Puzzle hakkında merak ettiğiniz herseyi www.puzzleteacher.com adresinde bulabilirsiniz..!!
Ana Sayfa » , » Antalya Cumhuriyet Meydanında Dev Puzzle

Antalya Cumhuriyet Meydanında Dev Puzzle

Yazar Puzzle Master on 29 Eylül 2013 Pazar | 23:28


Antalya Cumhuriyet Meydanında Dev Puzzle

Bu haber de bizden.
Antalya Büyükşehir Belediyesi organizasyonuyla 28 - 29 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Nürnberg Kültür Günleri kapsamında ünlü Alman ressam Albrecht Dürer'in portresinin resmedildiği  1023 parçalık dev puzzle tamamlandı.

Ressam Albert Dürer

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve kardeş şehir Nürnberg Belediyesi ortak çalışması olan 'Nürnberg Kültür Günleri Antalya' etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı'nda Taksim-Gezi Parkı olaylarına ilişkin Alman fotoğrafçılara ait fotoğraf sergisi açıldı.

Ressam Albert Dürer'e ait dev puzzle'ın da son parçası konularak tamamlandı.

 

Tamamlanması 3 Saat sürdü
 
Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda Nürnberg'de
1471-1528 yaşamış ünlü ressam Albrecht Dürer'in ilk eserlerinden olan ve yakası kürklü cübbe içindeki kendi portresi puzzle olarak yapıldı. Antalyalı ve Nürnberg'den gelenlerin birlikte çalıştığı etkinlikte dev puzzle 3 saat içinde tamamlandı.

Türkiye'nin en büyük puzzle'ına küçükler kadar büyükler de ilgi gösterdi. Nürnberg Belediyesince getirilen puzzle 300 metrekare alanı kapladı. Dev puzzle'ın son parçasını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın çocuklarla birlikte yerleştirdi. Başkan Akaydın'a Nürnberg Belediye Başkan Yardımcısı Julia Lehner de eşlik etti.


Puzzle yapan Belediye Başkanı ve çocuklar birarada

Çocuklarla birlikte puzzle'ı tamamlayan başkan Akaydın, çok mutlu olduğunu söyledi. Akaydın, burada bir noktada Türk çocuklarının zekasının test edildiğini vurguladı. Başkan Akaydın, konuk belediye başkan yardımcısının, 'dünyada bu  puzzle'ın en hızlı Türk çocukları tarafından tamamlandığını söylediğini' belirtti.


www.puzzleteacher.com                                                           @ Puzzle Master

6 yorum :

 1. Çok güzel bir etkinlik olmuş. Özellikle de çocuklara puzzle'ı sevdirmek için... Yaygınlaşmasını umarım. Haberi paylaştığınız için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek efendim,keşke bu tür etkinlikler çoğalsa da ben de bıkmadan yayınlasam...

   Sil
 2. Görmeyi çok isterdim bu puzzleı umarım bayrama kadar kalır benim de görme imkanım olur ... Gerçekten harika bir etkinlik olmuş.Ben de sınıfımda önceden yapıp numaralandırdığım 1000 parçalık puzzleı bozup çocuklarla birlikte yeniden yaptım harika bir etkinlik oldu bayıldı herkes şuan çerçevecide =)

  YanıtlaSil
 3. Tek kelimeyle süper bir etkinlik yapmışsınız sınıfınızda..Öğrencileriniz çok şanslı,erken yaşlarda puzle ile tanışıp sayenizde sevmeyi öğreniyorlar.

  YanıtlaSil
 4. harika bir etkinlik olmuş.. en azından çocuklar için farklı şehirlerde de buna benzer etkinliklerin yapılması güzel olurdu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız mavi melekçim,tek temennimiz bu tür etkinlikler ülkemizde yaygınlaşsın..sevgilerimle..

   Sil

E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

 
Puzzle Satın al | Hakkımda | İletişim | PuzzleTeacher DÜKKAN
Copyright © 2013. Puzzle Teacher - Tüm hakları saklıdır. Site sahibinin İzni olmadan site içeriğinden alıntı ve kopyalama yapılamaz!.. Sitede bulunan logo marka ve tanıtıcı görseller sahiplerinin patentleri altındadır.ilgili materyaller sadece ürünleri tanıtım amaclı kullanılmıştır.
DMCA.com Protection Status