tüm sanat etkinliklerinde faal bir öğrenci olan Mock,evlendikten ve anne olduktan sonra da sanat çalışmalarına devam etmiştir.20 yıl boyunca Mock ailesi,Dallas,Texas,Florida derken nihayetinde Gürcistan'a yerleşmişlerdir.


Anatolian ''Potpori/Garden Medley'' 1500 parça

Kaldığı her şehirde yerel resim fuarlarında boy gösteren Barbara Mock,resim çalışmaları sergilenen bir ressam olarak bazı artistlerle de beraber çalışmıştır.Gelin isterseniz kendi ağzından dökülen cümlelere kulak verelim:
"Sanatımın üzerimde büyük bir etkisi var.Çoğu insandan biraz daha farklı bakıyorum dünyaya,her yeni açan çiçeği ve yaprağı inceler,çiçekleri koklamak için bile kendime zaman ayırırım.Her yeni resim benim için gelişen bir tecrübe oluyor.Sanatımı birçok insanla paylaştığım için çok mutluyum."


Barbara Mock'un ülke genelinde orjinal koleksiyonu birçok show'da gösterilmiş ve birçok da ödül almıştır.
Barbara ve ailesi,şimdilerde,resmedilmeye değer güzellikte Kuzey Gürcistan dağlarıyla çevrili bölgede yaşamlarını sürdürmektedirler.

 

 
Potpori/ Garden Medley


Puzzle Künyesi:
Marka Adı: Anatolian
Seri:Anneler Günü özel seri
Puzzle Adı: potpori/ Garden Medley
Sanatçı: Barbara Mock
Parça Sayısı:1500
Ölçü: 60x85cm
Üretim Yılı: 2013

Üretim Yeri: Türkiye/Ankara


www.puzzleteacher.com                                                                  @ Puzzle Master
                                                     

2 yorum :

  1. Gerçekten de bitince çok hoş olmuş. Pastel renkleri her konuda olduğu gibi puzzle'da da çok severim. Yapımı zor olsa da değmiş anlaşılan... Elinize sağlık :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için.Pastel renkler hakikaten güzel...

      Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status