King of Puzzle Masası - Puzzle Sehpası..!!

King of Puzzle Masası - Puzzle Sehpası..!! Sevgili Puzzleseverler; Hepimiz puzzle yaparken birtakım ekipmanlara ihtiyaç duyarız,bazılarımız ...

puzzle masası

King of Puzzle Masası - Puzzle Sehpası..!!

Sevgili Puzzleseverler;
Hepimiz puzzle yaparken birtakım ekipmanlara ihtiyaç duyarız,bazılarımız karton üstünde, bazılarımız ise puzzle halısının üstünde yapmayı tercih eder, puzzle parçalarını  ayırmak için boş puzzle kutuları veya renkli puzzle tepsilerini kullanır,tüm bu aksesuarlar alışkanlıklarımıza göre değişkenlik gösterebilir.
 
Şahsen ben her türlü puzzle ekipmanını  kullananlardanım, bulunduğum koşullara göre ihtiyaç duyduğumda hemen kullanacağım aksesuara adapte olurum.
Uzun yıllardır yurtdışı puzzle sitelerini takip eden biri olarak,puzzle masalarını da inceler ve ülkemizde de üretilir mi acaba diye düşünürdüm.
-Yıllar içinde ilk puzzle masasının üretimi ülkemizde Heidi Oyuncak tarafından gerçekleşmişti.
 
Fakat ben bu yazımda sizlere ,King of Puzzle tarafından tasarlanıp üretilen iki tip şahane puzzle masasından bahsetmek istiyorum.
Puzzle yapılan  evlerde yaşanan masa kavgalarını çevremizden duyarız.
Genellikle yemek masaları zaptedildiğinde bizlere çalışacak alan kalmaz veya tam tersi olur. İşte bu karmaşayı ortadan kaldırabileceğiniz bir çözüm King of Puzzle'dan geldi.

İlk piyasaya çıktığı günden bugüne ilkleri King of puzzle markasında görmeye alıştık artık. Daha önce sadece ülkemizin değil dünyanın en büyük yetişkin ahşap puzzle'ını ürettiler, sonrasında Sürpriz Parçalı, figürlü ahşap puzzle'lar ve yine bir ilk olan, benim de çok severek birleştirdiğim oldukça büyük parçalara sahip ''Mega Parçalı Puzzle Poster'' olarak adlandırdıkları dev puzzle'ları beğenimize sundular.

- İlgili konuları merak eden puzzleseverler için, daha önce yazmış olduğum King of Puzzle ile ilgili tüm inceleme makalelerime  BURADAN ulaşabilirsiniz..

King of Puzzle şimdi de ihtiyaca göre satın alabileceğiniz iki tip (sehpa ve  masa görünümlü) puzzle masasıyla karşımıza çıkıyor.
 
puzzle sehpası
 
King of Puzzle, Puzzle Masası;
 
İlk  olarak masa tipi üründen bahsedelim; Ben buna Sihirli Puzzle Masası adını verdim..😎

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, ürünün paketlemesi kusursuz, pahalı bir sanat eserinin paketlemesi ve nakliyesine gösterilen titizlikte, kargoda zarar görmemesi için alınabilecek tüm önlemler alınmış...(acımasız kargo saldırılarından sapasağlam çıkarak bana ulaştı)

Paketi açtığınızda gerçekten kaliteli bir ürünle karşılaşıyorsunuz, puzzle masasının katlanarak içine gizlenmiş ayaklarını açıp masayı kullanıma hazır hale getiriyorsunuz.

Saniyeler içinde açarak odanızın bir köşesinde puzzle'ınızı yapmaya başlayabilirsiniz, King of Puzzle puzzle masası adeta evinizin dekorunu tamamlayan bir mobilya zerafetinde, detaylar üzerinde düşünülüp zaman ve emek harcandığı özenle üretildiği hemen belli oluyor.

Benim de şu an kullandığım masa şeklinde olan modelin puzzle parçalarınızı gruplandırmaya yardımcı, sürgülü ve magnet kilitli 2 adet çekmecesi bulunuyor.
Ürünün çalışma yüzeyi kadife benzeri kaplamaya sahip,puzzle halılarında kullanılan keçenin masa yüzeyinde kullanılmamış olması isabetli olmuş..(zira keçe yüzeylerde sürükleyerek parça konumlandırmak çok zor olurdu)
Bu sayede puzzle parçalarını sürükleyerek hareket ettirebiliyorsunuz,aynı zamanda masaya açı verdiğinizde parçalar yüzey üzerinden kaymıyor.

Çekmeceler içindeki kaplama ve kaplama üzerindeki logo baskısına kadar ince düşünülmüş detaylar göze çarpıyor.

Puzzle masasının çalışma alanı (88,5X59,5cm) karton puzzlelarda 1500 parçaya kadar, fakat King of puzzle kendi ürünlerinde 2000 parçaya kadar puzzle yapmanıza olanak sağlıyor.

Puzzle masamızın açılmış yüksekliği 70cm, masanın bacakları arasındaki mesafe ise 127cm.
Açılıp kapanabilir (katlanabilir) ayaklar sayesinde puzzle'la işiniz bittiğinde tamamen ortalıktan kaldırıp bir yerlere gizleyebiliyorsunuz.
 
Veya benim yaptığım gibi katlayıp kaldırmaya kıyamayıp, göreve hazır biçimde odanızın bir köşesinde çalışma masası gibi kullanabilirsiniz...😎 

Adeta sihirli bir puzzle masası diyebilirim,Transformers filmindeki robotlar gibi şekli değişiyor. 
 
puzzle masası

Fotoğraftan da gördüğünüz üzere masanın çalışma tablasına 30°,45°,60° derece şeklinde üç kademeli açı verilebiliyor.
Son olarak puzzle'ınız bittiğinde ters çevirmek için de kullanabileceğiniz, yarım puzzle'ınızın üstünü örtebileceğiniz kapak niteliğinde bir plaka mevcut.
Çevirme aparatı olarak da kullanmaya uygun bu plaka , masa yüzeyinde olduğu gibi kadifemsi kaplamaya sahip.
Masanın toplam ağırlığı 10kg'yu buluyor, ancak dengeli yerleştirilmiş taşıma kulpu sayesinde kolayca taşınıyor.
King of Puzzle puzzle masası,bundan böyle benim değişmez puzzle ekipmanlarım arasında yerini aldı.
 
''Puzzle masamızdan puzzle sehpamıza geçmeden önce, sürpriz yaparak bu ürünü bana gönderme inceliğinde bulunan  King of Puzzle'a  kocaman bir teşekkür etmek istiyorum.
Benim için gerçekten sürpriz bir yeni yıl hediyesi oldu''
 
King of Puzzle Masası

King of Puzzle, Puzzle Sehpası;

Şimdi de diğer ürün olan portatif ayaklı puzzle sehpasına göz atalım; Sihirli Puzzle Sehpası..😎

Şahsen ben yerde bağdaş kurarak puzzle yapmaktan hoşlandığım için sehpa da çok ilgimi çekti.
Bu ürün portatif ayaklara sahip sehpa tarzında olduğundan masa üzerine de yerleştirilebilir, veya direkt yerde de kullanılabilir.
Portatif ve ayarlanabilir ayakları sayesinde eğilmeden, göz hizanızda eğilip bükülmeden puzzle yapma keyfi yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.
 
Portatif ayaklı puzzle sehpasının çalışma alanının ölçüsü ise, 89,5X60,5cm. 
King Of Puzzle ürünlerinde 2000 parçaya kadar, karton puzzlelarda ise 1500 parçaya kadar kullanılabilir.
 
Bu modelde diğerinden farklı olarak 6 adet sürgülü magnet kilitli çekmecesi bulunuyor, bu çekmeceler sayesinde parça gruplandırmalarınızı rahatça yapabilirsiniz.
İşiniz bittiğinde katlanabilir ayakları sayesinde sehpayı küçültüp koltuğunuzun kanepenizin  altına, arkasına kaldırabilirsiniz.
 
Sehpanın portatif ayakları açıldığında yerden yüksekliği 35cm. Ağırlığı ise 9kg civarında 
ceviz ve naturel ahşap olmak üzere sehpa ve masanın 2'şer renk tonu bulunuyor.
Açıkcası ben bu puzzle sehpasına da bayıldım, sehpayı kucağıma kadar çekip keyifle puzzle yapabilirim..🤩 
 
King of Puzzle Sehpası

İlk çıktığı günden bugüne kadar ürün kalitesini ve çeşitliliğini hızla yukarılara taşıyan yenilikçi marka King of Puzzle bizleri daha ne kadar şaşırtacak? 
-Sizler gibi ben de çok merak ediyorum.
-İncelemek ve satın almak isteyenler için ürünlere BURADAN ulaşabilirsiniz

King of Puzzle'ın biz puzzleseverlerin ihtiyaçlarımıza yönelik puzzle ve yardımcı aksesuarları hayata geçirdiği için çok teşekkür ediyoruz.
 
Puzzleteacher olarak yenilikleri buradan duyurmaya devam edeceğim...Görüşlerinizi her zaman benimle paylaşabilirsiniz.

 

COMMENTS

BLOGGER: 8
 1. Çok güzel düşünülmüş bir ürün alınabilir diye düşünmüştüm ta ki fiyatını görene kadar ������

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok haklısınız,Türkiye'deki ekonomik kriz her sektörü etkilediği gibi puzzle sektörünü de vurdu.2000lik puzzleların fiyatı 300liraya dayandı.ben de kendime şöyle iyimser bir yol buldum :))) 4 tane 2000lik parası..diyorum kendi kendime. Şaka bi yana, inanın kalitesi verdiğiniz paraya değiyor.ev halkından kendinize hediye ettirmenin yollarını arayın :))) 14 şubat sevgi gününde sevdiceğinizden isteyin...

   Sil
  2. Art puzzle nın vardı böyle bir ürünü fakat stoklarda yok.500 TL gibiydi eski fiyatı ama ayaklı değildi. Tekrar üretilir mi acaba. Yine jumbo bun fiyatı bunu daha basiti 3500 civarı. Uygun gibi. Parçalar için biraz daha eni geniş olsa 120 cm gibi çok iyi olacakmış. Bu arada ks puzzle nın dediğiniz için bir ürününü daha aldım bu sefer mükemmel çıktı. Sizden tekrar ricada bylunim gold puzzle nın ürettiği don kişot ve gece randevusu puzzle ları (1000+1000) olanını magnolia veya nıvaya tekrar üretmesi için aracımız olmanız. En azında balık akıllı veya venedik ürünlerini bari üretimini yapsınlar biz eski Gold puzzle cıkar için

   Sil
  3. Mustafa beycim,masanın çalışma alanın biraz daha büyütülmesi gerektiğini ilgililere ilettim.Değerlendirmeye alacaklar.Yurtdışında puzzle masası ile birçok örnek var ve gerçekten pahalılar. Art puzzleın sehpası ilk çıktığında ben pek beğenmemiştim.Estetik görünümden uzak.King of puzzleın ceviz masası bildiğiniz mobilya zarafetinde.Açıkken bile göz yormuyor,çok uyumlu.Gold puzzle'a bu deiklerinizi iletmiştim geçtiğimiz günlerde.Inş düşünürler tekrardan.çünkü bu telif hakları yüzünden ikinci kez çıkar mı bilmiyorum açıkcası :) Ks games yeni üretimleri beğenmenize çook sevindim. Yapıcı değerlendirmeleriniz beni de çok memmnun ediyor.

   Sil
  4. Biz size teşekkür ederiz. Çok şey öğreniyoruz bu sayfada. Doğum günümde kendime alacağım King puzzlenın masasını umarım o zamana kadar biraz enide artar çalışma parçaları konulacak yer için hoşçakalın

   Sil
  5. şimdiden nice sağlıklı bol puzzlelı günler dilerim sevdiklerinizle beraber :)

   Sil
 2. Masa süper mutlaka bir tane almalıyım, fiyat pahalı eleştirilerine katılmıyorum ucuz bile sayılır. üzerinde 2000 parça puzzle yapılırmı acaba? üzerinde sıkıntısız 1500 2000 parça puzzle yapılırsa alabilirim.
  1000 parça puzzleları her yerde yapabiliriz.

  YanıtlaSil
 3. sevgili carmen, üzerinde maalesef karton puzzle olarak 2000 parça yapılamıyor.Sadece king of puzzle ahşap olarak 2000 parça yapılabiliyor. 1500lük karton puzzle da zar zor sığıyor.bununla ilgili firma yetkililerine bir iyileştirme çalışması önerdim.onun dışında masa gerçekten harika.Ölçü problemi halledildiğinde tam kusursuz olacak.

  YanıtlaSil
E-posta Abonemiz Olun, Her Ay Düzenlenen Hediye Puzzle Çekilişine Katılma Hakkı Kazanın..!!

Değerli Yorumlarınızla Yapacağınız Katkılarınız İçin Teşekkürler.

Ad

DUYURULAR,13,EDUCA ''Life'' 24.000,3,EDUCA WildLife 33.600,2,GUERNICA,15,İLK PUZZLE,7,İZ BIRAKANLAR,4,KARGO VE PAKETLEME,1,KAYIP PARÇA,2,MERAK ETTİKLERİNİZ,15,NEON PUZZLE,40,NOSTALJİK PUZZLE'LAR,19,PUZZLE AKSESUAR,2,PUZZLE HABER,199,PUZZLE PEDIA,10,PUZZLE VİTRİNİ,182,RAVENSBURGER 32000,2,SİZDEN GELENLER,98,TAMAMLANMIS PUZZLE,18,
ltr
item
Puzzle Teacher : King of Puzzle Masası - Puzzle Sehpası..!!
King of Puzzle Masası - Puzzle Sehpası..!!
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEjArafrJYnlXroVxj6T8e5B91iybUuRUVz7t-6rctptMaqTFmhPkzp2f4n6CnJl1_dcyJkBHYSyu-lY5tvlNeRR_CZNfaG-Vd4CCfsRzINKDIaPLwhzLEaY5DjyK9BUgMNUGpabvDEiTdkJFVvpxt3vLP66I1-Kiu3y_-Ne1Y802d-d_9tZESNhQ6J1gw=w640-h436
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEjArafrJYnlXroVxj6T8e5B91iybUuRUVz7t-6rctptMaqTFmhPkzp2f4n6CnJl1_dcyJkBHYSyu-lY5tvlNeRR_CZNfaG-Vd4CCfsRzINKDIaPLwhzLEaY5DjyK9BUgMNUGpabvDEiTdkJFVvpxt3vLP66I1-Kiu3y_-Ne1Y802d-d_9tZESNhQ6J1gw=s72-w640-c-h436
Puzzle Teacher
https://www.puzzleteacher.com/2022/02/king-of-puzzle-masas-puzzle-sehpas.html
https://www.puzzleteacher.com/
https://www.puzzleteacher.com/
https://www.puzzleteacher.com/2022/02/king-of-puzzle-masas-puzzle-sehpas.html
true
3289592439223607449
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Hepsini Göster Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil By Home Sayfa POSTS Hepsini Gör Sizin İçin Tavsiye Edilenler ETİKET Arşiv SEARCH Tüm Gönderiler İsteğinizle eşleşen herhangi bir gönderi bulunamadı Back Home Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy Table of Content